منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ابزار SEO Ahrefs 60 میلیون دلار در ساخت یک موتور جستجوی سازگار با موتور جستجو سرمایه گذاری می کند، “بله”

ابزار SEO Ahrefs 60 میلیون دلار در ساخت یک موتور جستجوی سازگار با موتور جستجو سرمایه گذاری می کند، “بله”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ابزار SEO Ahrefs 60 میلیون دلار در ساخت یک موتور جستجوی سازگار با موتور جستجو سرمایه گذاری می کند، "بله"

خوب، مستقیماً از دفتر “من آن را ندیدم” است، اما شرکت ابزار موتور جستجو Ahrefs فقط به من گفت که بی سر و صدا روی موتور جستجوی خود کار می کنند و 60 میلیون دلار در موتور جستجوی خود به نام Yep سرمایه گذاری می کنند. این یک پیشنهاد منحصر به فرد است که به جای تکیه بر API از Google یا Bing با فهرست جستجوی خود کار می کند.

در مورد نام؟ نمی دانم؛ بله، به نظر من، بینگ برای من مناسب نیست. با کنار گذاشتن نام، Yep مسیر جدیدی را در دنیای تبلیغات آنلاین طی می کند و ادعا می کند 90 درصد از درآمد تبلیغاتی خود را به تولیدکنندگان محتوا می دهد. زمین بسیار زیبا است:

بیایید فرض کنیم که بزرگترین موتور جستجوی جهان 100 میلیارد دلار در سال درآمد دارد. حالا تصور کنید 90 میلیارد دلار به سازندگان و ناشران محتوا بدهید.» این شرکت تصویری از آینده ای که می خواهد در آن زندگی کند ترسیم می کند. ویکی‌پدیا احتمالاً سالانه چندین میلیارد دلار از محتوای خود به دست می‌آورد. آن‌ها می‌توانند از درخواست کمک‌های مالی دست بردارند و شروع به پرداخت حقوق مناسب به افرادی کنند که مقالاتشان را صیقل می‌دهند.»

این یک آسیاب بادی کیچ چشمگیر برای مبارزه برای شرکت نوپا Ahrefs است. مدیر عامل آن تا حدودی روشن می کند که چرا این برای او منطقی است:

سازندگانی که نتایج جستجو را ممکن می‌سازند، مستحق دریافت پول برای کارشان هستند. ما شاهد پیشرفت مدل اشتراک سود یوتیوب در کل صنعت ویدیو بوده ایم. دیمیتری گراسیمنکو، بنیانگذار و مدیر عامل Ahrefs، گفت: با به اشتراک گذاشتن سود تبلیغات 90/10 با نویسندگان محتوا، ما می‌خواهیم رفتار منصفانه با استعدادها را در صنعت جستجو تقویت کنیم. “ما در جستجوها داده های خاصی را حفظ می کنیم، اما هرگز به گونه ای که اجازه شناسایی شخصی را بدهد. به عنوان مثال، تعداد دفعات جستجوی یک کلمه و موقعیت پیوندی که بیشترین کلیک را دریافت کرده است را پیگیری خواهیم کرد. اما ما حساب تبلیغاتی هدفمند شما را ایجاد نمی کنیم.”

ممکن است کمی آرمان گرایانه به نظر برسد، اما هک، در وهله اول من را در مورد Yep هیجان زده کرد. این ضعیف‌ترین پژواک یک شبکه است، بی‌گناه‌تر و امیدوارتر از مخزن مسموم رسانه‌های اجتماعی از هرج و مرج و اخبار جعلی که امروزه اغلب خود را در آن می‌بینیم.

من کمی متعجب شدم وقتی فهمیدم که این شرکت تصمیم گرفت مراکز داده خود را ایجاد کند – ادعا می کند که در حال حاضر بیش از 1000 سرور دارد که بیش از 100 پتابایت داده را ذخیره می کند. با توجه به اینکه راه‌حل‌های مبتنی بر ابر معمولاً انعطاف‌پذیرتر هستند، این یک انتخاب عجیب است، اما Gerasimenko برنامه‌ای برای انجام این کار دارد، با این استدلال که برای چنین زیرساخت‌های گسترده‌ای برای صدها یا هزاران کارگر بسیار گران‌تر است. سرورهای سطح بالا به طور کامل. بارگیری 24/7

البته، کل این پروژه با یک موتور جستجو شروع نشد – این شرکت قبلاً مجموعه عظیمی از داده ها را از تجارت روزانه خود داشت. Ahrefs 12 سال است که داده های وب را خزیده و ذخیره می کند تا یک محصول اصلی را به مشتریان خود ارائه دهد: مجموعه ای از ابزارهای SEO. نتایج جستجو توسط ربات خود او – AhrefsBot – ارائه می شود که شرکت ادعا می کند هر 24 ساعت بیش از 8 میلیارد صفحه وب را بازدید می کند. این شرکت ادعا می کند که موتور جستجوی جدید در همه کشورها و به اکثر زبان ها در دسترس خواهد بود.

بنابراین، اوه، 60 میلیون دلار بدون سرمایه گذاری خارجی؟ این خمیر زیاد است – همه چیز از کجا آمده است؟ این شرکت توضیح می دهد که درآمد خود را از طریق اشتراک های پولی دوباره سرمایه گذاری کرده است. این شرکت می گوید در حال حاضر 100 میلیون دلار درآمد سالانه از بیش از 50000 مشتری خود دارد و تاکنون از سرمایه گذاری خارجی اجتناب کرده است. این شرکت 90 کارمند دارد و مقر آن در سنگاپور است. پروژه موتور جستجو دارای یک تیم 11 نفره است – شامل دانشمندان داده، مهندسین باطن و توسعه دهندگان فرانت اند. این شرکت به من می گوید که گراسیمنکو خود نقش فعالی در ساخت موتور جستجو دارد.