منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • آمازون ده ها پرتاب را ترتیب می دهد تا هزاران ماهواره کویپر را در مدار قرار دهد

آمازون ده ها پرتاب را ترتیب می دهد تا هزاران ماهواره کویپر را در مدار قرار دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آمازون ده ها پرتاب را ترتیب می دهد تا هزاران ماهواره کویپر را در مدار قرار دهد

آمازون سرانجام با مجموعه ماهواره‌های ارتباطی کویپر اقدام قاطعی انجام می‌دهد و حق 83 پرتاب را از اتحاد پرتاب، آریاناسپیس و البته بلو اورجین تضمین می‌کند. جالب اینجاست که هیچ یک از وسایل پرتابی که برای استفاده طراحی شده بودند قبلا پرواز نکرده بودند – اما زمان زیادی برای تغییر این وضعیت وجود دارد زیرا صورت فلکی آمازون متشکل از 3236 نفر در حال شکل گیری است.

این قراردادها که در طول کنفرانس سمپوزیوم فضایی در کلرادو اسپرینگز اعلام شد، هیچ ارزش ثابتی در ارتباط با آنها ندارند، و سخنگوی آمازون از ارائه هر نوع پایگاهی خودداری کرد. این شرکت گفت که 18 خودروی آریان 6 (بزرگترین قرارداد شرکت تا به امروز)، 12 نیو گلن از بلو اوریجین و 38 ولکان سنتور از ULA را تضمین کرده یا شاید پیش سفارش داده است. گزینه ای برای خرید New Glenns اضافی و یک قرارداد موجود برای 9 Atlas Vs از ULA وجود دارد.

محاسبه پشت دستمال، حد پایینی ارزش این معامله جدید را در حدود 10 میلیارد دلار قرار می دهد، اگرچه، البته، این تنها بخشی از یک عملیات بسیار بزرگتر است (و تا حد زیادی به هزینه های راه اندازی بستگی دارد. دائماً تغییر می کنند). این پیش‌بینی به سادگی نشان می‌دهد که آمازون آماده است تا تعهداتی را در مقیاس 11 رقمی برای پیشبرد امور انجام دهد.

Kuiper، معاون فناوری Rajiev Badyal، به آمازون گفت: «تامین ظرفیت راه‌اندازی چند فروشنده، بخش کلیدی استراتژی ما از روز اول است. و واقعاً مدتی است که این را می گویند. این رویکرد خطر پرتاب موشک را کاهش می‌دهد و قیمت‌های رقابتی بلندمدت را برای آمازون حفظ می‌کند، بنابراین در هزینه‌هایی که می‌توانیم به مشتریان خود منتقل کنیم، صرفه‌جویی می‌کنیم. این موشک‌های بزرگ و سنگین به این معنی است که ما می‌توانیم تعداد بیشتری از صورت فلکی خود را با پرتاب‌های کمتر مستقر کنیم، که به ساده‌سازی برنامه پرتاب و استقرار ما کمک می‌کند.»

آمازون از ارائه هر گونه جدول زمانی یا جزئیات لجستیکی خودداری کرد، اما یک رویداد مطبوعاتی در اواخر صبح امروز در سمپوزیوم فضایی برنامه ریزی شده است. در صورت وجود مطلب مهم در صورتجلسه، این داستان را با اطلاعات بیشتر به روز می کنم.

غیبت قابل توجه در لیست ارائه دهندگان پرتاب اسپیس ایکس است، که با توجه به رقابت شدید اما تا حد زیادی ناشناخته بین آن و Blue Origin که توسط بزوس حمایت می شود، حذف شده است. SpaceX ماهواره‌های Starlink خود را با موشک‌های Falcon 9 و Kuiper خود پرتاب می‌کند و به نظر می‌رسد شرکای آن مشتاق نشان دادن جایگزین‌های مقرون‌به‌صرفه هستند.

این واقعیت که هیچ یک از این وسایل پرتاب محموله ای را به مدار نیاوردند، به نظر نمی رسید که به آمازون استراحت بزرگی بدهد. آریان 6 احتمالاً نزدیک ترین زمان به راه اندازی است و امسال پرواز خواهد کرد. Vulcan Centaur ممکن است عقب مانده باشد، اما به موتورهای BE-4 Blue Origin متکی است که هنوز به مرحله اجرا نرسیده است. سخت است که بگوییم نیو گلن چه زمانی آماده می شود، زیرا Blue Origin در مورد توسعه و آزمایش آن کاملاً سکوت کرده است. آمازون خاطرنشان کرد که قراردادی با شرکت سوئیسی Beyond Gravity برای ساخت دستگاه‌های پخش‌کننده ماهواره امضا کرده است که در نهایت سخت‌افزار را به کویپر ارسال می‌کند.

با این حال، گام فوری بعدی برای این پروژه، پرتاب در مقیاس کامل نیست، بلکه آزمایش کوچکی از نمونه اولیه ماهواره ها برای آزمایش کار آنها بر روی سطح و شبیه سازها خواهد بود. آنها در پایان سال 2022 بر روی موشک های ABL Space Systems RS1 بلند خواهند شد.

سپس احتمالاً Atlas Vs ابتدا برای آوردن چند دسته اول به مدار و تغییر بخشی از فرآیند استقرار و فعال‌سازی با ماهواره‌های تولیدی استفاده خواهد شد. هنگامی که سایر ارائه دهندگان پرتاب به وضعیت ثابت پرواز و پرواز رسیدند، می توان سرعت را افزایش داد.