منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ارزش Capitolis پس از جمع آوری 110 میلیون دلار برای فناوری جدید برای به روز رسانی معاملات بازار سرمایه، 1.6 میلیارد دلار است.

ارزش Capitolis پس از جمع آوری 110 میلیون دلار برای فناوری جدید برای به روز رسانی معاملات بازار سرمایه، 1.6 میلیارد دلار است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ارزش Capitolis پس از جمع آوری 110 میلیون دلار برای فناوری جدید برای به روز رسانی معاملات بازار سرمایه، 1.6 میلیارد دلار است.

بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که معمولاً در دنیای فین‌تک درباره آن‌ها می‌شنوید، راه‌حل‌هایی برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها ایجاد می‌کنند. امروز، یک شرکت نوپا که به دنبال ایجاد فناوری برای خدمت به بزرگترین مصرف کنندگان خدمات مالی در میان آنها است – خود بانک های بزرگ و نحوه جابجایی پول – طیف گسترده ای از بودجه را برای دو برابر کردن این فرصت اعلام می کند.

Capitolis که در حال ساخت فناوری جدید برای مقابله با نحوه حرکت پول در بازارهای سرمایه برای سرعت بخشیدن و همچنین ساده کردن نحوه تراکنش بانک ها با یکدیگر است، 110 میلیون دلار جمع آوری کرد، سری D، که شرکت آمریکایی / اسرائیلی اعلام کرد که این رقم است. به ارزش 1.6 میلیارد دلار این دور اخیر کل مبلغ جمع آوری شده توسط استارتاپ را به 280 میلیون دلار می رساند.

Capitolis در حال حاضر با بیش از 100 بانک بزرگ کار می کند و می گوید که بیش از 60 میلیارد دلار “مشروط” از بیش از 30 سرمایه گذار معامله کرده است و بیش از 13 تریلیون دلار معاملات را از طریق “کمپرسور و موتور نوآورانه” خود بهینه کرده است – همه اعداد و ارقام در بالا هستند. آخرین سالی که او برای آخرین بار بودجه جذب کرد.

به طور مستقیم تر، فناوری آن در یک سناریوی بسیار به موقع راه اندازی شد: هفته گذشته، این شرکت اعلام کرد که فناوری فشرده سازی خود توسط “شبکه بزرگی از بانک های جهانی” برای کاهش قرار گرفتن در معرض روبل روسیه استفاده می شود، اقدامی مرتبط با جهانی اقدام برای تحریم روسیه و موسسات مالی آن پس از حملات غیرقانونی این کشور به اوکراین.

ساخت ابزار کاهش قرار گرفتن در معرض روبل اولین مورد برای راه اندازی بود و چیزی بود که به طور خاص پس از دریافت رویکرد این بانک ها برای انجام این کار ساخته شد.

در این بیانیه آمده است: “کاپیتولیس موفق شده است تا این مواجهه های بزرگ را کاهش دهد و ثبات مالی و مالی را به نفع کل سیستم بازار سرمایه ارتقا دهد.”

این جنبه برجسته و فوری کار Capitolis بر موقعیت استارت‌آپ در بازار تأکید می‌کند و به این نکته اشاره می‌کند که چرا سرمایه‌گذاری را از کالیبر سرمایه‌گذاران جذب می‌کند.

Canapi Ventures، 9Yards Capital و SVB Capital (همه سرمایه گذاران پرکار فین تک) با a16z، Index Ventures، Sequoia Capital، S Capital، Spark Capital، Citi، State Street پیشرو هستند – نامی که اخیراً در مطبوعات نیز زیاد شده است. تحقیقاتی که او علیه الیگارش های روسی انجام می دهد و جابجایی جهانی و دست نیافتنی پول آنها – و جی پی مورگان نیز در آن دخیل است.

به ویژه، با این بودجه، جفری گلدشتاین، که معاون سابق وزارت خزانه داری و مشاور وزیر خزانه داری است. و جورج آزبورن، وزیر دارایی سابق بریتانیا نیز به هیئت مدیره کاپیتولیس می‌پیوندند. (آنها هر دو مشاور ارشد در Canapi و شریک موسس در 9Yards هستند.)

مثال روبل روسیه چالشی را که کاپیتولیس شناسایی و به آن پرداخته است، برجسته می کند، و تا حدودی برای هر خدمات مالی ارثی بومی است.

بازارهای سرمایه بر مقادیر هنگفتی از پول پردازش شده از طریق ارز خارجی، مبادلات سهام و سایر معاملات بزرگ سرمایه معمولی بانک های بزرگ تمرکز می کنند. اما در نهایت، بسیاری از سیستم‌هایی که بانک‌های بزرگ برای انجام این تراکنش‌ها استفاده می‌کنند، مبتنی بر زیرساخت‌های قدیمی هستند و پول از طریق بسیاری از نقاط تراکنش جریان دارد که می‌تواند تاخیر و در نتیجه هزینه ایجاد کند.

در واقع، این مشکل به اندازه کافی مهم است که وقتی اولین بار درباره حذف روسیه از شبکه مالی سوئیفت بحث شد، بسیاری گفتند که اجرای آن خیلی سریع امکان پذیر نخواهد بود.

در حالی که ممکن است این مورد باشد، راه حل Capitolis نشان می دهد که چگونه می توانید یک رویکرد متفاوت و جدید برای شروع فرآیند و حرکت سریعتر آن اتخاذ کنید. وی تصمیم خود را اینگونه توصیف کرد: «به بانک‌ها، سرمایه‌گذاران و مشتریان نهادی اجازه می‌دهد تا دسترسی خود را از طریق یک پلتفرم همکاری و یک پورتال برای اتصال فرصت‌ها با یک مدل سرمایه نهادی دموکراتیک شده گسترش دهند، و با خیال راحت موانعی را که در غیر این صورت رشد بازار را محدود می‌کنند، از بین ببرند».

دموکراتیک کردن کلمه کلیدی در اینجا است، و این یک رویکرد تا حدودی جالب است، با توجه به تحولات دیگری که در دنیای مالی غیرمتمرکز دیده ایم. تصمیم کاپیتولیس بر اساس الگوریتم‌های خودش است که می‌گوید به موسساتی مانند بانک‌ها، صندوق‌های تامینی و مدیران دارایی اجازه می‌دهد با همکاری در این موقعیت‌ها با سایر موسسات مالی، موقعیت‌های تجاری را حذف، جابجا یا ایجاد کنند، که به نوبه خود به معنای سرمایه بیشتر و بیشتر است. خطوط اعتباری بزرگتر

آنها گفتند: “اکنون به مرحله بعدی رشد برای Capitolis می رویم زیرا سال به سال به طور تصاعدی رشد می کنیم و نوآوری بیشتری را برای بازارهای سرمایه ارائه می دهیم.” گیل ماندلزیس، مدیرعامل کاپیتولیس، در بیانیه ای. “تیدو سال پس از راه اندازی، تجارت بازار سرمایه قبلاً 60 میلیارد دلار + معاملات به صورت مشروط با بیش از 30 سرمایه گذار انجام داده است. Capitolis بیش از 13 تریلیون دلار تراکنش را از طریق مکانیزم فشرده سازی و نوآوری خود بهینه می کند و به بیش از 100 موسسه مالی خدمات ارائه می دهد. چشم انداز ما در حال تبدیل شدن به واقعیت است و ما مشتاقانه منتظر راه اندازی بازار خود در ماه ها و سال های آینده هستیم. توجه: ماندلزیس این شرکت را با تام گلوزر (رئیس سابق تامسون رویترز، که مدیر مورگان استنلی است و همچنین سایر استارتاپ‌های فین‌تک را بنیان‌گذاری کرد) تأسیس کرد.

دان بلدی از Canapi Ventures در بیانیه ای گفت: “ما هیجان زده هستیم که با گیل، تام و کل تیم Capitolis همکاری کنیم زیرا آنها نسل بعدی زیرساخت های فناوری را برای حمایت از رشد ایمن و کارآمد بازارهای سرمایه ایجاد می کنند.” در Canapi Ventures، ما بر تیم‌های رهبری بزرگ و نوآوری تمرکز می‌کنیم و دسته‌هایی را تعریف می‌کنیم که به ایجاد یک اکوسیستم مالی سالم‌تر، پایدارتر و فراگیرتر کمک می‌کنند. ما مشتاقانه منتظر همکاری با تیم Capitolis هستیم زیرا آنها به رشد خود ادامه می دهند و شرکتی با میراث و تأثیر بزرگ ایجاد می کنند.

آزبورن در بیانیه خود افزود: “در 9Yards Capital، ما تحت تاثیر کاپیتولیس و نوآوری آن هستیم که سیستم مالی ما را ایمن تر و بازارهای سرمایه ما را کارآمدتر می کند.