منو سایت

آیا VinFast می تواند اشتراک باتری EV را انجام دهد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آیا VinFast می تواند اشتراک باتری EV را انجام دهد؟

در نمایشگاه بین‌المللی خودرو نیویورک در روز چهارشنبه، خودروساز ویتنامی VinFast از قیمت اشتراک باتری دو شاسی‌بلند الکتریکی که قصد دارد تا پایان سال جاری در ایالات متحده بفروشد، رونمایی کرد.

این شرکت که اخیراً 2 میلیارد دلار برای ساخت اولین کارخانه ایالات متحده در کارولینای شمالی سرمایه گذاری کرده است، همچنین با الکتریفای آمریکا همکاری کرده است که به مشتریان خود امکان دسترسی به شبکه ملی شارژ سریع را می دهد. VinFast به مشارکت های مشابه دیگری اشاره کرده است که در آینده رونمایی خواهد شد.

مدل لیزینگ باتری VinFast شامل فروش وسایل نقلیه آن – VF 8، SUV متوسط ​​با 5 سرنشین و VF 9، SUV برای 7 سرنشین – بدون باتری در قیمت است. درعوض، مشتریان می‌توانند باتری را با هزینه ماهانه اجاره کنند که بر اساس چند مایل رانندگی خواهد بود. به گفته این شرکت، این مدل می تواند به مقرون به صرفه تر کردن وسایل نقلیه کمک کند.

همچنین این پتانسیل را دارد که چرخه عمر خود خودرو را افزایش دهد. شرکت تایوانی Gogoro، که اخیراً از طریق ادغام خرید با هدف ویژه عمومی شد، اکوسیستم خود را برای جایگزینی باتری‌های موتورسیکلت‌های برقی و موتور سیکلت در تایوان ترویج می‌کند، عمدتاً به دلیل سهولت تعویض باتری به جای انتظار برای شارژ شدن. با این حال، باتری ها اغلب اولین اجزای یک ماشین هستند که از بین می روند، بنابراین توانایی تعویض آنها به سادگی، نه کل ماشین، می تواند وسایل نقلیه را برای مدت طولانی تری در جاده نگه دارد.

با این حال، مشخص نیست که آیا افزودن این لایه به معادله VinFast کل فرآیند را برای خریداران خودروهای برقی گیج‌کننده‌تر می‌کند، به خصوص اگر در منطقه‌ای هستند که تجارت باتری در آن دشوار است، اگرچه VinFast قصد دارد حداقل تا حد امکان باز شود. 60 فروشگاه در ایالات متحده

این طرح به طور بالقوه پیچیده تر است، زیرا VinFast می گوید که تا پایان سال 2023، 50٪ از باتری اجاره خواهد شد و مابقی با خرید ماشین فروخته می شود. VinFast به درخواست ها برای شفاف سازی به موقع پاسخ نداد.

VF 8 بسته به کیت و باتری بین 40700 تا 48000 دلار قیمت خواهد داشت، این شرکت روز چهارشنبه با به روز رسانی ارقام قبلی در CES در ماه ژانویه اعلام کرد. باتری VF 8 Eco می تواند تا 292 مایل با شارژ کامل و نسخه پلاس تا 277 مایل را طی کند.

VF 9 رنج قیمتی بین 55500 تا 61000 دلار دارد. VinFast گفت که نسخه اکو باتری حداکثر برد 369 مایل دارد و نسخه پلاس می تواند تا 360 مایل را طی کند.

هنوز مشخص نیست که در صورت انتخاب مشتری در مسیر لیزینگ باتری، قیمت خودروها متفاوت خواهد بود یا خیر.

VinFast یک طرح انعطاف پذیر 35 دلاری در ماه برای VF 8 و 44 دلاری برای VF 9 برای رانندگانی که می توانند هر ماه 310 مایل استفاده کنند ارائه می دهد. پیمودن 310 مایل به ترتیب 0.11 و 0.15 دلار مایل اضافی برای VF 8 و VF 9 دریافت می کند.

به گفته اداره بزرگراه فدرال وزارت حمل و نقل ایالات متحده، هر فرد به طور متوسط ​​بیش از 1000 مایل در هر ماه رانندگی می کند.

بنابراین برای یک راننده آمریکایی معمولی، یک طرح اجاره ثابت ممکن است گزینه بهتری باشد. با 110 دلار در ماه و 160 دلار در ماه برای VF 8 و VF 9، مشتریان می توانند مایل نامحدودی داشته باشند. این شرکت گفت که VinFast در حال حاضر قیمت ماهانه برنامه ثابت را برای عمر وسیله نقلیه مسدود می کند تا سفارشات جدید را تشویق کند.

وین فست با جدا کردن قیمت باتری از هزینه خرید خودرو، تمامی خطرات مربوط به باتری خودرو را بر عهده می گیرد و قیمت مناسبی برای محصولات خود ارائه می دهد و در عین حال آرامش خاطر مشتریان را در مورد کیفیت باتری در حین استفاده فراهم می کند. بیانیه شرکت گفت.

VinFast گفت که یک ضمانت مادام العمر برای باتری ارائه می دهد که تمام هزینه های نگهداری و تعمیر باتری را پوشش می دهد و در صورت کاهش ظرفیت شارژ به زیر 70 درصد، باتری را به صورت رایگان تعویض می کند.

در نمایشگاه خودرو VinFast همچنین تبادل VinFirst NFT خود را در دریاهای آزاد فعال کرد. این خودروساز از فناوری بلاک چین برای ثبت سفارشات و تایید مالکیت به عنوان بخشی از برنامه رزرو جهانی که در ژانویه آغاز شد، استفاده می کند. هنگامی که مشتریان برای رزرو خود واریز می کنند، NFT را در پلتفرم VinFast دریافت می کنند.