منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • آزمایشگاه‌های مس با هوشمندتر کردن کنتورهای شرکت‌های برق، شادی را به ارمغان می‌آورند

آزمایشگاه‌های مس با هوشمندتر کردن کنتورهای شرکت‌های برق، شادی را به ارمغان می‌آورند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آزمایشگاه‌های مس با هوشمندتر کردن کنتورهای شرکت‌های برق، شادی را به ارمغان می‌آورند

تاسیسات یک مشکل دارند: شبکه‌های هوشمند آن‌ها برای رسیدگی به مسائل مربوط به صورت‌حساب از یک دهه پیش طراحی شده‌اند، نه نیازها و انتظارات مصرف‌کنندگان در سال 2022 با ماشین‌های الکتریکی، پنل‌های خورشیدی و شوق داده‌های بی‌درنگ. Copper Labs به تازگی 5.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است تا به آنها کمک کند تا این مشکل را حل کنند، با یک دستگاه سخت افزاری کوچک براق که به عنوان پلی بین کنتورهای هوشمند و با وضوح پایین و اتصال اینترنت کاربر عمل می کند.

دان فورمن، مدیر عامل آزمایشگاه مس، گفت: «مشکل این است که حتی پیچیده‌ترین پیاده‌سازی‌های شبکه هوشمند الکتریکی در حال حاضر فقط به شرکت‌ها می‌گویند که دیروز و در فواصل زمانی ۱۵ دقیقه‌ای چه اتفاقی افتاده است. “بسیاری از آنها این داده ها را فقط هر 30 روز یک بار دریافت می کنند. اگر از برق و گاز و آب فراتر بروید، اکثر این افراد هنوز هر 30 روز یک بار به داده ها دسترسی دارند. سرعت اختلال شبکه با سرعت نوآوری قابل مقایسه نیست. ما به شرکت‌های برق کمک می‌کنیم تا راه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری برای ارائه راه‌حل‌های مورد نیاز خود پیدا کنند.»

این شرکت 5.5 میلیون دلار به رهبری Clean Energy Ventures (CEV)، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که نوآوری فناوری آب و هوا در مراحل اولیه را تأمین می کند، با مشارکت بعدی National Grid Partners و Blue Bear Capital جمع آوری کرد. با دور جدید بودجه، آزمایشگاه مس قصد دارد تیم های فروش، مهندسی و بازاریابی خود را در سال آینده گسترش دهد تا پذیرش ملی در تاسیسات را تسریع بخشد. علاوه بر تامین مالی، آزمایشگاه مس از نورا مید براونل، شریک سرمایه گذاری Clean Energy Ventures و کمیسر سابق FERC در هیئت مدیره خود استقبال می کند.

براونل گفت: «تیم آزمایشگاه‌های مس مأموریت دارد به شرکت‌های برق کمک کند تا با منابع شدید و محدود برای آینده برنامه‌ریزی کنند و در عین حال سیستم‌های تحویل مناسب را ایجاد کنند. “من هیجان زده هستم که از تیم حمایت کنم زیرا آنها به مشتریان توانمند می شوند و با صنایع بالغی که برای آینده ای پایدارتر با تغییرات سریع خارجی سازگار هستند، شریک می شوند.”

Copper Labs اساساً تعداد زیادی از داده‌ها را باز می‌کند که شرکت‌ها تاکنون به آنها دسترسی نداشته‌اند – به‌ویژه در دنیایی که داده‌های بلادرنگ محرک بالقوه تغییر رفتار هستند. به عنوان مثال، خوب نیست که به کاربر بگوییم که تسلا خود را در ساعات اوج مصرف 11 روز پیش شارژ کرده است – در این مرحله کاربر نهایی نمی تواند به خاطر بیاورد که چرا ماشین خود را روشن کرده است. در این مرحله، خسارت قبض برق آنها – و محیط زیست – قبلاً وارد شده است.

«از لحاظ تاریخی، در بخش مسکن، برنامه‌های مدیریت تقاضا عمدتاً بر ترموستات‌های هوشمند متصل متمرکز بوده و به [them] برای کاهش بار در دوره های پیک. به این ترتیب، آب و برق وابستگی به تاسیسات گاز گران قیمت و کثیف را کاهش می دهد. فورمن توضیح می دهد که چالش این است که ترموستات های هوشمند متصل در کمتر از 20 درصد خانه ها در ایالات متحده نصب می شوند و شاید نیمی از این افراد برای این برنامه های مدیریتی ثبت نام کنند. «این موضوع همه مسائل دیگری را که مطرح می‌شود – برای مثال شارژرهای خودروهای برقی، پوشش نمی‌دهد. شما نه تنها به هوش شبکه بلادرنگ نیاز دارید، بلکه به کانالی نیز نیاز دارید تا کاربران هدف خود را درگیر کنید. برای مثال، اگر بتوانیم ببینیم چه کسی یک شارژر ماشین الکتریکی را در ساعات اوج مصرف شارژ می‌کند، این اطلاعات با ارزشی برای یک شرکت خدمات شهری است. سپس آنها می توانند آن فرد را با انگیزه ای برای کاهش حجم کار مورد هدف قرار دهند.”

آزمایشگاه‌های مس با هوشمندتر کردن کنتورهای شرکت‌های برق، شادی را به ارمغان می‌آورند

برنامه تلفن همراه Copper Labs به صاحبان خانه دیدی به روز در مورد مصرف انرژی خود می دهد و بینش ها و مشوق های موثری را برای صرفه جویی در انرژی / آب / گاز ارائه می دهد. اعتبار تصویر: آزمایشگاه های مس

این شرکت چندین راه حل مختلف دارد. یک پل داخلی که کنتورهای هوشمند موجود را به اینترنت متصل می کند و یک راه حل محله ای که می تواند همین کار را برای هر چیزی از ده ها تا هزاران خانه انجام دهد.

برخی از کنتورهای هوشمند دارای یک شبکه داخلی داخلی ZigBee هستند. می‌توانیم دست دادن مطمئنی داشته باشیم و به جای اینکه تا روز بعد منتظر بمانیم، این داده‌ها را در فواصل زمانی 30 ثانیه‌ای برگردانیم. برای نصب آن، ابزار یک دستگاه را از طریق پست ارسال می کند. شما برنامه موبایل مس را نصب می‌کنید و همه چیز را وصل می‌کنید، “فورمن توضیح می‌دهد که یک شارژر لپ‌تاپ به اندازه آجر را برمی‌دارد که به پریز برق وصل می‌شود. شما فقط این مورد را به دیوار وصل کنید و هر کاری که انجام می دهد بی سیم است.

راه حل همسایگی نیز همین کار را انجام می دهد و به اتصال اینترنتی خود، با سیم یا از طریق شبکه های بی سیم موجود نیاز دارد. می توان آن را روی یک تیر نصب کرد و به تعداد بیشتری از خانه ها خدمات رسانی کرد.

فورمن می‌گوید: «دستگاه در سطح محله ما داده‌ها را در فواصل زمانی حدود یک دقیقه از صدها خانه در یک دستگاه دریافت می‌کند. “تیاو تخمین می زند که به وضوح کاهش چشمگیری در هزینه سخت افزار خانه وجود دارد. نیازی نیست از کاربر بخواهید کاری انجام دهد و نیازی نیست که به وای فای کاربر تکیه کنید زیرا یک شبکه پهن باند یا بی سیم اختصاصی دارید.

نکته مهم این است که دستگاه مسی همچنین می تواند مترهای خورشیدی را ردیابی کند تا نشان دهد چه برقی تولید و به شبکه تحویل داده می شود. این شرکت ادعا می‌کند که این یک نمای منحصربه‌فرد است، به‌ویژه برای شرکت‌های خدماتی که هیچ دیدی به توده‌های خورشیدی توزیع شده روی سقف ندارند. این برنامه همچنین امکان تشخیص ناهنجاری ها، داده های استفاده و بینش های اضافی را می دهد.

دکتر کارولین فانک، یکی از شرکای خرس آبی کپیتال، گفت: «با یا بدون کنتورهای هوشمند، آزمایشگاه مس حجم زیادی از داده‌های فرکانس بالا را برای مصرف‌کنندگان، شرکت‌های برق و ارائه‌دهندگان خانه‌های هوشمند فراهم می‌کند تا تصمیم‌گیری سریع‌تر انجام شود.»

به طور خلاصه، مشکلی که شرکت در حال حل آن است این است که شبکه‌های قدیمی را حتی از مدرن‌ترین شبکه‌های هوشمند هوشمندتر کند و چرخه‌های نوآوری کندتر تامین‌کنندگان کنتور را دور بزند. علاوه بر این، راه حل مس برای نصب یک تیر برق بسیار ارزان تر، سریع تر و سازگار با محیط زیست نسبت به جایگزینی یکصد کنتور برق کاملاً خوب و قابل سرویس در خانه است.

14 سرمایه گذار در فناوری های اقلیمی استراتژی های خود را برای نیمه اول سال 2022 به اشتراک می گذارند

اگر چنین به نظر می رسد که شرکت های خدمات شهری باید بتوانند خودشان تصمیم بگیرند، حق با شماست – اما جالب است که چالش آنچه در اینجا تصمیم گرفته می شود برجسته شود. تعداد ایستگاه های رادیویی و اتصالات بی سیمی که باید وجود داشته باشد تا چنین راه حلی کار کند، خیره کننده است.

“چیزی که ما روی آن تمرکز کرده ایم حل مشکلات واقعاً دشوار RF است، جایی که همان دستگاه می تواند با برق، گاز و آب کار کند. و اگر به موضوع محله جدیدی که اشاره کردم نگاه کنید، تاسیسات گاز و آب راه موثری برای رسیدن به زیرساخت های سنتی و پیشرفته اندازه گیری نیست.