منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • آمازون ۶۸ مکان خرده‌فروشی فیزیکی از جمله کتاب‌های آمازون و فروشگاه‌های ۴ ستاره را می‌بندد

آمازون ۶۸ مکان خرده‌فروشی فیزیکی از جمله کتاب‌های آمازون و فروشگاه‌های ۴ ستاره را می‌بندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آمازون ۶۸ مکان خرده‌فروشی فیزیکی از جمله کتاب‌های آمازون و فروشگاه‌های ۴ ستاره را می‌بندد

کسب و کار خرده فروشی فیزیکی آمازون به شدت آسیب دیده است زیرا این شرکت امروز به رویترز تأیید کرد که 68 فروشگاه معمولی خود را در ایالات متحده و بریتانیا خواهد بست. اینها شامل کتابفروشی های آمازون، فروشگاه های پاپ آپ در بازارهای مختلف و فروشگاه های 4 ستاره آن است که مشتریان می توانند محصولات محبوب و دارای رتبه بالایی را در Amazon.com خریداری کنند.

این خرده فروش که زندگی خود را به عنوان یک کتابفروش آنلاین آغاز کرد، اولین کتابفروشی فیزیکی خود را در سیاتل در سال 2015 راه اندازی کرد، سپس به طور مداوم گسترش یافت و مکان های بیشتری را در ایالات متحده و خارج از کشور، از جمله ایالت های ایالات متحده مانند آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، دی سی، ایلینوی، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی، نیویورک، اورگانو، تنسی، تگزاس و البته ایالت زادگاهش واشنگتن.

این فروشگاه‌ها نه تنها مکانی را برای مشتریان فراهم می‌کردند تا با کالاهای واقعی آمازون از جمله دستگاه‌های سخت‌افزاری ارتباط برقرار کنند، بلکه به‌عنوان مکانی مناسب برای دریافت کالاهای خریداری‌شده به‌صورت آنلاین یا بازگرداندن آن‌ها نیز عمل می‌کردند. در سال‌های بعد، ردپای خرده‌فروشی آمازون گسترش یافت و شامل Whole Foods شد، با 13.7 میلیارد دلار فروشگاه مواد غذایی در سال 2017، به‌علاوه فروشگاه مواد غذایی Amazon Fresh خود. و آمازون در حال آزمایش فناوری Just Walk Out خود بدون صندوق پول در تعداد فزاینده ای از فروشگاه های Amazon Go است که بخشی از آن تعطیلی برنامه ریزی شده نبودند.

این شرکت به رویترز گفت که از طریق تابلوهای موجود در فروشگاه ها به خریداران در مورد تعطیلی قریب الوقوع هشدار می دهد، زیرا تاریخ بسته شدن واقعی ممکن است بسته به مکان متفاوت باشد. او همچنین گفت که در حال تلاش برای یافتن نقش های جدید برای کارمندان آسیب دیده در صورت امکان یا پیشنهاد اخراج آنها است.

تصمیم به ترک بخش زیادی از کسب و کار عادی خود چندین سال دنبال شد، که خرده فروشی شخصی را برای همه چالش برانگیزتر کرد زیرا همه گیر کووید کاربران بیشتری را به صورت آنلاین به دلیل کاهش ترافیک به فروشگاه های محلی فرستاد. اما این تصمیم همچنین در زمانی اتخاذ می شود که کارکنان خرده فروشی آمازون شروع به سازماندهی خود کرده اند – البته در این مورد، در یک فروشگاه مواد غذایی آمازون Fresh. اینسایدر امروز گزارش داد که فشار اتحادیه کارگری کارگران خرده‌فروشی را وادار کرده است که خواستار دستمزد بهتر، سیاست حضور انعطاف‌پذیرتر، تعطیلات طولانی‌تر و سایر مزایا باشند.

به نظر می‌رسد بسته شدن ده‌ها فروشگاه فیزیکی بلافاصله پس از چنین درخواست‌هایی پیامی دلخراش را برای همه کارمندان آمازون ارسال می‌کند که این شرکت برای تجارت خرده‌فروشی فیزیکی خود ارزشی قائل نیست. با این حال، آمازون گفت که به کار بر روی فروشگاه های مواد غذایی خود بدون صندوق پول و سایر مفاهیم جدید، مانند فروشگاه لباس فیزیکی که اخیراً در لس آنجلس به نام آمازون استایل افتتاح شده است، ادامه خواهد داد.

اگرچه بخش کوچکی از خرده‌فروشی بزرگ‌تر آن است، اما فروشگاه‌های معمولی آمازون میلیاردها دلار برای این شرکت درآمده‌اند. در سه ماهه چهارم سال 2021، این شرکت گزارش داد که کسب و کار خرده فروشی فیزیکی آن 4.68 میلیارد دلار درآمد داشته است، در مقایسه با 4.02 میلیارد دلار در سه ماهه قبل. علاوه بر آمازون استایل، فعالیت‌های تجاری دیگری را نیز در طول سه ماهه تبلیغ کرد، از جمله افتتاح اولین پیکاپ استارباکس با فروشگاه آمازون گو در نیویورک و برنامه‌هایی برای دو فروشگاه دیگر در سال 2022.