منو سایت

آتما می خواهد جستجوی کار در اندونزی را آسان تر کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آتما می خواهد جستجوی کار در اندونزی را آسان تر کند

Atma، یک استارت‌آپ اندونزیایی که می‌خواهد جستجوی شغل را کمتر دردسرساز کند، امروز اعلام کرد که 5 میلیون دلار پیش‌مالی به رهبری AC Ventures با Global Founders Capital جمع‌آوری کرده است. سرمایه گذاران استراتژیک در حلقه شامل بنیانگذاران و مدیران عامل GoTo Group، Advance Intelligence Group، Ula، Lummo، Kopi Kenangan، Sampoerna Strategic، MMS Group و Xiami بودند.

این بودجه برای استخدام استفاده می شود و برنامه هایی برای افزایش کارکنان Atma از حدود 30 کارمند به 100، توسعه محصولات و راه اندازی یک استراتژی وجود دارد.

این پلتفرم بخش درآمد پایین و متوسط ​​جمعیت در سن کار در اندونزی یا افرادی که کمتر از 10 میلیون IDR در ماه (یا حدود 700 دلار آمریکا) درآمد دارند را هدف قرار می دهد. آتما می گوید بیش از 100 میلیون نفر در اندونزی در این دسته قرار می گیرند.

ادی تان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Atma، قبلا به عنوان معاون درآمد راننده در Gojek خدمت می کرد.

تان به TechCrunch گفت که بخشی از مسئولیت های او در GoJek شامل بهبود معیشت رانندگان به روشی پایدار است. در اوج همه گیری، درآمد رانندگان به طور متوسط ​​80 درصد کاهش یافت. در نتیجه، تان شروع به جستجوی راه دیگری برای کسب درآمد رانندگان کرد. او در این مدت گفت: متوجه شده ام که رانندگان معمولاً ثبات درآمد بیشتری نسبت به درآمدهای بالاتر می خواهند. او با کنجکاوی شروع به نگاه کردن به چشم انداز فرصت های اقتصادی برای بخش های درآمد پایین و متوسط ​​کرد.

“به زودی برای من روشن شد که بازار کار برای بخش درآمد پایین و متوسط ​​اساساً متلاشی شده و برای نوآوری آماده شده است، به طوری که اکثر جویندگان کار تجربه جستجوی شغل خود را از نظر عاطفی آسیب زا توصیف می کنند، و شرکت ها اغلب تجربه جستجوی شغل خود را توصیف می کنند. یک پیاده روی تصادفی، “او گفت.

برای جویندگان کار، Atma یک اپلیکیشن موبایل ایجاد می کند. زمانی که جویندگان کار شروع به درخواست برای شغل می کنند، یک فرآیند غربالگری شامل مدارک، مهارت ها و پیشینه فرهنگی خود را طی می کنند. اپلیکیشن Atma همچنین به‌روزرسانی‌های بلادرنگ درخواست کار را در اختیار آنها قرار می‌دهد تا جویندگان کار پس از درخواست از ارواح رنج نبرند. برای کارفرمایان، Atma فرآیند استخدام را با استفاده از داده‌ها برای غربالگری، ارزیابی و مرتب‌سازی نامزدها تسهیل می‌کند تا آنها بهترین افراد را برای مصاحبه بشناسند.

Atma همچنین شامل عملکردهای اجتماعی مانند برنامه های توسعه شغلی، یادگیری متقابل و فرصت ملاقات با دیگر جویندگان کار خواهد بود.

GV Frederick Damm در مورد مناسب بودن بازار محصول: “شما این شانس را دارید که تجربه خوبی داشته باشید”