منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • آزمایش‌های سریع برای COVID، برای اولین بار برای تجارت الکترونیک در چین در دسترس است

آزمایش‌های سریع برای COVID، برای اولین بار برای تجارت الکترونیک در چین در دسترس است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آزمایش‌های سریع برای COVID، برای اولین بار برای تجارت الکترونیک در چین در دسترس است

چین برای اولین بار از زمانی که تعداد مبتلایان در روزهای اخیر به بالاترین حد خود در دو سال گذشته رسیده است، به مردم اجازه می دهد تا آزمایش های آنتی ژن سریع برای COVID-19 انجام دهند. بازارهای آنلاین، از جمله JD.com و Meituan، در حال حاضر پیش‌سفارش‌های کیت‌های تست خانگی را از تولیدکنندگان مورد تایید دولت، از جمله غول ژن BGI مستقر در شنژن، می‌پذیرند. همچنین این محصولات در داروخانه های سراسر کشور عرضه خواهند شد.

در دو سال گذشته، چین سیاست محدود کردن “صفر کووید” را حفظ کرده است، که تعداد موارد کم را حفظ می کند، اما این استراتژی به طور فزاینده ای توسط نسخه مسری تر Omicron آزمایش می شود. برخلاف کشورهای غربی که آزمایش‌های آنتی ژن سریع را به عنوان جایگزینی برای بازار اتخاذ کرده‌اند، چین به شدت به آزمایش واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR) که نوعی آزمایش اسید مولکولی/نوکلئیک است، برای شناسایی موارد متکی است.

آزمایش‌های PCR، اگرچه به طور گسترده‌ای به عنوان دقیق‌تر از آزمایش‌های آنتی ژن شناخته می‌شوند، اما به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی نیاز دارند تا نمونه‌هایی را جمع‌آوری کنند، که سپس برای نتایج به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. آزمایشات آنتی ژن، در مقایسه، می توانند در خانه انجام شوند و در کمتر از یک ساعت نتیجه بگیرند.

تنظیم کننده داروی چین پنج محصول خودآزمایی آنتی ژن COVID-19 را روز شنبه تایید کرد، درست یک روز پس از اینکه کمیسیون ملی بهداشت این کشور اعلام کرد که تشخیص آنتی ژن به عنوان گزینه ای برای آزمایش عمومی اضافه شده است.

معرفی کیت های خودآزمایی نباید به عنوان سیگنالی در نظر گرفته شود که چین به زودی استراتژی صفراوی COVID-19 خود را کاهش خواهد داد. مقامات بهداشتی گفتند که آزمایش‌های سریع با هدف کمک به تشخیص زودهنگام عفونت‌های کووید انجام شده است، در حالی که آزمایش‌های اسید نوکلئیک معیاری برای تأیید این مورد هستند.

در بهترین حالت، کیت های خانگی به کاهش استرس ناشی از آزمایش PCR بیش از حد کمک می کند. مقامات محلی در چین معمولاً هنگامی که چندین مورد منتقل شده محلی به یک شهر برخورد می کنند، آزمایش PCR انبوه را سفارش می دهند. در محله‌های متراکم، ساکنان اغلب مجبورند ساعت‌ها برای تامپون‌هایشان صف بکشند. سپس نتایج آزمایش‌های PCR آن‌ها به‌صورت دیجیتالی با «کد سلامت» ملی تلفن‌هایشان همگام‌سازی می‌شود و بدون آن توسط مجتمع‌های مسکونی، رستوران‌ها، ساختمان‌های اداری یا حمل‌ونقل عمومی رد می‌شود.

اینکه چین دقیقاً چگونه استفاده از این کیت های خودآزمایی را تنظیم خواهد کرد، باید دید. به عنوان مثال، چگونه دولت تضمین می کند که ساکنان به طور داوطلبانه مقامات محلی را در صورت دریافت نتیجه مثبت در خانه مطلع می کنند؟ حداقل بر اساس آنچه دستورالعمل های اولیه دولت می گوید، تست های خانگی همچنان توسط “اداره های اداری مربوطه” نظارت خواهند شد.

دوبار از COVID-19 سبقت بگیرید