منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اختلافات مربوط به مالکیت معنوی و امنیت سایبری موضوعات حقوقی پیشرو برای شرکت های فناوری است

اختلافات مربوط به مالکیت معنوی و امنیت سایبری موضوعات حقوقی پیشرو برای شرکت های فناوری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اختلافات مربوط به مالکیت معنوی و امنیت سایبری موضوعات حقوقی پیشرو برای شرکت های فناوری است

هیچ صنعتی با دعوی قضایی ناآشنا نیست، اما برای بخش فناوری، اختلافات مالکیت معنوی (IP) و حق اختراع و به دنبال آن مسائل امنیت سایبری و حفاظت از داده ها، به نظر می رسد از مهم ترین مسائل حقوقی مدیران شرکت های فناوری باشد.

طبق 17شما نظرسنجی سالانه روند دعوی حقوقی نورتون رز فولبرایت، که صدها مدیر داخلی دعوی قضایی از شرکت های جهانی را مورد بررسی قرار می دهد، همچنین اختلافات کاری و کاری را در صدر فهرست شرکت های فناوری قرار می دهد.

تیم‌های استارت‌آپ، مشاوران حقوقی و سایر ذینفعان داخلی که می‌خواهند به این چالش‌های قانونی رسیدگی کنند، باید سه عامل کلیدی را در نظر بگیرند.

اختلافات مالکیت فکری: مهمترین دعوای پیش روی این بخش

پاسخ دهندگان در حوزه فناوری بیشتر از هر منبع بالقوه دیگری نگران اختلافات مربوط به مالکیت معنوی هستند، به طوری که 46٪ از آنها در میان نگران کننده ترین ها هستند، در حالی که 16٪ در همه صنایع.

با توجه به اینکه کارکرد اصلی اکثر شرکت‌های فناوری توسعه و بازاریابی فناوری‌ها و راه‌حل‌های نوآورانه است، جای تعجب نیست که شرکت‌های فناوری، اختلافات مالکیت معنوی را به‌عنوان مهم‌ترین و مهم‌ترین موارد برای خود فهرست کنند. پاسخ دهندگان به ماهیت حیاتی دارایی های مالکیت معنوی برای تجارت اصلی خود به عنوان دلیل خطرناک بودن اختلافات اشاره می کنند.

هزینه های مرتبط با این اختلافات، به ویژه در دفاع در برابر ادعاهای نقض حق ثبت اختراع، اولین بار برای پاسخ دهندگان بود. حفاظت در برابر اختلافات مالکیت معنوی می تواند منجر به کاهش منابع شود، به ویژه با توجه به ادامه هزینه ها و گسترش اختلافات ناشی از “ترول های ثبت اختراع” – نهادهایی که فعالیت اصلی آنها کسب و اجرای حق ثبت اختراع علیه شرکت های فناوری است – بسیار بیشتر از هزینه ها است. ثبت اختراع برای ارائه کالا و خدمات.

گزارش شده است که بسیاری از پاسخ دهندگان در حال گسترش تیم های حقوقی خود هستند. استراتژی ها شامل افزودن کارکنان حقوقی داخلی، جذب مشاوران خارجی برای تمرکز بر استراتژی های خاص مالکیت معنوی، گسترش تحقیقات و اقدامات اجرایی در برابر فعالیت های بالقوه نقض کننده، افزایش حفاظت از پتنت های شرکت، و ایجاد فرآیند پخته تر و پایدارتر برای آماده سازی و بررسی قراردادهای مربوط به قراردادهای IS

شرکت های فناوری احساس می کنند در معرض اختلافات بر سر امنیت سایبری و حفاظت از داده ها هستند

پاسخ دهندگان در حوزه فناوری، مسائل مربوط به امنیت سایبری و حفاظت از داده ها را به عنوان مهمترین آنها ذکر کردند که بر روند اختلافات تأثیر می گذارد، بیش از هر صنعت دیگری – 71 درصد گفتند که احساس می کنند بیشتر از 12 ماه گذشته در معرض مناقشات امنیت سایبری / حفاظت از داده ها هستند. آنها گفتند که حفاظت از اطلاعات خود و مشتریانشان، به ویژه در یک بازار جهانی که به طور فزاینده ای در حال افزایش است، بسیار مهم است.