منو سایت

اتوچک پس از تصاحب Kifal Auto مراکشی در حال گسترش در شمال آفریقا است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اتوچک پس از تصاحب Kifal Auto مراکشی در حال گسترش در شمال آفریقا است

نمایندگی خودروهای دیجیتال اتوچک، KIFAL Auto مراکشی را به مبلغی نامشخص خریداری کرده است و ورود به بازار خودرو در شمال آفریقا را نشان می دهد.

این معامله تنها یک سال پس از آن صورت گرفت که Autochek چکی کنیا و چکی اوگاندا را از Ringier One Africa Media خریداری کرد. قبل از قرارداد سپتامبر 2021، Autochek شرکت های تابعه Cheki را در غنا و نیجریه خریداری کرد و با گروه CFAO برای راه اندازی این شبکه در ساحل عاج شریک شد. از زمان تصاحب KIFAL Auto، اتوچک اکنون در شش کشور در شرق، غرب و شمال آفریقا حضور دارد.

KIFAL Auto نیز مانند اتوچک، خریداران و فروشندگان خودرو را به هم متصل می کند و از طریق مشارکت، چندین خدمات دیگر از جمله تامین مالی و بیمه را ارائه می دهد.

“از اولین تعامل من با نزار و تیمش در KIFAL Auto، من تحت تاثیر اشتیاق آنها برای ارائه راه حل های موثر و تعهد آنها به نوآوری قرار گرفته ام. آنها یک پلت فرم عالی ساخته اند و ما هیجان زده هستیم که آنها را در Autochek برای حمایت از کاری که برای بهبود ارزش پیشنهادی مالی خودرو در آفریقا انجام می دهیم، همراهی کنیم. شباهت های زیادی در داستان های فردی ما وجود دارد، و من مشتاقانه منتظر یک رابطه طولانی و دوجانبه سودمند برای سال های آینده هستم.

Autochek پس از خرید خودرو KIFAL به مبلغ نامشخصی در شمال آفریقا گسترش یافته است.

(LR) مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Autochek Etop Ikpe و بنیانگذار KIFAL Auto Nizar Abdalaoui Maane. lmage وام: اتوچک

KIFAL، که در سال 2019 توسط Nizar Abdallaoui Maane تاسیس شد، یکی از بازارهای خودرو پیشرو در مراکش، یکی از بزرگترین بازارهای خودروهای دست دوم و جدید در آفریقا است. پس از آخرین قرارداد، Maane و تیم خودروسازی KIFAL به Autochek پیوستند تا تلاش‌های توسعه این شرکت در شمال آفریقا را رهبری کنند.

من مدت‌هاست که از طرفداران کارهای اتوچک برای بهبود زنجیره ارزش خودرو در آفریقا هستم. ما می‌توانیم چیزهای زیادی از یکدیگر یاد بگیریم و من مشتاقانه منتظر ارائه تجربه و تخصص خود هستم تا نوآوری‌های بیشتری ارائه کنم که بازی را در مراکش و فراتر از آن تغییر دهد. در صنعت ما، و به ویژه در زمینه آفریقا، ادامه رشد با یک بازیگر بزرگ منطقی است. مائن گفت: “مراکش دروازه ای به شمال آفریقا است و من متقاعد شده ام که می توانیم ارزش جدیدی را باز کنیم و تحولات بیشتری را در سراسر کشور تحریک کنیم.”

Autochek می گوید که 1500 فروشنده به عنوان شریک در بازارهای خود دارد و با بیش از 70 شریک مالی از جمله Access Bank، Ecobank، UBA، Bank of Africa و NCBA Bank شراکت دارد.

خودروهای درج شده در سایت مراحل مختلف بازرسی را پشت سر می گذارند و با توجه به وضعیت و عملکردشان مورد ارزیابی قرار می گیرند. Ekpe در مصاحبه قبلی با TechCrunch گفت: «برآوردها و برخی بررسی‌های الگوریتمی سیستم Autochek به ارائه ایده از وضعیت و وضعیت خودرو کمک می‌کند و مشخص می‌کند که آیا واجد شرایط بودجه است یا خیر… زیرا آنها (بانک‌ها) این کار را انجام می‌دهند. نه، من شرایطی را می‌خواهم که یک ماشین را تامین مالی کنند و روز بعد موتور در بزند.»

اتوچک گفت که وام ها در حدود 48 ساعت تایید می شوند. این شرکت با اخذ کارمزد از نمایندگی‌های ثبت‌شده در پلتفرم‌های خود، علاوه بر کارمزد تسهیل وام از بانک‌ها، درآمد کسب می‌کند.

Autochek که در دور ابتدایی اکتبر گذشته 13.1 میلیون دلار جمع آوری کرد، توسط تعدادی سرمایه گذار از جمله شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر پان آفریقایی TLcom Capital، 4DX Ventures، Golden Palm Investments، Enza Capital، Lateral Capital، ASK Capital و Mobility 54 حمایت می شود. Investment SAS، بخش سرمایه گذاری خطرپذیر تویوتا تسوشو و گروه CFAO.

 

TLcom و 4DX دور اولیه 13.1 میلیون دلار برای گسترش پلت فرم Autochek در سراسر آفریقا به دست می آورند