منو سایت

آخرین مشکل Zendesk، فعال سرمایه گذار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آخرین مشکل Zendesk، فعال سرمایه گذار است

Zendesk اخیراً با سرمایه گذاران خود دچار مشکلاتی شده است.

ماه گذشته، او پیشنهاد خرید 17 میلیارد دلاری کنسرسیومی از سرمایه گذاران خصوصی را رد کرد و گفت که این معامله شرکت را دست کم گرفته است. در اواخر ماه، سرمایه گذاران ناراضی پیشنهاد خرید 4.1 میلیارد دلاری شرکت برای شرکت مادر SurveyMonkey، Momentive را رد کردند.

این برای هر شرکتی که در این مدت کوتاه باید با آن دست و پنجه نرم کند، تلاطم زیادی است، اما دیروز سرمایه گذار فعال جانا شرکا، که 2.5 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد، با ارائه SEC که چندان دوستانه نبود، انباشته شد.

این شرکت در اطلاعیه‌ای بدون تردید به مدیریت شرکت زنده‌اسکا اعلام کرد که به هیچ وجه راضی نیست و اعلام کرد در مجمع سهامداران این شرکت در سال 2022، چهار نامزد را برای انتخاب به عضویت هیئت مدیره زندسک معرفی کرده است.

ما معتقدیم که تلاش اشتباه هیئت مدیره Zendesk (“هیئت مدیره”) برای تصاحب Momentive Global Inc. (“لحظه”) بی توجهی آشکار هیئت مدیره به سهامداران و ناکامی های نظارتی مداوم را آشکار کرد. در صورت عدم تغییر قابل توجه در هیئت مدیره، ما معتقدیم که Zendesk نمی تواند به پتانسیل خود دست یابد و از تخفیف دائمی در ارزش گذاری رنج می برد – زیرا سهامداران باید قیمت را بپردازند، “یانا در سند نوشت.

بیانیه جانا پس از چند نامه عمومی و ارائه ای منتشر شد که در آن او معامله Momentive را زیر سوال برد و از مدیریت Zendesk خواست تا خرید را لغو کند.

در طول پیشنهاد خرید 17 میلیارد دلاری، ما داده های مالی Zendesk را تجزیه و تحلیل کردیم. Momentive، علی‌رغم مخالفت‌های سرمایه‌گذاران، رشد را تسریع می‌کرد، اما حتی بدون آن، شرکت در مسیر خوبی قرار داشت، به طوری که 17 میلیارد دلار پیشنهادی کم‌هزینه به نظر می‌رسید.

بحث ما ساده بود: پیشنهاد خرید شرکت هزینه کمی 30 درصد از ارزش بازار داشت، و با رشد سریع درآمد در سه ماهه اخیر، Zendesk سابقه رشد خوبی داشت.