منو سایت

آیا نجات درختان واقعاً برای بیت کوین سبز می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آیا نجات درختان واقعاً برای بیت کوین سبز می شود؟

Bitso، یک صرافی ارز دیجیتال مستقر در مکزیکو سیتی، متعهد شده است که برای هر تراکنش بیت کوین در پلتفرم خود، برای جبران آسیب زیست محیطی به ارز دیجیتال، جبران کربن بخرد. ممکن است در تئوری عالی به نظر برسد، اما با توجه به شهرت ضعیف تلاش‌های جبران کربن در طول سال‌ها، این ایده سزاوار شک و تردید زیادی است.

بر اساس برآوردهای دانشگاه کمبریج، عطش بیت کوین برای قدرت به طور تصاعدی افزایش یافته است و اخیراً از مصرف برق در چندین کشور از جمله دانمارک و شیلی پیشی گرفته است. بیشتر این انرژی (61 درصد، به گفته کمبریج) از سوزاندن سوخت های فسیلی حاصل می شود و متأسفانه Bitso نمی تواند کاری برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای حاصل از ورود به جو زمین انجام دهد.

خب، شاید، بیایید بگوییم، توکن های انرژی بر را به طور کلی ممنوع کنید. اما این اتفاق نخواهد افتاد. در عوض، Bitso با Moss.Earth، یک شرکت برزیلی جبران کربن مستقر در سائوپائولو، کار می کند تا به طور غیرمستقیم انتشارات مربوط به تراکنش های بیت کوین و توکن های مبتنی بر اتریوم را از طریق پلتفرم خود کاهش دهد. این صرافی قصد دارد این کار را با خرید “وام های نمادین از پروژه های حفاظت از طبیعت در جنگل های آمازون در برزیل” انجام دهد.

به عبارت دیگر، Bitso با خرید توکن‌های MCO2 که توسط Moss بریده شده است، هزینه‌ها را خواهد خورد. ماس، به نوبه خود، از این پول تا حدی برای تأمین بودجه حفاظت از جنگل ها و پروژه های کشاورزی پایدار استفاده خواهد کرد. این شرکت توسط گروه هایی مانند Vera، یک سازمان غیرانتفاعی که استانداردهای اعتبار کربن را تعیین می کند، تأیید شده است. با این حال، سال گذشته، تحقیقات گاردین و Unearthed نشان داد که روش‌های ورا “در حال حاضر به اندازه کافی پایدار نیستند” – ورا به شدت از این گزارش انتقاد کرد.

برای افراد عجیب و غریب با اعداد: Bitso تخمین می زند که هر تراکنش بیت کوین در پلتفرم خود «29.4 کیلوگرم CO تولید می کند.2 یک سخنگوی TechCrunch گفت: انتشار گازهای گلخانه ای معادل 0.0294 توکن MCO2 که Bitso آنها را به قیمت بازار خریداری خواهد کرد. طیف گسترده ای از تخمین ها وجود دارد که تلاش می کنند انتشار دقیق مربوط به تراکنش بیت کوین را تعیین کنند، و برخی از آنها عبارتند از بسیار بزرگتر از ماس و بیتسواما این از حوصله این داستان خارج است. در مورد MCO2: این یک توکن ERC20 است و مشکلات مربوط به خود را دارد، اما اتریوم کارآمدتر از بیت کوین است و این پلتفرم همچنین به سمت یک سیستم شرط بندی کمتر تشنه کار می کند. فو

Bitso با بیش از 4 میلیون کاربر، محبوب ترین و بزرگترین پلتفرم در نوع خود در آمریکای لاتین نامیده می شود. با این حال، در سطح جهانی، CoinMarketCap Bitso را در فهرست بهترین صرافی‌های خود در زمان انتشار این مقاله در رده 67 قرار داد که نشان دهنده محدوده محدود معامله است.

ماس بیشتر می خواهد. لوئیس فیلیپه آدامی، مدیرعامل ماس در بیانیه‌ای گفت: “ما امیدواریم که پروژه‌های دیگر در این فضا برای جبران ردپای کربن خود از این روند پیروی کنند.”

بنابراین، کار خواهد کرد؟ اگرچه صنعت اعتبار کربن بسیار بزرگ است و انتظار می‌رود در سال‌های آتی به اندازه آن‌ها رشد کند، اما چنین تلاش‌هایی در حال افزایش هستند، زیرا آنها نمی‌توانند به پتانسیل درک شده خود عمل کنند. به عنوان مثال، Greenpeace نوشت که “تعادل کربن اساساً طرح های روابط عمومی هستند” و استدلال می کند که شرکت ها “باید در وهله اول از ورود کربن به جو جلوگیری کنند.”

لنا کلاسن مستقر در زوریخ، محقق دکترا در امور مالی و سیاست های آب و هوایی، از طریق ایمیل به TechCrunch گفت که “به طور کلی می توان انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال را جبران کرد”، اما او هشدار داد که “شفافیت در مورد روش های محاسبه، کیفیت داده ها و انتخاب افست کلید ارزیابی کیفیت چنین پروژه ای است.

به نوبه خود، Bitso آن را “اولین گام به سوی یک استراتژی پایداری بیشتر برای رسیدگی به اثرات زیست محیطی صنعت کریپتو” خواند. ماس پیش بینی می کند که این معامله “حدود 342000 درخت در آمازون را نجات می دهد و تقریبا 5283 تن دی اکسید کربن را جبران می کند.” به طور کلی، ماس می گوید که از مارس 2020 به نجات “تقریبا 152 میلیون درخت در آمازون از طریق پروژه های دارای گواهینامه و ممیزی بین المللی” کمک کرده است. این شرکت می گوید که با “معتبرترین پروژه های زیست محیطی” کار می کند و جزئیاتی در مورد نحوه کار آنها ارائه می دهد. سایت او با این حال، اعتماد ماس به ایمان به ایمان و همچنین اعتبارات کربن به طور کلی نیاز دارد. باز هم وقتی نوبت به اعتبارات کربن می رسد، شک و تردید فراوان است.

صرفه جویی و کاشت درختان ایده های بسیار محبوبی هستند، اما بسیاری از گروه های حامی محیط زیست و حمایت از تثبیت درختان سیاستمداران و شرکت ها انتقاد کرده اند، تا حدی به این دلیل که آنها می گویند فضای کافی برای همه نهال های غیرعادی که برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در حال افزایش به آن نیاز خواهیم داشت، وجود ندارد. از جمع آوری و سوزاندن سوخت.

به هر حال روز زمین مبارک!