منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • آرویند گوپتا از میفیلد در مورد جذب سرمایه برای استارت آپ ها در دوران رکود بحث می کند

آرویند گوپتا از میفیلد در مورد جذب سرمایه برای استارت آپ ها در دوران رکود بحث می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آرویند گوپتا از میفیلد در مورد جذب سرمایه برای استارت آپ ها در دوران رکود بحث می کند

آرویند گوپتا در میان نقش‌هایش به‌عنوان رهبر مشترک در بخش زیست‌شناسی مهندسی مای‌فیلد و بنیان‌گذار IndieBio، حدود 470 پیشنهاد استارت‌آپی را در سال گذشته بررسی کرد.

او فرآیند خود را «ساده» توصیف می‌کند، اما کمی کاهش‌دهنده است: پس از بررسی آزمایش و برنامه‌ریزی جلسه با بنیان‌گذاران، او ساعت‌های زیادی را صرف شناخت فناوری اصلی و افراد تیم خواهد کرد.

او هفته گذشته به TechCrunch + Twitter Space گفت: “من حداکثر 10 روز را صرف معاملات اولیه می کنم تا بتوانم به بنیانگذار پاسخ دهم و قول بدهم.” “در 10 روز می توانم اولین تحقیق و کار را با بنیانگذاران انجام دهم تا در آنجا به نتیجه برسم. برای بررسی سری آ بزرگتر، ممکن است کمی بیشتر از آن طول بکشد، اما نه آنقدر.»

ماه گذشته با گوپتا مصاحبه کردم تا درباره فرصت هایی که او به دنبالش است بیشتر بدانم و برای اولین بار از او برای بنیانگذاران مشاوره بگیرم، اما اسپیس هفته گذشته فرصتی بود برای غواصی عمیق تر. وقتی به من پیشنهاد دادم که کاهش بازارهای عمومی می تواند به استارتاپ ها این فرصت را بدهد که به جای دنبال کردن رشد، روی یافتن بازار محصول مناسب تمرکز کنند، او به من تعدیل بازار شخصی داد:

رکود یا رکود همیشه سخت ترین زمان برای ایجاد یک کسب و کار است، همیشه برای کارآفرینان، برای سرمایه گذاری مخاطره آمیز، برای همه درگیر. زیرا هیچ کس اهمیت نمی دهد که بازار وحشتناک باشد. مثل خرید کردن نیست: “فراموشش کن، فقط بدم نمیاد که برگشتش افتضاح باشه.”

گفتگوی ما توصیه های مفید زیادی را در مورد جمع آوری سرمایه در یک بازار در حال سقوط نشان داد، چرا او فکر می کند هنوز زمان خوبی برای شروع است و چگونه بنیانگذاران می توانند از به اهتزاز درآوردن پرچم قرمز بزرگ خودداری کنند، که بسیاری از سرمایه گذاران را دلسرد می کند:

“درست مثل [some] VC ها مغرور هستند، من فکر می کنم برای کارآفرینان مهم است که نگرش به یادگیری داشته باشند، “گوپتا گفت.” کارآفرینانی که معتقدند همه چیز را می دانند بهتر است درست باشند، زیرا اگر از قبل همه چیز را بدانید، یادگیری در حال حرکت دشوار خواهد بود.

این متن برای فضا و وضوح ویرایش شده است.

TechCrunch: رکود در بازارهای عمومی بر برآوردها در مراحل اولیه تأثیر می گذارد، اما تأمین مالی در مراحل اولیه هنوز نسبتاً پایدار به نظر می رسد. آیا هنوز زمان خوبی برای شروع است؟

آرویند گوپتا: من چنین فکر می کنم، به خصوص در کاری که انجام می دهم، که تغییرات آب و هوایی را معکوس می کند و بیماری ها را درمان می کند. همیشه زمان خوبی برای شروع است زیرا این چیزها نمی توانند صبر کنند.

اتفاقی که برای بورس افتاد این بود که رتبه‌ها افت کردند، شانس‌ها فشرده شد… بنابراین فرض کنید درآمد 100 میلیون دلار است و اگر ارزش یک IPO یک شرکت 2 میلیارد دلار باشد، 10 برابر فروش بیشتر است. این میزان نسبت به قبل به میزان قابل توجهی حدود 30 درصد کاهش یافته است. بازارهای خصوصی هر روز مورد قضاوت قرار نمی گیرند، بنابراین مدتی طول می کشد تا به عقب برسند.

سرمایه گذاری در مراحل پایانی قطعاً بسیار خشک شده است … فقط زمان زیادی است که تخلیه شود، اما در حال حاضر پول زیادی در سیستم وجود دارد. اکثر VC های بزرگ سرمایه های راه اندازی عظیمی را جمع آوری می کنند، همه جا صندوق های خرد وجود دارد و فرشتگان بسیار فعال هستند. خوش‌بینی زیادی وجود دارد که فناوری همچنان می‌تواند راه‌حل‌های واقعی ایجاد کند که می‌تواند خلق ارزش واقعی را تحریک کند. بنابراین من واقعاً متوجه تاخیر در مناطق بذر، قبل از کاشت یا سری A نشده ام.

مرحله اولیه در واقع حتی در دوران رکود اقتصادی ادامه دارد، زیرا به نظر می رسد مردم هنوز آماده شرط بندی های کوچک هستند. منظورت چیه، چرا اینطوریه؟

وقتی سطل های هنگفتی سرمایه گذاری می کنید، معمولاً روی تاریخ، امید و رویاها سرمایه گذاری نمی کنید، بلکه در تجارتی سرمایه گذاری می کنید که پویایی را نشان می دهد. در حال حاضر برخی از مشاغل بسیار سرمایه بر وجود دارند که قبل از ایجاد این فشار به سطل پول نیاز دارید، و تامین مالی آن در شرایط رکود دشوارتر می شود.

شما هنوز هم می توانید امیدها و رویاها را تامین کنید، اما فقط با دلارهای کمتر، و به طور کلی کمی بیشتر از شرکت خود از نظر رقیق شدن تسلیم خواهید شد. آرویند گوپتا

شما هنوز هم می توانید امیدها و رویاها را تامین کنید، اما فقط با دلارهای کمتر، و به طور کلی در طول یک رکود اقتصادی کمی بیشتر از شرکت خود از نظر رقیق شدن تسلیم خواهید شد، بنابراین من انتظار دارم که این اتفاق در سال آینده شروع شود.

چه کسی در این محیط جدید کار سخت تری خواهد داشت؟

من همیشه گفته ام که محیط کم بهره ای که از سال 2008 تاکنون داشته ایم، وام بدون بهره برای استارت آپ های پرریسک ایجاد می کند.

بنابراین وقتی شروع به تماشای «اوه، 150 میلیون دلار می‌کنید تا اولین دلار درآمد خود را کسب کنیم»، نفس شما را بند می‌آورد. هنگامی که 150 میلیون دلار رسید، در مورد مرحله بعدی به من بگویید – این به مدل های کسب و کار خلاقانه تر، استراتژی های بازاریابی متفاوتی نیاز دارد که در طول مسیر درآمد ایجاد می کند. همیشه راهی برای کارآفرینان خوب وجود دارد، درست است؟ فقط در محیط های مختلف اقتصادی متفاوت است، به اصطلاح هرگز بسته نمی شود.


مقالات کامل TechCrunch + فقط برای اعضا در دسترس است
از کد تخفیف استفاده کنید فضاهای توییتر برای صرفه جویی 20٪ در اشتراک یک ساله یا دو ساله


از من در مورد چند دسته سوال پرسیدی؟ فکر می کنم سرمایه گذاری روی آب و هوا، کاری که انجام می دهم، هنوز هم بسیار سریع است. و به نظر می‌رسد که تردید بسیار کمی از سوی سرمایه‌گذاران برای تعجب در مورد مدل‌های کسب‌وکار یا هزینه‌های سرمایه در زنجیره وجود دارد، من فکر می‌کنم برای بخش‌های دیگر، می‌دانید، با SaaS و مواردی از این قبیل، اینها مشاغل سنتی هستند که در آن درآمد دارید. شما معیارهایی دارید، چندگانه وجود دارد، تقریباً شبیه معادله‌ای است که افراد آن را درج می‌کنند: “خوب، ارزش این شرکت را دارد.”

فکر می‌کنم بستگی به این دارد که سال آینده دنیا به کجا خواهد رفت: اگر دنیا همین‌طور بماند و به سمتی برود، همه چیز خوب می‌شود. و پول زیادی برای دور زدن وجود خواهد داشت.

ما باید به دنبال چه شرایطی در بازار باشیم که در مراحل پایانی بر بازیابی سرمایه اولیه مقدم باشد؟

اتفاقی که خواهد افتاد این است که با بازگشایی بازار IPO، بسیاری از آن دسته از IPOهایی که در حال حاضر در زیر آب هستند، شروع به بازگشت به قیمت اولیه IPO می کنند، و LP هایی که در حال ثبت سبد سهام خود هستند، شروع به مشاهده می کنند که پرتفوی آنها با سرمایه خطرپذیر افزایش می یابد. تخصیص به رشد خود ادامه می دهد و سپس سرمایه گذاری خطرپذیر به گسترش و توزیع مجدد پولی که وارد می شود ادامه می دهد.

ارزش اولیه چیزی است که همه چیز را هدایت می کند. بنابراین، با مشاهده اینکه بخش فناوری و NASDAQ نزدیک به اوج‌های قدیمی خود یا حتی در 20 درصد از بالاترین سطح قبلی خود شروع به بهبود می‌کنند، این عاملی است که بازار را برای باز ماندن و گردش پول سرعت می‌بخشد.