منو سایت

آیا زمان نگرانی در مورد رتبه بندی فین تک فرا رسیده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

نو، شرکت مادر نوبانک، عملکرد مالی سه ماهه چهارم خود را گزارش کرد و در واکنش به رشد سریع درآمد و بهبود اقتصاد، این شرکت پس از افت شدید در جلسات اخیر، در معاملات عادی امروز افت 9 درصدی را ثبت کرد. اکنون ارزش هر سهم تنها 8 دلار است، Nu ​​در زیر آب قیمت IPO قرار دارد و حدود یک سوم بالاترین ارزش خود را در تمام دوران دارد.

او به سختی در مبارزات خود تنها است. ارزیابی‌های فین‌تک در ماه‌های اخیر، حتی بیشتر از خود بازار نرم‌افزار بزرگ‌تر، متزلزل شده است. سهام SaaS و سرویس‌های ابری اخیراً به سختی به شکوه رسیده‌اند، اما کاهش سهام فین‌تک ممکن است زمانی که نوبت به بازده‌های منفی اخیر می‌رسد، مشکل ساز شود.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


چرا ما اهمیت می دهیم زیرا فین‌تک ممکن است بهترین بخش استارت‌آپ تامین‌شده باشد. TechCrunch اوایل سال جاری اعلام کرد که استارت آپ های فین تک حدود یک پنجم دلار سرمایه گذاری خطرپذیر را در سال گذشته جذب کرده اند. باید یک عدد کامل به ازای هر پنج دلار یک سال رکورد برای سرمایه گذاری خطرپذیر برای همه زمان ها اضافه کنیم.

اغراق نیست اگر بگوییم همان طور که فین تک انجام می دهد، بازار استارت آپ ها و در نتیجه نمایه بازگشت سرمایه خطرپذیر نیز چنین است.

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شودبنابراین چگونه می‌توانیم کاهش رتبه‌های بازار عمومی برای شرکت‌های فین‌تک و سرمایه‌گذاری‌های دیوانه‌کننده بازار خصوصی را متعادل کنیم؟ این سوال امروز ماست. برای درک مشکل، اگر راه حل نباشد، اجازه دهید با تازه کردن نتایج سرمایه گذاری خطرپذیر فین تک، بحران نقدینگی فین تک و آنچه برای سهام فین تک آمد شروع کنیم.

مگر اینکه سهام زیادی از استارتاپ های فناوری مالی داشته باشید، این کار سرگرم کننده خواهد بود.

سرمایه گذاری خطرپذیر فین تک را دوست دارد

درک میزان سرمایه ارائه شده به فناوری های مالی نوپا دشوار است. در سال 2021، از مجموع 621 میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاری شده در بازار خصوصی، در مجموع تحت پوشش این سرمایه گذاری، حدود 131.5 میلیارد دلار در 4969 معامله به استارت آپ های فین تک اختصاص یافت. این داده‌های CB Insights همچنین نشان می‌دهد که حجم دلار برای این بخش سریع‌تر از حجم معاملات در حال رشد است. که، اگر اعداد را اجرا کنید، به مرور زمان به اندازه معامله بزرگتر اجازه می دهد.

این از بخشی است که 49 میلیارد دلار در 3,491 معامله در سال 2020 به دست آورد. این سود 168٪ در یک سال است.

نام‌ها را می‌شناسید: Brex و Ramp و Airbase که در سال 2021 ایجاد شدند، درست مانند Stripe. هم FTX و هم OpenSea. این لیست مملو از شرکت های بزرگی است که به مصرف کنندگان و شرکت ها در مدیریت، سرمایه گذاری و جابجایی پول کمک می کنند.

سرعت دیوانه وار سرمایه گذاری در فین تک، رونق جهانی سرمایه گذاری خطرپذیر را تحت الشعاع قرار می دهد

Chime در آگوست گذشته 750 میلیون دلار در سری G جمع آوری کرد، معامله ای که ارزش آن را حدود 25 میلیارد دلار برآورد کرد. به نظر شما، به طور طبیعی شرکت را کاندیدای IPO برای سال 2022 می کند، درست است؟ فقط شاید، معلوم می شود. فوربس گزارش می دهد که عرضه اولیه سهام این شرکت تا پایان سال 2022، شاید حتی برای سه ماهه چهارم به تعویق افتاده است. همین بود قبل از نو رشد زیادی و اولین سودآوری تعدیل شده خود را برای کل سال گزارش کرد و پس از تحمل کاهش در معاملات اخیر، یک دهم ارزش خود را سر برید.

آیا Chime می خواهد در این بازار عمومی شود؟ احتمالاً نه، زیرا سرمایه گذاران به یکی از مشهورترین بستگان جهانی او تهمت می زنند.

چرا این بد است؟

از ابتدای سال 2018 تا پایان سال 2021 نزدیک به 400 میلیارد دلار در استارت آپ های فین تک سرمایه گذاری شده است. این مبلغی است که یافتن آن دشوار است، اما ما می توانیم آن را به عنوان فشار رو به رشد بهتر درک کنیم. هر چه پول بیشتری برای شروع هر بخش صرف شود و هر چه آن پول بیشتر نقد شود، انتظارات سرمایه‌گذاران برای خروج بیشتر می‌شود – که طبیعتاً به معنای نقدینگی از چیزهایی مانند IPO است.