منو سایت

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

من پیش نمایش تعدادی از پروژه ها را دریافت کردم که امیدوارم به زودی در خبرنامه با شما به اشتراک بگذارم، اما یکی که واقعاً توجه من را جلب کرد FogROS بود که به تازگی به عنوان بخشی از آخرین پیاده سازی ROS (سیستم عامل ربات) اعلام شده است. فراتر از نام عجیب و غریب، که هم اشاره ای به عنصر ابر (مه / ابر – بدون ذکر این واقعیت است که بخش جدید دارای مناظر قاتل از سانفرانسیسکو و بازدیدکننده مکرر، کارل) است و غذاهای آشپزی فرانسوی واقعاً مشکل دار است. پتانسیل فریبنده

علیرغم اینکه در مورد روبات ها نوشته ام، در چند سال گذشته به تأثیر بالقوه پردازش مبتنی بر ابر فکر کرده ام. به طور خاص، تعدادی از شرکت ها (مایکروسافت، آمازون، گوگل) به شدت به بازی های ابری متکی هستند. وقتی به ظاهر سخت افزار را به حد نهایی می رسانید، چه می کنید؟ اگر تاخیر کافی دارید، می توانید از سرورهای راه دور برای انجام کار سخت استفاده کنید. این چیزی است که حداقل یک دهه است که با اثرات متفاوت امتحان شده است.

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

اعتبار تصویر: ROS

البته تاخیر یک عامل اصلی در بازی‌هایی است که خاموش شدن یک میلی‌ثانیه‌ای می‌تواند به شدت بر روی تجربه تأثیر بگذارد. من هنوز کاملاً متقاعد نشده‌ام که تجربه در جایی است که باید باشد، اما به نظر می‌رسد که این فناوری به نقطه‌ای رسیده است که پردازش خارج از صفحه برای رباتیک منطقی عملی می‌کند. در حال حاضر می‌توانید با یکی از این سرویس‌ها یک بازی کنسولی را بر روی تلفن هوشمند انجام دهید، بنابراین ما مطمئناً می‌توانیم ربات‌های کوچک‌تر، سبک‌تر و ارزان‌تری تولید کنیم که برای انجام کارهایی مانند پردازش SLAM به یک سرور راه دور متکی هستند.

برنامه اولیه بر روی AWS متمرکز خواهد شد و برنامه هایی برای دستیابی به خدمات اضافی مانند Google Cloud و Microsoft Azure خواهد داشت. این فضا را تماشا کنید دلایل زیادی برای نگرانی وجود دارد. راستش را بخواهید، در حال حاضر به طور کلی در مورد روباتیک چیزی برای نگرانی داریم. یکی از خنده دارترین هفته های خاطرات اخیر بود.

دستکش اسکلت خارجی V Bionic بدون پوشش نشان داده شده است.

اعتبار تصویر: در Bionic

بیایید با دستکش های رباتیک توانبخشی ExoHeal شروع کنیم. این دستگاه که توسط عربستان سعودی V Bionic ساخته شده است، برنده جام تصورات مایکروسافت امسال شد. این تیم در مراحل اولیه بخشی از سنت غرورآفرین اسکلت بیرونی در مراقبت های بهداشتی است. در این مورد، تلاشی برای توانبخشی بازو پس از آسیب به عضلات و تاندون ها است. رهبر تیم زین صمدانی به TechCrunch گفت:

حرکتی که توسط اتصال فلکسور هدایت می‌شود، به ما انعطاف‌پذیری می‌دهد تا بخش‌های مختلف هر انگشت (فالانژها) را به صورت جداگانه فعال کنیم، در حالی که دستگاه را قابل حمل نگه می‌دارد. ما در حال حاضر در حال توسعه نمونه اولیه آماده خود هستیم که از طراحی مدولار متناسب با اندازه دست بیماران مختلف استفاده می کند.

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

اعتبار تصویر: والمارت

این سومین هفته متوالی است که در اینجا به Walmart اشاره می شود. اولین مورد، تامین مالی GreyOrange بود که با آن در کانادا شریک شده است. هفته گذشته شاهد گسترش بزرگ معامله غول خرده فروشی با شرکت اتوماسیون انبار Symbotic بودیم. اکنون این گسترش بزرگ دیگری از یک معامله موجود است – این بار با جاه طلبی های تحویل شرکت سروکار دارد.

مانند کار والمارت با روباتیک، موفقیت تحویل هواپیماهای بدون سرنشین در بهترین حالت… نقطه ضعف است. با این حال، او ظاهرا مایل است در جایی که سخت است سرمایه گذاری کند، با قراردادی که DroneUp را به 34 سایت در شش ایالت ایالات متحده تحویل می دهد. من از خودم در اینجا نقل قول می کنم:

این خرده‌فروش اواخر سال گذشته، پس از تحویل آزمایشی کیت‌های تست COVID-19، سرمایه‌گذاری در این استارت‌آپ 6 ساله را اعلام کرد. آزمایشات اولیه در بنتونویل، آرکانزاس انجام شد. امسال، آریزونا، فلوریدا، تگزاس و ویرجینیا بومی DroneUp به این لیست اضافه شده اند. هنگامی که آنلاین هستند، مشتریان می توانند از بین ده ها هزار محصول، از تایلنول تا نان هات داگ، بین ساعت 8:00 تا 20:00 انتخاب کنند.

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

حرکت برای گزارش شرکت Wingcopter تا 2026/01/25. Mit Bitte um Urhebervermerk vl: Jonathan Hesselbart، Tom Plummer و Ansgar Kadura von Wingcopter GmbH. اعتبار تصویر: © Jonas Res / KfW

هنوز سوالات بیشتری در مورد این چیزها وجود دارد، و من مدتهاست استدلال کرده ام که تحویل هواپیماهای بدون سرنشین در مناطق دورافتاده و غیرقابل دسترس بسیار منطقی است. به همین دلیل چیزی شبیه به این معامله با Wingcopter جالب است. طی پنج سال آینده، این شرکت قصد دارد 12000 پهپاد بال ثابت خود را به 49 کشور در جنوب صحرای آفریقا ارسال کند. این برنامه مکان هایی را پوشش می دهد که به طور سنتی با مشکلات زیرساختی دست و پنجه نرم می کنند که تحویل مواد غذایی و تجهیزات پزشکی از طریق روش های سنتی تر را دشوار می کند.

با توجه به بحران غذایی در قاره آفریقا که ناشی از جنگ در اوکراین است، ما شاهد پتانسیل بزرگ و تأثیر اجتماعی قوی هستیم که شبکه‌های تامین پهپاد می‌توانند با تحویل غذا به این سایت برای مردم در همه کشورهای جنوب صحرای آفریقا به ارمغان بیاورند.» تام پلامر، مدیرعامل، به TechCrunch گفت. به ویژه در مناطق دورافتاده با زیرساخت‌های ضعیف و مناطقی که بیشتر تحت تأثیر خشکسالی و سایر بلایای طبیعی قرار دارند، پهپادهای تحویلی Wingcopter یک پل هوایی می‌سازند و غذا را از آسمان با وینچ درست در جایی که لازم است فراهم می‌کنند.»

چیزهای قانونی هیجان انگیز، که.

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

اعتبار تصویر: دایسون

در اخبار خوش‌بینانه‌تر، دایسون این هفته خبرهای جالبی را منتشر کرد و اعلام کرد که پول زیادی را برای تحقیقات روباتیک انجام داده است (و به این کار ادامه خواهد داد). بخشی از این پیاده سازی شامل بازسازی آشیانه هواپیما در فرودگاه فرودگاه هالاوینگتون، ایستگاه سابق RAF در چیپنهام، ویلتشر، انگلستان است که این شرکت در سال 2016 خریداری کرد.

برخی از ارقام شرکت:

Dyson در میانه بزرگترین استخدام مهندسان در تاریخ خود قرار دارد. امسال دو هزار نفر به این شرکت فناوری پیوستند که 50 درصد آنها مهندس، دانشمند و کدنویس هستند. دایسون با استخدام 250 مهندس رباتیک در رشته‌های مختلف از جمله بینایی کامپیوتر، یادگیری ماشین، حسگرها و مکاترونیک، جاه‌طلبی‌های خود را در زمینه رباتیک دنبال می‌کند و انتظار دارد طی پنج سال آینده 700 مهندس رباتیک دیگر را استخدام کند. طرح اصلی: ایجاد بزرگترین و پیشرفته ترین مرکز روباتیک در بریتانیا در فرودگاه هواوینگتون و آوردن فناوری به خانه هایمان تا پایان دهه.

پروژه برجسته اصلی یک بازوی رباتی با تعدادی اتصالات از جمله خلاء و بازوی انسان مانند است که برای انجام کارهای مختلف خانگی طراحی شده است. دایسون تجربه‌ای در ساخت ربات‌ها دارد، عمدتاً از طریق جاروبرقی‌های خود، که به چیزهایی مانند بینایی رایانه برای ناوبری مستقل متکی هستند. با این حال، من می گویم “احتیاطاً خوش بینانه” زیرا شرکت های بسیاری را دیده ام که رباتیک نیستند، فناوری را به عنوان یک پروژه نسبتاً بیهوده نشان می دهند. اما خوشحالم که دایسون نظرم را تغییر داد.

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

اعتبار تصویر: هیوندای

البته هیوندای در رویاهای خود در زمینه رباتیک، از جمله خرید Boston Dynamics در سال 2020، کاملاً تهاجمی عمل کرده است. این خودروساز این هفته اعلام کرد که بخشی از برنامه سرمایه گذاری عظیم 10 میلیارد دلاری خود شامل رباتیک خواهد بود، با تمرکز بر ارائه واقعی برخی از آنها. از مفاهیم دور آن به بازار است.

یک هفته دیگر، دور بزرگ دیگری از اجرای لجستیک / ربات، زیرا شرکت لهستانی Nomagic 22 میلیون دلار برای گسترش پیشنهادات خود جمع آوری کرد. پیشنهاد اصلی شرکت دستی برای انتخاب و جانمایی است که می تواند اجناس کوچک را جابجا و مرتب کند. Khosla Ventures و Almaz Capital این دور را رهبری کردند که شامل بانک سرمایه گذاری اروپا، Hoxton Ventures، Capnamic Ventures، DN Capital و Manta Ray نیز می شد.

Amazon Astro با دوربین پریسکوپ

دوربین پریسکوپ بالا می‌آید و به صورت تلسکوپی منبسط می‌شود و به Astro اجازه می‌دهد تا موانع و میزها را ببیند. انتخاب طرح بسیار شیک اعتبار تصویر: Haje Kamps برای TechCrunch

ما در نهایت مجبور شدیم نسخه محدود ربات خانگی آمازون، Astro را بررسی کنیم و احساسات Haje متفاوت بود:

برای چند روز پرسه زدن Astro در آپارتمانم لذت بخش بود و بیشتر اوقات به نظر می رسید از آن به عنوان جعبه موبایلی استفاده می کردم که قابلیت الکسا را ​​نیز دارد. این خیلی زیباست، اما 1000 دلار برای هر سطح قابل تصور در اتاق من دستگاه الکسا می‌خرد و پول نقد کافی برای پوشاندن خانه با دوربین در اختیارم می‌گذارد. من فقط در حال مبارزه با این موضوع هستم که چرا Astro منطقی است. اما این برای هر محصولی که سعی در ایجاد یک دسته بندی محصول جدید دارد صادق است.

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

یک خرچنگ ربات کوچک در امتداد قاب حرکت می کند. اعتبار تصویر: دانشگاه نورث وسترن

سرانجام یک خرچنگ روبات کوچک از دانشگاه نورث وسترن. پسر کوچولو را می توان با کمک لیزر از راه دور کنترل کرد و به اندازه ای کوچک است که در کنار یک پنی بنشیند. Yonggang Huang، محقق ارشد این مطالعه، می‌گوید: «فناوری ما به انواع روش‌های کنترل‌شده حرکت اجازه می‌دهد و می‌تواند با سرعت متوسط ​​نیمی از طول بدن شما در هر ثانیه راه برود.» این یک چالش بزرگ برای دستیابی به چنین مقیاس کوچکی برای روبات های زمینی است.

آزمایشگاه، خرچنگ و توانبخشی رباتیک

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

اسکاتل، برای اشتراک در Actuator نرو.