از آنجایی که Databricks به 800 میلیون دلار ARR می رسد، نگاهی جدید به آخرین برآورد خصوصی است

از آنجایی که Databricks به 800 میلیون دلار ARR می رسد، نگاهی جدید به آخرین برآورد خصوصی است


یونیکورن Databricks برای تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها دوباره در خبرها آمده است و رقم درآمد و نرخ رشد جدیدی را در سال 2021 نشان می‌دهد. TechCrunch سال‌ها این شرکت را دنبال می‌کند و در مورد رشد آن و آنچه که می‌گوید ارزش رو به رشد برای بازارش کنجکاو است. امروز آخرین حلقه خصوصی او را که بر اساس آخرین داده های مالی او اندازه گیری شده است، مرور می کنیم. اما برای انجام این کار، ابتدا باید کمی کار اساسی انجام دهیم.

زمانی که Databricks در آگوست 2021 گذشته 1.6 میلیارد دلار به ارزش 38 میلیارد دلار پس از ارزیابی پولی جمع آوری کرد، TechCrunch از طریق تلفن با مدیرعامل تماس گرفت. علی گودسی برای چت کردن از طریق آخرین تبلیغات بزرگ شرکتش. چند سوال داشتیم

یکی از نظرات من این بود که او در مورد فشار ذاتی که به نظر می‌رسد چنین ارزیابی بازار خصوصی عظیمی ایجاد می‌کند، احساس می‌کند – بالاخره رتبه‌بندی استارت‌آپ‌ها تا زمانی که منتشر شوند، رتبه‌بندی هستند، که به این معنی است که قیمت‌های بالاتر به معنای بیشتر – انتظارات عالی برای موفقیت در آینده است. Godsey عرق نمی کند.

او سپس گفت که فشار زیادی احساس نمی کند و خوب می خوابد.

او دلایل متعددی برای این موضوع بیان کرد. اول، طبق یادداشت‌های ما از مکالمه، اعتقاد او به این بود که شرکتش واقعاً در حال ایجاد دسته جدیدی از خدمات است. دوم، او ارزیابی خود را از رویداد جمع آوری سرمایه به حداکثر نرسانده بود و اینکه در هر دو دور شرکتش در سال 2021، تقاضا برای سرمایه بیشتر از جایی برای پذیرش بود.

در مورد استارتاپ ها و تک شاخ های عجولانه، موارد فوق تا حدودی قیمت استانداردی برای مدیرعامل است. نکته جالب‌تر سوم او این بود که شرکت‌هایی که به سرعت در حال گسترش هستند – او نرخ رشد 75 درصدی را به عنوان موضوع گفتگو ذکر کرد – می‌توانند از طریق رشد بر تعدیل‌های بازار غلبه کنند. به بیان ساده، اگر در حالی که Databricks به رشد خود ادامه می داد، بازار ذهنیت خود را در مورد ارزش درآمد نرم افزار تغییر داد، همه چیز به خوبی پیش می رفت.

خب بازار من کردم پس از آن مکالمه، ارزش درآمد نرم‌افزاری که از اواخر سال 2021 شروع شد و در اوایل سال 2022 مجدداً ارزیابی شد، تغییر کرد. و Databricks به رشد خود ادامه داد.

بنابراین می‌توانیم امروز بعدازظهر با محاسبه ضریب‌های درآمد شرکت در ماه آگوست و در پایان سال با استفاده از داده‌های بازار امروز کمی خوش بگذرانیم. این آزمایش به ما نشان می‌دهد که در صورت وجود، چه مقدار Databricks باید قبل از اینکه تخمین بازار خصوصی در بازارهای عمومی 1: 1 ترجمه شود، به زمین منتقل شود. من به خودم قول دادم که “وقتی دیتابریکس شوخی های عمومی باشد” را متوقف کنم، پس بیایید فقط وارد ریاضی شویم.

Databricks در آن زمان، Databricks اکنون