منو سایت

آزاد کردن فضا روی میز: طرحی جدید برای ترویج تنوع در فناوری

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آزاد کردن فضا روی میز: طرحی جدید برای ترویج تنوع در فناوری

بر کسی پوشیده نیست که دنیای فناوری با تنوع دست و پنجه نرم می کند. زنان، آمریکایی های آفریقایی تبار و لاتین تبارها به ترتیب 33، 8 و 7 درصد از کل نیروی کار فناوری و تنها 20، 5 درصد و 5 درصد از رهبری آن را تشکیل می دهند، علی رغم شواهدی مبنی بر ارتباط بین تنوع و موفقیت.

به عنوان یک صنعت، فناوری توانسته است موضوع تنوع نیروی کار را عادی کند، و اگرچه نتایج کند است، اما حرکتی وجود دارد و ارزش تصدیق را دارد.

اما راه های دیگری وجود دارد که ما باید در مورد افزایش تنوع فناوری فکر کنیم، و این در جدول محدودیت ها است. راز این است که انجام آن واقعاً سخت نیست، اما هنوز هم عادی نیست. ما این کار را در شرکت من انجام دادیم و ارزش این را دارد که روند را رمزگشایی کنیم تا شما هم بتوانید همین کار را انجام دهید.

افرادی مثل من استخدام نمی شوند و بودجه نمی گیرند

قبل از اینکه وارد آن شویم، مهم است که چیزی را درک کنیم که اغلب به آن “افراد مانند من” می گویند. انسان ها به طور ناخودآگاه به هم متصل می شوند و بنابراین تصمیم می گیرند با افرادی کار کنند که شبیه آنها هستند و فکر می کنند. این یک سوگیری شناختی است که در تکامل ما ریشه دوانده است و غلبه بر آن بسیار دشوار است.

سرمایه گذاری در استارت آپ هایی که توسط زنان و اقلیت ها اداره می شوند طبیعتاً تنوع بیشتری در فرهنگ های استارت آپی ایجاد می کند، زیرا «افرادی مثل من» شروع به بازتاب تنوع بنیانگذاران این شرکت ها خواهند کرد. بنابراین، این که طبق گزارش EEE سال 2021 Solv، ما 45٪ زن هستیم، که تقریباً 33٪ از تیم های فنی ما را شامل می شود، بسیار تکان دهنده نیست.

مشکل این است که «افراد مثل من» در وهله اول بر افرادی که بودجه دریافت می‌کنند نیز تأثیر می‌گذارند، نه فقط افرادی که در یک شرکت نوپا استخدام و ارتقا می‌یابند. در میان شرکای سرمایه گذاری خطرپذیر، 80٪ مرد و آنها عمدتا سفیدپوست هستند. زنان تنها 13 درصد از شرکای سرمایه گذاری خطرپذیر در ایالات متحده را تشکیل می دهند و آمریکایی های آفریقایی تبار و لاتین تبارها تنها 3 درصد را تشکیل می دهند. جای تعجب نیست که در حالی که 40 درصد استارت‌آپ‌ها مؤسسان زن داشتند، تنها 2.2 درصد از کل سرمایه‌های خطرپذیر برای سال 2020 را دریافت کردند.

همانطور که مشخص است، ما فقط با تنوع در استخدام فناوری مشکل نداریم. ما همچنین با تنوع سرمایه گذاری های فناوری مشکل داریم.

وقت آن است که رویکرد جدیدی را در پیش بگیریم

اگر کلید تنوع در دنیای استارت‌آپ گسترش فرصت‌های سرمایه‌گذاری فناوری برای زنان بیشتر و سرمایه‌گذاران اقلیت باشد، چه؟ اجازه دهید این را توضیح دهم: آزاد کردن فضای روی میز برای کسانی که معمولاً چنین دسترسی ندارند، باعث ایجاد ثروت می شود. و با ایجاد ثروت، ظرفیت سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و بنیان‌گذاران دیگر یا تبدیل شدن به خود کارآفرین به وجود می‌آید.

در پایان آخرین دور تأمین مالی ما، با یک دوست قدیمی، سرمایه گذار و شریک فکری، کارا نورثمن تماس گرفتم تا این لحظه را جشن بگیرم. من از نظر احساسی کار جمع‌آوری کمک مالی را تمام کرده بودم و آماده بودم که به ساختن شرکتم برگردم، اما مستقیم و غیرقابل توجیه بود: «ما مدت‌ها بود که درباره تنوع میزهای بزرگ صحبت می‌کردیم. شما این فرصت را دارید که در این دایره فضای کوچکی را برای خانم ها و به خصوص خانم های رنگین پوست باز کنید. اگر بگویید بله، به شما کمک می کند این کار را انجام دهید.” با انگیزه و الهام او، این دقیقاً همان کاری است که ما برای 10 روز انجام دادیم.

ما یک وسیله نقلیه با هدف ویژه (SPV) با تمرکز بر زنان سرمایه گذار ایجاد کردیم. ما از طریق ایمیل و پیامک با سرمایه گذاران فرشته زن در شبکه خود تماس گرفتیم و از همه خواستیم که حداقل یک زن رنگین پوست را که یک سرمایه گذار معتبر است دعوت کنند تا در حلقه ما سرمایه گذاری کند. سپس دو جلسه زوم برگزار کردیم و ارائه خود را ارائه کردیم، درست مانند هر سرمایه گذار دیگری. با تماشای این گروه، افرادی را دیدم که واقعاً از پلتفرم ما استفاده می کنند و بلافاصله متوجه شدم که این رویکرد چقدر می تواند قدرتمند باشد.

برای روشن بودن، این فقط یک شیرین کاری تبلیغاتی یا یک حرکت نمادین مسئولیت اجتماعی شرکتی نبود: ما 3.5 میلیون دلار از این گروه در طی آن 10 روز جمع آوری کردیم. شصت درصد از سرمایه گذاران SPV زنان رنگین پوست بودند و یک سوم آنها هرگز سرمایه گذاری پرخطری انجام نداده بودند.

در اینجا نحوه انجام این کار آمده است

بنابراین به تنوع میز کلاه اهمیت می دهید و می خواهید آن را محقق کنید؟ خوب! ما قبلاً در مورد این موضوع “برنده‌ایم و برخی آموخته‌ایم”، بنابراین نکته من برای کمک به شما در شروع کار در اینجا آمده است: