منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد انتقال داده به منظور جایگزینی سپر حریم خصوصی که وجود ندارد توافق کردند

اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد انتقال داده به منظور جایگزینی سپر حریم خصوصی که وجود ندارد توافق کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد انتقال داده به منظور جایگزینی سپر حریم خصوصی که وجود ندارد توافق کردند

اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرده است که به یک توافق اصولی با ایالات متحده در مورد یک توافق جدید در مورد جریان داده های فراآتلانتیک دست یافته است که به طور بالقوه نشان دهنده پایان ماه ها عدم قطعیت حقوقی درگیر سرویس های ابری پس از یک حکم دادگاه قابل توجه در ژوئیه 2020 است که به این کشور ضربه زد. سپر برای محرمانه بودن اتحادیه اروپا و ایالات متحده.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، امروز در کنفرانس خبری مشترک با جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، گفت: «ما یک توافق اصولی در مورد چارچوب جدیدی برای جریان‌های داده‌های فراآتلانتیک پیدا کرده‌ایم».

“این امکان را برای جریان داده های قابل پیش بینی و قابل اعتماد بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده فراهم می کند و در عین حال حریم خصوصی و آزادی های مدنی را تضمین می کند.

عدم قطعیت حقوقی در مورد جریان داده‌های اتحادیه اروپا-ایالات متحده باعث شده است که آژانس‌های حفاظت از داده‌های اروپایی در ماه‌های اخیر دستوراتی را علیه جریان‌های داده‌های شخصی که از محصولاتی مانند Google Analytics، Google Fonts و Stripe و غیره عبور می‌کنند، صادر کنند.

رگولاتور پیشرو اتحادیه اروپا، فیس بوک نیز سرانجام در ماه گذشته پیش نویس تصمیم اصلاح شده ای را در یک شکایت طولانی مدت در مورد جریان داده های اتحادیه اروپا-ایالات متحده پس از اینکه این شرکت چالش های قانونی علیه دستور تعلیق اولیه قبلی در پاییز 2020 را به پایان رساند، به متا ارسال کرد.

اگرچه غول در رسانه های اجتماعی هنوز نیست در حقیقت دستور داده شده است که جریان داده های اتحادیه اروپا-ایالات متحده را متوقف کند – و اکنون می تواند از این گلوله به طور کلی اجتناب کند اگر تنظیم کننده های اتحادیه اروپا موافقت کنند که انتقال داده ها را اکنون که یک توافق سیاسی با ایالات متحده وجود دارد، متوقف کنند، همانطور که در هنگام موافقت با سپر حریم خصوصی، که اجازه می دهد یک دوره مهلت اقدامات اجباری تعلیق شده، صرف نظر از اینکه چند ماه برای دستیابی به توافق نهایی و اتخاذ یک توافق جدید در مورد جریان داده بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده نیاز است.

مطمئناً این همان چیزی است که متا امیدوار بود اتفاق بیفتد، زیرا او سعی داشت اجرای قبلی را به تعویق بیندازد.

جزئیات درباره آنچه اتحادیه اروپا و ایالات متحده به طور کلی توافق کرده اند – و دقیقاً چگونه دو کشور موفق شده اند شکاف بین دو سیستم حقوقی بسیار متفاوت باقی مانده را پر کنند – نامشخص است. و از آنجایی که پایداری توافق به این جزئیات دقیق بستگی خواهد داشت، جز ژست سیاسی چیزی جز ژست سیاسی نمی توان از اعلام امروز کسر کرد.

Vestager از اتحادیه اروپا هشدار می دهد که Privacy Shield 2.0 “اولویت بالایی دارد” اما “آسان نیست”

عدم قطعیت در مورد انتقال داده های اتحادیه اروپا-ایالات متحده در واقع بسیار فراتر از سال 2020 است – زیرا یک توافق نامه قبلی طولانی مدت به نام بندر امن در سال 2015 توسط دادگاه دادگستری اروپا به دلیل همان تضاد اساسی بین حقوق حریم خصوصی اتحادیه اروپا و قوانین نظارتی ایالات متحده لغو شد.

این پویایی به این معنی است که هر معامله مبادله‌ای با چشم‌انداز دلهره‌آور چالش‌های حقوقی جدید مواجه می‌شود تا بررسی کند که در حصول اطمینان از اینکه حقوق شهروندان اتحادیه اروپا به اندازه کافی هنگام ورود داده‌هایشان به اتحادیه اروپا محافظت می‌شود، چقدر قوی است.

فون در لاین در اظهارات کوتاه دیگری در یک کنفرانس مطبوعاتی بسیار گسترده‌تر پیشنهاد کرد: «ما موفق شده‌ایم امنیت و حق حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها را متعادل کنیم. همچنین این توافقنامه را “متوازن و موثر” توصیف کرد، اما جزئیاتی در مورد تصمیم واقعی ارائه نکرد.

کمیسیون چیزهای مشابه زیادی در مورد سپر حریم خصوصی (و بندر امن) برای گفتن داشت – البته تا زمانی که دادگاه نظری کاملاً متفاوت داشت. بنابراین درک این نکته مهم است که ارزیابی کامل و نهایی به کمیسران اروپایی یا همتایان آمریکایی آنها بستگی ندارد و نمی تواند.

فقط دیوان دادگستری جوامع اروپایی می تواند بررسی کند.

ماکس شرمز، یک وکیل و فعال حریم خصوصی که نامش مترادف با پایان دادن به معاملات انتقال داده های فراآتلانتیک (همچنین به عنوان Schrems I و Schrems II شناخته می شود) شده است، این بار عجله کرد که نسبت به آنچه در حال آماده شدن است بدبین به نظر برسد.

در پاسخ به ارتباط فون در لاین در الف توییتاو نوشت: «به نظر می‌رسد که ما در حال ساختن سپر حریم خصوصی دیگری هستیم، به ویژه از یک جنبه: سیاست بر قانون و حقوق اساسی.

«به همین دلیل است. آنچه ما شنیده ایم رویکرد دیگری به تکه تکه است، اما بدون اصلاحات قابل توجه توسط ایالات متحده. بیایید منتظر متن باشیم، اما او [first] شرط می بندم که دوباره شکست خواهد خورد.”

Schrems معروف – و به درستی – رژ لب را سپر حریم خصوصی روی خوک نامید. بنابراین ارزیابی او از متن، زمانی که ظاهر می شود، احتمالاً وزن بسیار بیشتری نسبت به کمیسیون دارد.

واکنش صنعت فناوری به خبر یک معامله انتقال داده دیگر به طور قابل پیش بینی مثبت بود.

گوگل که همراه با متا در ماه‌های اخیر به شدت برای دستیابی به یک مصالحه دو کشور تلاش کرده است، به سرعت از این اعلامیه استقبال کرد.

در بیانیه ای، سخنگوی شرکت به ما گفت:

“مردم می خواهند بتوانند از خدمات دیجیتال در هر نقطه از جهان استفاده کنند و بدانند که اطلاعات آنها هنگام برقراری ارتباط بین مرزها ایمن و امن است. ما از کار انجام شده توسط کمیسیون اروپا و دولت ایالات متحده برای دستیابی به توافق در مورد چارچوب جدید اتحادیه اروپا-ایالات متحده و حفاظت از انتقال داده های فراآتلانتیک استقبال می کنیم.

انجمن صنعت فناوری CCIA، که به شدت برای جایگزینی برای سپر حریم خصوصی لابی کرده است، اعلامیه امروز را “خبر خوب” خواند. اگرچه مدیر آن، الکساندر روهر، در پاسخ خود جای کمی برای ابراز نارضایتی از قوانین ورودی اتحادیه اروپا در مورد استفاده مجدد از داده‌ها برای دستگاه‌های صنعتی و متصل پیدا کرد – او پیشنهاد کرد «محدودیت‌های داده» جدید معرفی شود.

با رشد جریان داده ها، گوگل در حال لابی گری برای رفع سریع انتقالات اتحادیه اروپا به ایالات متحده است