منو سایت

آیس باکس Maybell Quantum یک یخچال کوچک برای کامپیوترهای کوانتومی بزرگ است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
آیس باکس Maybell Quantum یک یخچال کوچک برای کامپیوترهای کوانتومی بزرگ است

Maybell Quantum، یک شرکت نوپا مستقر در دنور که قصد دارد سخت افزاری برای اکوسیستم محاسباتی کوانتومی نوپا بسازد، اکنون Icebox را راه اندازی کرده است. همانطور که از نام آن پیداست، Icebox یک پلت فرم برودتی برای خنک کردن پردازنده های کوانتومی تا دمای بسیار پایین مورد نیاز برای اجرای یک سیستم کوانتومی پایدار است. به طور سنتی، اینها سیستم‌های بسیار بزرگی هستند، اما می‌بل می‌گوید جعبه یخی او می‌تواند سه برابر کوبیت‌ها را در یک دهم فضای تنظیماتی که در حال حاضر استفاده می‌شود، پشتیبانی کند.

«شما همیشه این تصویر از لوستر طلایی زیبا را می بینید. این یک تصویر فوق العاده خیره کننده است، اما چیزی که نمی بینید این است که این لوستر طلایی چه ربطی به آن دارد: بین دو تا صد فوت مربع لوله و سیم، پمپ و کمپرسور، نیتروژن مایع و آب خنک کننده بدون تماس، و همه چیز. چیزهایی که برای رساندن ته این لوستر طلایی به دمای میلی‌کلوین نیاز دارید.

آیس باکس Maybell Quantum یک یخچال کوچک برای کامپیوترهای کوانتومی بزرگ است

اعتبار تصویر: کوانتوم میبل

تا حدی، او قادر به انجام این کار است زیرا یخچال او دارای 4500 فلکس لاین ابررسانا است، همانطور که این شرکت سیم‌های کوانتومی خود می‌نامد، که گرما و لرزش (دشمنان قسم‌خورده سیستم‌های کوانتومی پایدار) را نسبت به کابل‌های سنتی انتقال می‌دهند. Tilleman-Dick اشاره کرد که در حالی که Icebox به طور کامل برای خنک کردن است، سیم کشی بخش مهمی از این راه حل است. او توضیح داد: “مردم سخت کار می کنند تا کیوبیت های خود را به ارتعاش درآورند و آنها را روی پایه های شناور قرار دهند.” «آنها را در اتاق های جداگانه می گذارند و تمام این قیطان های مسی و غیره دارند. اما پس از آن کابل های کواکسیال نیمه سفت و سختی که برای برقراری ارتباط با کیوبیت های خود استفاده می کنید مانند میله هستند. آنها را از یک طرف می گیرید و مستقیم بیرون می آیند. این بیشتر ارتعاشاتی را که کیوبیت ها در یک سیستم بزرگ می بینند، منتقل می کند.

آیس باکس Maybell Quantum یک یخچال کوچک برای کامپیوترهای کوانتومی بزرگ است

اعتبار تصویر: کوانتوم میبل

با توجه به این نوآوری کابل کشی، جعبه یخ کوچکتر است، اما می تواند 4500 سیم ابررسانا مورد نیاز برای کنترل یک پردازنده کوانتومی را در خود جای دهد.

Tilleman-Dick، که قبلاً تمرین کوانتومی گروه مشاوره بوستون را رهبری می کرد، همچنین خاطرنشان کرد که این تیم از ابتدا موفق به طراحی دستگاه شد و در این فرآیند موفق شد یک فلسفه طراحی انسان محور را در تجارتی معرفی کند که به طور سنتی هرگز تمرکز نداشته است. برای آسان کردن استفاده از ماشین های شما این بدان معناست که برای مثال، یخچال دری برای دسترسی به سیستم دارد – و برای مواقعی که نیاز به تغییر سیم‌کشی دارید، برای مثال، Icebox اساساً شامل یک لیفتراک کوچک داخلی است که به شما امکان دسترسی به همه چیز را می‌دهد. حتی یک میز کوچک وجود دارد که از صندوق عقب تا می شود تا به کاربران کمک کند کار را انجام دهند.

اینها نیمکت‌های اطراف ابررایانه‌های اولیه Cray نیستند، اما قطعاً تمرکزشان بر تجربه کاربری است که سیستم‌های خنک‌کننده رایانه‌های کوانتومی فعلی فاقد آن هستند.

“من متوجه شدم که این یک شرکت است که باید زمانی که کار استراتژیک برای بازیکنان کوانتومی انجام می دهد وجود داشته باشد [Boston Consulting Group] و من گفتم: “گوش کن، من در یکی از بازیکنان آرنج تفاوتی ایجاد نمی کنم.” علاوه بر این، آنها برای من مانند یک بلیط قرعه کشی به نظر می رسیدند. اما زمانی که نوبت به بهبود زنجیره تامین و اجرای طراحی انسان محور می‌شود، مشکلاتی که من با آن‌ها تجربه زیادی دارم، گفت: تیلمان-دیک در پاسخ به این سوال که چگونه توانسته روی این جایگاه خاص در اکوسیستم کوانتومی تمرکز کند. همراه با دکتر کایل تامپسون، مایبل
مدیر فنی و یکی از بنیانگذاران، که تجربه عملی زیادی را با سیستم های برودتی در شرکت به ارمغان آورد، تیم شروع به کار بر روی راه حل خنک کننده خود کرد و مقداری بودجه اولیه را جمع آوری کرد.

می‌بل می‌گوید قبلاً قراردادهایی را از DARPA، NSIC / DIU و دانشگاه‌های تحقیقاتی پیشرو دریافت کرده است، که مطمئناً همه آنها می‌گویند که Icebox اساساً یک سیستم استاندارد دو قفسه‌ای به جای یک دستگاه در مقیاس اتاق است.

آزمایشگاه‌هایی مانند آزمایشگاه من که در خط مقدم تحقیقات کوانتومی قرار دارند، به سیستم‌های برودتی با کیفیت بالا با ردپای کوچک‌تر نیاز دارند. این چیزی است که Maybell در حال ساخت است. پروفسور جواد شعبانی از آزمایشگاه مواد و دستگاه های کوانتومی شعبانی در دانشگاه نیویورک گفت: این به ما امکان می دهد تا تحقیقات بیشتری را سریعتر انجام دهیم و سهم خود را در علم کوانتوم تسریع کنیم.

فضای محاسبات کوانتومی این روزها به سرعت در حال حرکت است. ما اکنون در دوره‌ای هستیم که به نظر می‌رسد زمانی که تعداد انگشت شماری از بازیکنان با بودجه خوب مانند D-Wave، IBM، Rigetti و IonQ در حال تلاش برای کنترل هر چه بیشتر از مجموعه چیزی نزدیک‌تر به رایانه‌های کلاسیک مدرن هستند هستیم. چشم انداز با بسیاری از بازیکنان بسیار تخصصی، که همگی قطعاتی را فراهم می کنند که یکپارچه سازهای سیستم می توانند بر اساس نیازهای خود و کاربرانشان مونتاژ کنند. این در هر سطحی از اکوسیستم، از سخت افزار و نرم افزار کنترل گرفته تا خود ماژول های پردازش کوانتومی و فناوری های اساسی، در این مورد خنک سازی زیر کلوین، انجام می شود.