منو سایت

آیا Oracle یا Alphabet باید VMWare را به جای Broadcom خریداری کنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آیا Oracle یا Alphabet باید VMWare را به جای Broadcom خریداری کنند؟

همانطور که انتظار می رفت، قرارداد Broadcom-VMware آماده است. این غول تراشه قصد دارد شرکت نرم افزار مجازی سازی را به مبلغ 61 میلیارد دلار نقد و سهام به همراه 8 میلیارد دلار بدهی به VMware تصاحب کند.

این یک معامله ارزان نیست، اما به لطف مقررات خرید که به VMware 40 روز فرصت می‌دهد تا «درخواست، دریافت، ارزیابی و مذاکره بالقوه با کشورهایی که پیشنهادهای جایگزین ارائه می‌دهند»، گمانه‌زنی‌هایی در بازار وجود دارد که پیشنهاد دهنده دیگری می‌تواند وارد جنگ شود.

پس از قورت دادن یادداشت های تحلیلگران در مورد معامله، رون و الکس به طرف های مخالف روی آورد که آیا قیمت بالاتر یا پیشنهاد دیگری منطقی است. نظر رون این است که ارزش شرکت بالاتر از آن چیزی است که آخرین نتایج مالی آن نشان می دهد، در حالی که الکس معتقد است که شرکت به اندازه کافی مولد نیست که مستحق قیمت بالاتر باشد.


TechCrunch + برای روز یادبود فروش دارد. شما می توانید 50٪ در اشتراک های سالانه برای مدت زمان محدود صرفه جویی کنید.


ما برای مدت طولانی در مورد اینکه چه کسی می تواند VMware بخرد حدس و گمان می زدیم و پس از اینکه Dell شرکت را واگذار کرد، TechCrunch از Amazon، Alphabet، Oracle، Microsoft و IBM به عنوان خریداران بالقوه نام برد. این واقعیت که ما Broadcom را به عنوان یک کاندیدای بالقوه در نظر نمی گرفتیم، بر دیدگاه ما تأکید می کند که ما کاملاً علاقه ای به این نداریم که آیا این خریدار مناسب برای VMware است یا خیر.

پس بیایید در مورد مزایا و معایب این موضوع صحبت کنیم، بپرسیم VMware چه قیمتی دارد و چگونه می تواند نسبت به نتایج سه ماهه آخر خود ارزش داشته باشد. رون یک امتیاز می گیرد!

پاسخ رون:

با 61 میلیارد دلار روی میز، تصور اینکه کسی بیشتر بپردازد سخت است و شرکت تحقیقاتی Bernstein نیز با این موضوع موافق است. با این حال، قبل از اینکه این ایده را مطرح کنیم، ارزش آن را دارد که کمی وقت بگذاریم و به ارزش VMware فکر کنیم.

ارزش VMware بیشتر از آن چیزی است که ترازنامه یا صورت سود و زیان آن در حال حاضر به ما می گوید. اگرچه ممکن است این شرکت سه ماهه اول کاملی نداشته باشد، اما مجموعه‌ای از مهارت‌ها دارد که می‌تواند به خوبی با هر یک از ارائه‌دهندگان اصلی زیرساخت‌های ابری سازگار باشد.

در واقع، زیرساخت ابری به عنوان یک سرویس تنها امروزه وجود دارد، زیرا تیم اولیه VMware مجازی سازی را در مقیاس بزرگ در اوایل دهه 2000 درک کرده بود. تا آن زمان مردم از سرور استفاده می کردند و اگر از سرور کم استفاده می شد، حیف است. مجازی سازی به شما امکان می دهد یک کامپیوتر را به چندین ماشین مجازی تقسیم کنید و راه را برای محاسبات ابری که امروزه می شناسیم هموار می کند.

اگرچه رایانش ابری از روزهای اولیه خود تغییر کرده است، مجازی سازی یک اصل اصلی بازار باقی مانده است. برای لحظه‌ای تصور کنید یکی از سه یا چهار فروشنده ابر – به آمازون، مایکروسافت، گوگل یا حتی IBM فکر کنید (اگرچه این معامله کمی غنی است) – VMware را وارد سبد خود کند.

البته VMware بیشتر از مجازی سازی ارائه می دهد. در طول سال‌ها، او فرصت‌های مختلفی را به دست آورد و شرکت‌هایی مانند Heptio، یک شرکت کانتینری نوپا که توسط کریگ مک‌لاکی راه‌اندازی شده بود، و جو بیدا، دو نفر از افرادی که به ایجاد Kubernetes کمک کردند، به دست آورد.