منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • از آنجایی که کلارنا در تلاش است تا سرمایه بیشتری جذب کند، آیا ارزش خود را به اندازه کافی کاهش می دهد؟

از آنجایی که کلارنا در تلاش است تا سرمایه بیشتری جذب کند، آیا ارزش خود را به اندازه کافی کاهش می دهد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
از آنجایی که کلارنا در تلاش است تا سرمایه بیشتری جذب کند، آیا ارزش خود را به اندازه کافی کاهش می دهد؟

زمان یک دایره صاف است و هر چیزی که زمانی قدیمی بود دوباره جدید است. به عنوان مثال، در گذشته ریسک، حلقه‌های داخلی سیگنال بد بازار در نظر گرفته می‌شد. اگر یک استارت آپ نتواند سرمایه گذار اصلی جدیدی را برای دور بعدی خود جذب کند، این موضوع در مورد شرکت چه می گوید؟

سال گذشته، آن بخش از خرد متعارف با شرایط غیرعادی بازار و طمع معکوس شد. حلقه‌های داخلی به نشانه‌ای از قدرت تبدیل شده‌اند، زیرا بازیگران مخاطره‌آمیز شرکت‌های پرتفوی خود را دوبرابر و گاهی سه برابر کرده‌اند و به دنبال کسب حداکثر سرمایه ممکن در زمانی هستند که استارت‌آپ هنوز در مرحله رشد بود.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


و اکنون به وضعیت قبلی بازگشته ایم. حلقه‌های درونی دوباره نشانه‌هایی هستند که در شرکت‌هایی که آن‌ها را دنبال می‌کنند، اوضاع به خوبی پیش نمی‌رود. اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید. پوشاک Klarna تاکید می کند: غول معروف BNPL به دنبال جذب سرمایه جدید از حامیان فعلی با تخفیف نسبت به رتبه قبلی خود است. وال استریت ژورنال گزارش می دهد:

به گفته مردم، شرکت پرداخت مستقر در سوئد قصد دارد تا 1 میلیارد دلار از سرمایه گذاران جدید و موجود در معامله ای جمع آوری کند که می تواند پس از تزریق پول، ارزش آن را به 30 میلیارد دلار برساند. این نسبت به دور قبل حدود 30 درصد کاهش خواهد داشت.

هیچ کس دور پایین را دوست ندارد. آنها رقیق کننده، پراکنده و تضعیف کننده روحیه هستند. اما آنها همچنین بهتر از جمع نکردن پول و مردن هستند، بنابراین شرکت ها در زمان نیاز پول جمع آوری می کنند.

از آنجایی که کلارنا در تلاش است تا سرمایه بیشتری جذب کند، آیا ارزش خود را به اندازه کافی کاهش می دهد؟سوال امروز صبح ما این نیست چه برای کلارنا منطقی است که سرمایه داخلی را با هزینه کمتر افزایش دهد. همانطور که WSJ اشاره می کند، این شرکت سعی کرد قبل از تغییر مسیر و دنبال کردن قیمت پایین تر، رتبه خود را کمی افزایش دهد. ما می دانیم که چرا Klarna یک دایره پایین را دنبال می کند: ضرورت. در عوض، سوال ما این است که آیا شرکت ارزش خود را به اندازه ای کاهش می دهد که ارزش خود را با قیمت های فعلی بازار مطابقت دهد؟

بیایید دریابیم.

Klarna، ارزیابی BNPL را تایید و تجدید نظر کرد

خوشبختانه برای نیازهای ما، بازیکنان عمومی BNPL وجود دارند که می‌توان آن‌ها را تماشا کرد تا درک بهتری از هزینه‌های درآمد خاص فین‌تک داشته باشیم. Affirm عمومی است و سایر بازیکنانی که خدمات BNPL دارند نیز به صورت عمومی معامله می شوند.

تأیید کنید که این بازی عملاً یک بازی BNPL خالص است و بازی هایی که در بازار با Klarna همپوشانی دارند، یک بخش شناور عالی برای شرکت سوئدی است. و این شرکت آمریکایی نتایج تقویم خود را برای سه ماهه اول سال 2022 (سه ماهه سوم مالی 2022) کمی بیش از یک هفته پیش منتشر کرد. این بدان معنی است که ما داده های به روز از یک شرکت دولتی داریم.

برای درک اینکه Klarna تا چه حد خود را خوب قضاوت می کند، بیایید کمی جمع آوری داده ها و ریاضیات انجام دهیم. ما با مجموعه ای از چیزها (تقویم برای همه دوره ها، داده ها از طریق شرکت ها) شروع می کنیم: