منو سایت

آرلان همیلتون می خواهد روش استخدام استارت آپ ها را تغییر دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود


از زمان راه‌اندازی سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز Backstage Capital در سال ۲۰۱۵، آرلان همیلتون میلیون‌ها دلار در بیش از ۱۹۵ شرکتی که توسط بنیان‌گذاران کم‌نماینده اداره می‌شوند، سرمایه‌گذاری کرده است، از یک دوتایی بیمه خودرو گرفته تا تیمی که درباره نحوه یادگیری واقعی ما فکر می‌کند. علیرغم گستردگی تجارتش، همیلتون می گوید که دائماً از مجموعه شرکت هایش دو سوال پرسیده می شود:

“آیا می توانید به ما در جمع آوری پول کمک کنید؟” و “آیا می توانید در استخدام به ما کمک کنید؟”

در حالی که صندوق همیلتون پاسخی به اولی است، آخرین سهام آن – که توسط خود همیلتون ساخته شده است – استارت آپی است که دومی را بررسی می کند. Runner بازار کاری است که استارت آپ ها را با افرادی که به دنبال کار پاره وقت هستند مرتبط می کند. این به دنبال مقابله با برخی از بزرگترین تنش‌ها در ایجاد استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه است، مانند تصمیم‌گیری در مورد زمان استخدام اولین مدیر استعدادیابی خود یا تعیین اینکه چه نتیجه‌گیری می‌شود یا چه چیزی در داخل ایجاد می‌شود. . او با تمرکز آشکار بر نقش های عملیاتی شروع کرد.

همیلتون می‌گوید: «اگر می‌خواهید نحوه کدنویسی را یاد بگیرید یا می‌خواهید شغلی پیدا کنید، مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها بروید، مانند جنبه فنی‌تر کارها». اما اگر می‌خواهید دست راست، افسر ارشد عملیات و غیره کسی باشید، الان کجا می‌روید؟ … این چیزی است که برای اکثر افراد خیلی دیر است [companies]”

از نظر مفهومی رانر برعکس نیست. Upwork و Fiverr یک کسب و کار قوی در بالای اقتصاد مستقل ایجاد کرده اند. با این حال، تفاوت بین استارت‌آپ‌ها این است که چه کسانی را هدف قرار می‌دهند – عاملان فناوری – و چگونه از آنها استفاده می‌کنند. هر “دونده” یا حرفه ای پاره وقت که می خواهد یک کنسرت جدید داشته باشد توسط W-2 استخدام می شود. حدود 200 دونده امروز روی پلت فرم هستند، از جمله کسانی که تجربه در نقش های شرکتی دارند یا کسانی که کارآفرینان سابق به دنبال جریان درآمد دیگری بودند.

بسیاری از مدیران فعلی شرکت ابتدا به عنوان دونده به آن پیوستند. به عنوان مثال، ملانی جونز، رئیس موفقیت مشتری، پس از گذراندن زمان به عنوان مدیر محصول در یک شبکه دندانپزشکی، به پلتفرم پیوست. در عرض یک ماه، او به همراه تعدادی از دوندگان دیگر که تصمیم گیرندگان شرکت شدند، به عنوان مدیرعامل استخدام شد. به طور جداگانه، دیانا مور، مدیرعامل بوئینگ، تنها چهار ماه پیش به عنوان مدیر عملیاتی پیوست.

با طبقه‌بندی دونده‌ها به‌عنوان کارمند به جای پیمانکاران، مردم می‌توانند از حفاظت اولیه و ثبات شغلی بیشتری برخوردار شوند. Bluecrew، فارغ التحصیل Y Combinator، به روشی مشابه راه اندازی می شود کارگران را در صورت درخواست ارائه دهید، اما آنها را به عنوان کارمند با مزایایی، هرچند در نقش، استخدام کنید مانند متصدی بار، کارکنان رویداد، امنیت، ورود اطلاعات یا پشتیبانی مشتری.

برای همیلتون، رانر بازگشتی به ایده ای است که او حتی قبل از اینکه وارد یک تلاش شود، روی آن کار کرده است. قبل از بک استیج، همیلتون هماهنگ کننده تولید و مدیر تور برای نوازندگان بود (او همچنان به عنوان یک سرمایه گذار ارجاعات به موسیقی را در کار خود گنجانده است). در حالی که در این نقش است، او اغلب با دوندگان یا افرادی با تجربه محلی کار می کند که می توانند کمکی راست دست برای انجام امور در حین حرکت باشند. زمانی که او در حال ساخت Backstage بود، شروع به استفاده از دونده ها در زندگی خود کرد و افرادی را برای کمک یک روزه استخدام کرد و همزمان با بنیانگذاران در سراسر کشور ملاقات کرد.

پس از اینکه سرمایه گذار هم افزایی بین این نقش در دنیای تولید و عشق به فناوری برای انعطاف پذیری را دید، Runner را با یک لوگو و هر چیز دیگری آماده کرد.

او گفت: «ما در حال ساختن Backstage بودیم، منابع آن را نداشتیم زیرا هنوز کووید اتفاق نیفتاده بود، مردم واقعاً با این ایده گیج شده بودند. پس این فقط یکی از ایده‌های تخته سفید بود.» اکنون، تقریباً دو سال پس از همه‌گیری مداوم، بازار آماده است.

مدل کسب و کار این شرکت کاهش 25 درصدی نرخ ساعتی دونده است. علاوه بر این، اگر یک دونده توسط مشتری استخدام شود تا به طور تمام وقت به آنها ملحق شود، مشتری باید 10٪ هزینه استخدام از اولین حقوق سالانه دونده را بپردازد.

رانر برخلاف Backstage که می‌خواهد نحوه توزیع سرمایه‌های مخاطره‌آمیز را تغییر دهد، مخفیانه نمی‌سازد تا به شرکت‌ها در استخدام استعدادهای کم‌نمایش کمک کند – انتخابی که همیلتون انجام داد، جالب است زیرا او نمی‌خواست شرکتی را “شکست” دهد.

او گفت: “برای ما بسیار آسان بود که خودمان را به عنوان یک شرکت استخدام DEI طبقه بندی کنیم، اما ما نمی خواستیم مسئول آن باشیم – این باید مسئولیت همه باشد.” با این حال، امروزه همه مدیران رانر از پیشینه‌های نادیده گرفته شده تاریخی می‌آیند.

قبل از حرکت به مدل لیست انتظار برای پاسخگویی بهتر به تقاضا، رانر حدود 120 مشتری آزمایشی را به مبلغ 500000 دلار ارائه کرد. کاربرد آن باید از 15 مارس 2022 شروع شود.

از نظر بودجه، همیلتون در ابتدا شرکت را راه اندازی کرد و یک حلقه فرشته 500000 دلاری در 100 روز اول جمع آوری کرد. اخیراً، رانر در دور مقدماتی SAFE با برآوردی نامشخص، 1.5 میلیون دلار جمع آوری کرد.

حامیان این حلقه عبارتند از Precursor، Lunar Startups، Freada Klein از Kapor Capital، 360 Venture Collective و Gaingels. اتحادیه جمعی Backstage Capital، Backstage Flex Fund II و Backstage Opportunity Fund I نیز در این استارتاپ سرمایه گذاری کردند.

به ندرت دیده می شود که سرمایه گذاران پول سرمایه خود را به شرکتی که راه اندازی کرده اند بریزند، اما همانطور که همیلتون خاطرنشان می کند، وقتی فکر می کنید گای اوسیر ساوند ونچرز در شرکت او سرمایه گذاری می کند، دیوید برایت یا کرافت ونچرز، بی سابقه نیست. شرکت تجاری. با این حال، اگر تصمیم گیرندگان در شرکت تحت فشار باشند تا در شرکت پزشکان عمومی سرمایه گذاری کنند، می تواند تضاد منافع ایجاد کند، زیرا آنها، خوب، پزشک عمومی هستند.

او گفت که همیلتون بخشی از کمیته سرمایه‌گذاری بود که تصمیم به سرمایه‌گذاری در رانر گرفت، اما همچنین به همه این قدرت را داد که مستقل تصمیم بگیرند. او همچنین افزود که یادداشتی در مورد قرارداد هشت صفحه ای – که شامل چالش ها، فرصت ها و حذفیات می شود – توسط شریک Backstage بریتنی دیویس و مشارکت کننده کلی لی لی نوشته شده است، بدون هیچ تغییری از او. تیم رانر زمین را ایمن کرد.

“اعتماد من به شرکت بازگشت بازده است و وظیفه من به عنوان مدیر عامل رانر جذب بهترین شرکای سرمایه گذاری ممکن است. من هر دو را انجام دادم، “همیلتون در توییتر اضافه کرد. تعادل دیگر در ترکیب این است که هر شرکت نمونه کار Backstage که از Runner استفاده می کند، مجبور نیست 25٪ کارمزد خدمات یا مبلغی را که به درآمد و عملیات شرکت می رسد بپردازد.

همیلتون گفت: “هدف ما این است که تا پایان سال 1000 دانش آموز یا بیشتر داشته باشیم که به طور متوسط ​​40000 دلار است.” “[Then] ما یک شرکت نیم میلیارد دلاری هستیم.”