منو سایت

آیا ارزیابی ها تحت تأثیر راه اندازی در اواخر سال جاری قرار می گیرند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آیا ارزیابی ها تحت تأثیر راه اندازی در اواخر سال جاری قرار می گیرند؟

کوین بیس به طور کامل سه ماهه آخر خود را شکست. نتایج آن بسیار جلوتر از انتظارات خیابانی بود، به طوری که صرافی ارزهای دیجیتال ایالات متحده درآمد خالص 2.49 میلیارد دلار، سود خالص 840 میلیون دلار و EBITDA تعدیل شده 1.21 میلیارد دلار را گزارش کرد. در مقایسه، نتایج Coinbase برای سه ماهه چهارم سال 2021 با اختلاف زیادی از نتایج کل سال 2020 فراتر رفت.

با این حال، سهام Coinbase در معاملات قبل از بازار کمی بیش از یک نقطه افزایش یافته است و این شرکت حدود 70 دلار برای هر سهم کمتر از قیمت مرجع عرضه مستقیم خود در بورس است. کوین بیس نیز نسبت به آخرین اوج خود حدود 57 درصد کاهش یافته است. سودآور فوق‌العاده این شرکت در سال 2021 – سود خالص 3.62 میلیارد دلاری از 7.35 میلیارد دلار در کل درآمد خالص – منجر به یک کوین بیس کم ارزش، حداقل بر اساس معاملات اخیر، شد.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


برای شرکتی به ارزش 8 میلیارد دلار در سال 2018، ارزش بازار 47 میلیارد دلاری در سال 2022 به دور از شکست است. اما این هنوز بخشی از هزینه‌ای است که Coinbase فقط چند ماه پیش و در زمان عرضه در بازار عمومی خود داشت.

هیچ کس نمی داند هزینه آن چقدر است.

این موضوعی است که قبلاً به آن پرداخته ایم، اما بررسی اخیر کل بازار فناوری دوباره به نکته ای اشاره می کند.

با این حال، این سوال بیشتر از Coinbase است، اگرچه عجیب است که به نظر می رسد از آن استقبال شود سود امروز چندین بار بیشتر از یک درآمد چندگانه جهش در رتبه بندی SaaS با Altimeter Capital به زمین بازگشت جامین بال این هفته گزارش می دهد “درآمدهای چندگانه از نرم افزارهای با رشد بالا اکنون برای اولین بار پس از همه گیری به وضعیت قبل از کووید عادی بازگشته است.”

این سرمایه‌دار خطرپذیر سابق همچنین می‌نویسد که گروهی که سریع‌ترین رشد را داشته، امسال «بدتر از شرکت‌های نرم‌افزاری با رشد کم و متوسط» عمل کرده است. این فصل از نظر ارزش شرکت های نرم افزاری وارونه است و حق بیمه رشد به شدت کاهش می یابد.

فکر می‌کنم به همین دلیل است که گزارش‌هایی مبنی بر خروج توپ‌های سرمایه‌ای از چنین معاملاتی در اواخر سال 2021 مشاهده می‌کنیم. Tiger، D1 و دیگران شرط می‌بندند که می‌توانند بازارهای نرم‌افزار را در مراحل میانی و بعدی با سرمایه پر کنند – و زمانی که پرتفوی آن‌ها از پنجره‌ای باز برای عرضه‌های عمومی به بازارهای عمومی استقبال کردند، از مزایای آن بهره ببرند. اگر پنجره IPO باز باقی می ماند و رتبه بندی نرم افزار به شدت در عرض چند ماه کاهش نمی یافت، این استراتژی می توانست در آینده نزدیک به طرز باورنکردنی فعال شود.

با این حال برعکس این اتفاق افتاد. پس دیر شروع کجاست؟ به نظر من در مشکل

آیا آنها واقعاً در مشکل هستند یا شما فقط در روز جمعه بدبین هستید، الکس؟

من صدای شما را می شنوم، اما نمودار زیر را از بال در نظر بگیرید: