آمازون برای ادامه پذیرش پرداخت های ویزا در سراسر جهان به توافق رسیده است

آمازون برای ادامه پذیرش پرداخت های ویزا در سراسر جهان به توافق رسیده است


آمازون و ویزا اختلافات شدید خود را بر سر هزینه های پرداخت در بریتانیا و جاهای دیگر حل و فصل کرده اند. رویترز گزارش کرده است. یکی از سخنگویان گفت: «ما اخیراً به یک توافق جهانی با ویزا دست یافتیم که به همه مشتریان اجازه می‌دهد از کارت‌های اعتباری ویزا در فروشگاه‌های ما استفاده کنند. رویترز.

آمازون تهدید کرده است که پذیرش ویزا در بریتانیا را در 19 ژانویه متوقف خواهد کرد و دلیل آن نیز هزینه های بالایی است که برای تراکنش های کارت اعتباری دریافت می کند. بقیه اروپا تحت تاثیر قرار نگرفته اند، زیرا اتحادیه اروپا سقفی برای کارمزد صادرکنندگان کارت دارد، اما صادرکنندگان کارت های مسترکارت و ویزا پس از برگزیت، هزینه ها را در بریتانیا افزایش داده اند. رگولاتورهای بریتانیا اخیراً اعلام کردند که این افزایش ها را بررسی خواهند کرد.

با توجه به تسلط ویزا در بازار پرداخت، بعید به نظر می رسید آمازون بتواند تهدید خود را عملی کند. البته کمی قبل از این ضرب الاجل، آمازون اعلام کرد که به پذیرش کارت ادامه می دهد و گفت که “در حال همکاری نزدیک با ویزا برای یک راه حل بالقوه است.”

آمازون کارت های ویزا را در هیچ جای دیگری ممنوع یا تهدید نکرده است، اما هزینه تراکنش اضافی را برای مشتریان ویزا در استرالیا و سنگاپور دریافت می کند. این هزینه قبلاً حذف شده است و به نظر می رسد ویزا و آمازون همه چیز را پشت سر گذاشته اند. سخنگوی ویزا در بیانیه ای گفت: “این توافق شامل پذیرش ویزا در تمام فروشگاه ها و سایت های آمازون امروز و همچنین تعهد مشترک برای همکاری در محصولات جدید و ابتکارات فناوری است.”

یادداشت ویراستار: این مقاله در ابتدا در Engadget ظاهر شد.