منو سایت

آیا اپل بلاک چین خود را خواهد ساخت؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آیا اپل بلاک چین خود را خواهد ساخت؟

سلام به خوانندگان و دوباره خوش آمدید!

هفته گذشته، من در مورد مشکلات Axie Infinity پس از یک سرقت 625 میلیون دلاری نوشتم. این هفته در مورد اپل و ارز دیجیتال صحبت می کنم.

اگر سرگردانی من را دوست دارید، من را در توییتر دنبال کنید و در خبرنامه رمزنگاری جدید من مشترک شوید واکنش زنجیره ای


آیا اپل بلاک چین خود را خواهد ساخت؟

اعتبار تصویر: سیب

چیز بزرگ

این هفته، همکارم سارا داستان جالبی در مورد اپلیکیشن NFT در اپ استور نوشت که به نظر می رسد اپل با وجود ماه ها کارکرد آن، ناگهان آن را ممنوع کرده است. اپل ادعا می کند که این برنامه با فروش “NFT” که قابل فروش نیست و حتی در یک بلاک چین ذخیره نمی شود، مصرف کنندگان را گمراه می کند. من فکر می کنم برنامه کمی عجیب به نظر می رسد، اما این تقصیر توسعه دهنده برنامه نیست. به نظر می رسد این برنامه برای زندگی در منطقه خاکستری دستورالعمل های غیر موجود NFT اپل راه اندازی شده است. (شایان ذکر است که ظرف یک ساعت پس از انتشار زنده داستان ما، اپل به طور شگفت انگیزی آن را به اپ استور بازیابی کرد.)

کل این حماسه کوچک سؤال جالب تری را مطرح می کند: دقیقاً برنامه های اپل برای NFT چیست؟

از یک طرف، من مطمئن هستم که اپل چیزی بیش از ممنوعیت صریح NFT در اپ استور نمی خواهد. اپل ادعا می کند که یکی از حوزه های کلیدی سودمندی اپ استور محافظت از کاربران در برابر تقلب است – کاری که انجام آن در محیط NFT امروزی بسیار دشوار است. تنظیم صنعت در باغ محصور شده اپ استور او مانند یک کابوس به نظر می رسد، چیزی که اپل را ملزم می کند اساسا SEC داخلی خود را بسازد.

اما این نیز مهم است ولیاپل نیز پول را دوست دارد. به ویژه، درآمد حاصل از خدمات فروشگاه App.

بازی ها محبوب ترین عمودی در اپ استور هستند که سالانه ده ها میلیارد درآمد برای اپل به ارمغان می آورد. به نظر می رسد که چشم انداز شرکت های بازی سازی NFT در دهه آینده به طور فزاینده ای محتمل به نظر می رسد، و از دست دادن این درآمد برای حفظ اپل در پرداخت های درون برنامه ای در بازی های تلفن همراه ویرانگر خواهد بود.

اما اپل چگونه سیستم پرداخت درون برنامه ای IAP خود را با NFT و دارایی های بلاک چین می بیند؟

در حالی که اپلیکیشن‌های منفرد ممکن است بتوانند مالیات اپل را بر فروش NFT اولیه توجیه کنند، هیچ راهی وجود ندارد که همین هزینه‌ها برای فروش ثانویه NFT همتا به همتای ثانویه وجود داشته باشد. ویترین‌های NFT مانند OpenSea و Rarible قبلاً برنامه‌هایی را در اپ استور راه‌اندازی کرده‌اند، اما این برنامه‌های بومی فقط به کاربران اجازه می‌دهند NFT را مرور کنند – آنها اصلاً به ویترین فروشگاه خود متعهد نیستند. اکثر استارت‌آپ‌های قانونی NFT در حال کشف نحوه ادامه کار در دستگاه‌های تلفن همراه هستند و اپل، که از دستورالعمل‌های واضح پیروی می‌کند، ممکن است توسعه‌دهندگان بیشتری را مجبور به سرمایه‌گذاری در تجربیات مبتنی بر وب کند که قوانین اپ استور را دور می‌زند.

یک چیزی که کاملاً واضح است این است که اگر اپل یک جداسازی NFT خاص را در سیاست های فروشگاه App خود ایجاد کند، طبق شرایط خودش خواهد بود. آنها می توانند چندین مسیر مختلف را انتخاب کنند. من می‌توانستم دنیایی را ببینم که در آن اپل فقط می‌توانست به دارایی‌های خاصی در بلاک چین‌های خاص مجوز دهد یا حتی بلاک چین خود را بسازد. اما مسیر اپل برای کنترل تجربه کاربر احتمالاً به اپل متکی خواهد بود که مستقیماً در ساخت قراردادهای هوشمند NFT خود که توسعه‌دهندگان مجبور به استفاده از آن‌ها برای سازگاری با اپ استور هستند، استفاده کند.

این را می توان به راحتی به عنوان تلاشی برای اطمینان از اینکه کاربران تجربه ثابتی دارند و می توانند به پلتفرم های NFT در اپ استور اعتماد کنند توجیه کرد. این قراردادهای هوشمند می توانند حق امتیاز را به طور خودکار برای اپل ارسال کنند و منجر به خط لوله پرداخت درون برنامه ای جدیدی شوند که حتی می تواند در تراکنش های خارج از اکوسیستم اپل (!) ادامه یابد. ممکن است عملکردهای پیچیده تری در آن گنجانده شود که به اپل این امکان را می دهد که جریان های کاری مانند معکوس کردن تراکنش ها را مدیریت کند.

نیازی به گفتن نیست که هر یک از این حرکت ها در بین توسعه دهندگان فعلی بسیار بحث برانگیز خواهد بود. صدور هر یک از دستورات اپل در مورد نحوه نگارش قراردادهای هوشمند و مجاز به استفاده از آنها، تغییر بزرگی را در دنیای رمزنگاری ایجاد می کند و منجر به تحولات بسیاری در اکوسیستم توسعه دهندگان می شود. اما من فکر می کنم واضح است که اپل برای مدت طولانی تری برای نادیده گرفتن این بازار کار سختی خواهد داشت.


آیا اپل بلاک چین خود را خواهد ساخت؟

(عکس از JAM STA ROSA / AFP از طریق Getty Images)

باقی مسایل

در اینجا چند داستان این هفته وجود دارد که فکر می کنم لازم است به آنها دقت کنید:

Axie Infinity پس از یک سرقت 625 میلیون دلاری 150 میلیون دلار درآمد کسب کرد.

دنباله ای کوچک برای خبرنامه من در هفته گذشته … بازی رمزنگاری Axie Infinity که به طور گسترده هک شد، این هفته اعلام کرد که 150 میلیون دلار از بایننس جمع آوری کرده است که برای جایگزینی هفته گذشته به سرمایه خود اضافه می کند. پول دزدیده شده توسط یک هکر

ایلان وعده نرم افزار خودران گسترده را در سال جاری می دهد
وعده‌های تسلا (و ایلان) در مورد عرضه آتی نرم‌افزار کامل خودران، منبع دائمی بحث و جدل است. با این حال، در رویداد Cyber ​​Rodeo، ماسک مجدداً تأیید کرد که نسخه کامل این نرم‌افزار تقریباً در گوشه و کنار است.

متا امسال کنفرانس توسعه دهندگان F8 را کنار می گذارد
به گزارش متا، کنفرانس طولانی مدت توسعه دهندگان فیس بوک در سال جاری یا در یک وقفه لغو شده است. کنفرانس توسعه دهندگان F8 معمولاً محل اصلی فیسبوک برای ارائه به‌روزرسانی‌ها در فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ بوده است، اما پس از متاورس این شرکت، رویداد پرچم‌دار آنها احتمالاً به رویداد Connect در پاییز تغییر می‌کند. .


مشک الون تسلا

(عکس از BRITTA PEDERSEN / POOL / AFP از طریق Getty Images)

چیزهایی اضافه کرد

برخی از مطالب مورد علاقه من از سرویس اشتراک TechCrunch + ما در این هفته:

3 نما از سرمایه گذاری ایلان در توییتر

از آنجایی که در سال‌های اخیر شاهد اخراج برخی از چهره‌های راست‌گرا به آلت‌تویتر بودیم، من به این موضوع فکر می‌کنم که نام‌های بزرگ طرفداران خود را به پلتفرم‌های جدید می‌برند. برخی داوطلبانه ترک کردند، برخی دیگر با چکمه ای سخت به پشت. اما چیزی که همه آنها به اشتراک می گذارند این واقعیت است که خانه های جدید آنها به طور کلی در به چالش کشیدن هژمونی توییتر ناکام هستند …

آنچه مرگ فست در مورد شکنندگی تک شاخ ها می آموزد

«… به نظر می رسد که بسیاری از استارت آپ ها در سال گذشته فراتر از قیمت گذاری موجه پول جمع آوری کرده اند و آنها را در شرایطی با حاشیه واقعاً صفر قرار داده اند. هر استارت‌آپی که در سال 2021 دو یا سه رقمی رشد کرد، اکنون با محیطی رو به کاهش برای شرکت‌های فناوری و گروه‌های سرمایه‌گذار مطرحی مواجه است که از معاملات کنار می‌روند. این می تواند منجر به مکث (یا بدتر) شود…”

معنی ذخیره Binance از Axie برای web3 چیست

«… هک کردن زنجیره جانبی مبتنی بر Axie اتریوم، Ronin، بزرگترین سرقت رمزارز شناخته شده تا به امروز است. این نگاه نه تنها برای Sky Mavis، بلکه برای سرمایه‌گذارانی مانند a16z که Axie را به‌عنوان آینده ارزهای دیجیتال تبلیغ کرده بودند، بد بود. هنگامی که به طور کلی جمعیت شناسی بازیکنان Axie را در نظر می گیرید، بدتر به نظر می رسد – بیش از 25 درصد غیربانکی هستندشرکت می گوید و بسیاری از آنها کارگران کم درآمد در کشورهای در حال توسعه هستند که بخش قابل توجهی از درآمد خود را به Axie متکی هستند…