منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • آیا راه‌اندازی Carbon Clean می‌تواند کربن را برای برآورده کردن ادعاهای هزینه‌اش جذب کند؟

آیا راه‌اندازی Carbon Clean می‌تواند کربن را برای برآورده کردن ادعاهای هزینه‌اش جذب کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آیا راه‌اندازی Carbon Clean می‌تواند کربن را برای برآورده کردن ادعاهای هزینه‌اش جذب کند؟

استارت‌آپ Carbon Clean در اوایل این هفته اعلام کرد که ۱۵۰ میلیون دلار در سری C جمع‌آوری کرده است که برای ادامه توسعه سیستم جذب کربن مدولار خود، صندوق نظامی قابل‌توجهی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

Carbon Clean سهم خود را از هواداران به دست آورد، اخیراً شورون، که این دور را رهبری می کرد، و BloombergNEF، که ماه گذشته آن را BNEF Pioneer نامید، تا حدی به دلیل رویکرد کوچک این استارت آپ به جذب و جداسازی کربن (CCS).

فناوری معمولاً کار در مقیاس بزرگ است. در نهایت، جهان نیاز به حذف انتشار گازهای گلخانه ای در مقیاس بزرگ دارد و فناوری از مقیاس خاصی بهره می برد. بنابراین، CCS معمولاً متصل به نیروگاه های عظیم زغال سنگ یا گاز ارائه می شود.

اما هنوز مکان‌های کوچک‌تری وجود دارد، از کوره‌های سیمان گرفته تا کارخانه‌های شیمیایی که در حال حاضر با سوخت‌های فسیلی مرتبط هستند، اما هنوز باید کربن‌زدایی شوند. اینها انواع شرکت‌هایی هستند که Carbon Clean خود را به آنها معرفی می‌کند و این استارت‌آپ می‌گوید رویکرد مدولار آن می‌تواند به آلاینده‌ها کمک کند تا با افزایش مقررات به تدریج با انتشار کربن خود مقابله کنند.

به طور کلی، Carbon Clean به یک فرآیند اثبات شده و واقعی برای حذف دی اکسید کربن از جریان گازهای دودکش متکی است. گازهای خروجی حاوی دی اکسید کربن از طریق فیلتری که با یک حلال مبتنی بر آمین خیس می شود، فرستاده می شود. در دماهای پایین تر (حدود 50 درجه سانتیگراد یا 122 درجه فارنهایت) دی اکسید کربن به آمین ها متصل می شود. CO2حلال بارگیری شده سپس به ظرف دیگری پمپ می شود، جایی که آن را در دمای 110 تا 120 درجه سانتیگراد (230 تا 248 درجه فارنهایت) حرارت می دهند تا گاز آزاد شود، سپس فشرده شده و برای استفاده یا ذخیره سازی به جای دیگری فرستاده می شود. هر شرکتی حلال آمین مخصوص به خود را با خواص متفاوت دارد و جزئیات فرآیند ممکن است متفاوت باشد، اما نکته اینجاست.

آنیرودا شارما، مدیر عامل Carbon Clean گفت که حلال‌های آمین شرکتش می‌توانند هزینه‌ها را در مقایسه با آمین‌های معمولی کاهش دهند و به انرژی کمتری برای گرم کردن نیاز دارند و با کاهش خوردگی در سیستم، نیاز دارند. تا زمانی که این شرکت اطلاعات بیشتری را منتشر نکند، ارزیابی چنین اتهاماتی دشوار خواهد بود. اما بر اساس نوع کلی آمینی که استفاده می کند، Carbon Clean احتمالاً حداقل بهبود جزئی در مصرف انرژی خواهد داشت.