منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • از داده های سه ماهه پنجم برای افزایش رشد در طول سال در برنامه های تلفن همراه استفاده کنید

از داده های سه ماهه پنجم برای افزایش رشد در طول سال در برنامه های تلفن همراه استفاده کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
از داده های سه ماهه پنجم برای افزایش رشد در طول سال در برنامه های تلفن همراه استفاده کنید

آیا نمی دانید که چگونه می توانید اثربخشی بازاریابی برنامه تلفن همراه خود را در بهار بدون آزمایش و هزینه های اضافی بهبود بخشید؟ از نتایج فصل زمستان که به عنوان Q5 نیز شناخته می شود، استفاده کنید.

حجم زیادی از داده های به دست آمده در طول تعطیلات زمستانی می تواند استراتژی بازاریابی شما را بهبود بخشد و رشد برنامه شما را افزایش دهد. در اینجا نحوه به دست آوردن بینشی است که این رویکرد را به کار می‌اندازد، استراتژی تبلیغات خلاقانه خود را بهبود می‌بخشد، فرضیه‌ها را به حقایق اثبات‌شده تبدیل می‌کند، محصول خود را سفارشی می‌کند، و ارزش طول عمر خود را افزایش می‌دهد.

Q5 چیست (یا چه زمانی)؟

Q5 فصل بالایی برای بازاریابی در زمینه برنامه های کاربردی تلفن همراه است. اگرچه فقط در تعطیلات زمستانی برگزار می شود، اما نتایج آن از نظر درآمد برابر با کل سه ماهه است. اما این فقط یک داستان زمستانی نیست. Q5 همچنین می تواند در فصول بهار و تابستان مفید باشد.

چرا داده های Q5 اینقدر ارزشمند هستند؟

  • شما مخاطب گران تری خواهید داشت. دوره تجارت الکترونیک بلافاصله پس از کریسمس به پایان می رسد، زمانی که برنامه های تلفن همراه وارد عمل می شوند. از آنجایی که تجارت الکترونیک بزرگترین رقیب اپلیکیشن های موبایل از نظر تبلیغات دیجیتال است، کاهش تبلیغات تجارت الکترونیک بازار اپلیکیشن ها را آزاد می کند و به کمپین های اپلیکیشن اجازه می دهد با پول کمتری دسترسی بیشتری داشته باشند. آنها همچنین با قیمتی کمتر از حد معمول به مخاطبان گرانتر و در نتیجه ثروتمندتر دسترسی دارند.
  • درک عمیق تری از رفتار مصرف کننده به دست آورید. بسیاری از مردم در ابتدای سال تصمیم می گیرند که نسخه های بهتری از خود شوند. نگرش “تصمیم سال نو” مردم را آماده سرمایه گذاری روی خود می کند. و این باعث می شود که Q5 برای برنامه های تناسب اندام، سلامتی، رشد خود و آموزش بسیار موفق باشد.
  • نرخ تعامل بالاتر. در تعطیلات کریسمس، مردم زمان بیشتری را در خانه و البته با تلفن خود می گذرانند. بر این اساس، تبلیغات اپلیکیشن توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

همه این دلایل به برنامه های موبایل کمک می کند تا سود خود را افزایش دهند. به عنوان مثال درآمد Headway نسبت به سایر دوره ها 200 درصد افزایش یافته است.

نمودار داده های کاربردی برج سنسور Headway.

داده های برنامه Headway از Sensor Tower. اعتبار تصویر: رو به جلو

چهار راه برای استفاده از داده های Q5 در حال حاضر

استراتژی تبلیغات خلاقانه خود را بهبود بخشید

در Q5، می توانید به طور موثرتری ترافیک ساعتی خود را برای ایجاد روند روزانه تخمین بزنید. از آنجایی که ترافیک بسیار بیشتری نسبت به معمول دریافت می کنید، روندها شروع به ظهور کرده اند. هنگامی که روند روزانه خود را ایجاد کردید، می توانید آن را به دوره های زیر تعمیم دهید.

به عنوان مثال، ما متوجه شدیم که تبلیغات ما در صبح و عصر بهتر عمل می کند – درست در مسیر کار. ما نمی‌توانستیم این روند را در زمان عادی به وضوح تشخیص دهیم، اما حجم قابل توجهی از ترافیک در Q5 آن را به وضوح برای ما روشن کرد. بنابراین، بر اساس این کشف، تبلیغات خود را تغییر دادیم. ما اکنون به مردم می گوییم که می توانند زمان خود را به طور موثر با برنامه ما سپری کنند.

تخمین ترافیک به صورت ساعتی می تواند به شناسایی موثرترین خلاقیت ها بسیار سریعتر کمک کند. با توجه به آنها و شروع به مقیاس بندی در انواع مختلف، هزینه های ناکارآمد کمتری خواهید داشت. و در نتیجه، درآمد بیشتری از بهترین بازیگران دریافت می کنید.

وقتی تیم ما متوجه موثرترین تبلیغات می شود، آن را به روش های مختلف مقیاس می کنیم. به عنوان مثال، تغییر مکان یا استفاده از یک تصویر با یک نسخه تبلیغاتی متفاوت. یک بار تصمیم گرفتیم بیشتر آزمایش کنیم و به طور تصادفی یک تخت را در یک آگهی تعویق چرخاندیم. این هنرمند همچنان خود را با تخت در موقعیت جدیدی نشان می دهد و حتی از نسخه قبلی موفق تر بود. از این پس، ما در تغییر چنین جزئیات کوچکی تردیدی نداشته ایم، زیرا حتی تغییرات جزئی نیز می تواند برای تبلیغات فیس بوک در ترافیک بالا قابل توجه باشد.

تصویر یک تبلیغ برای اپلیکیشن Headway

اعتبار تصویر: رو به جلو

فرضیه خود را به حقایق اثبات شده تبدیل کنید

در سه ماهه پنجم، بازاریابان معمولاً خلاقیت‌ها و آگهی‌های جدیدی را امتحان می‌کنند که تمایلی به استفاده از آنها در دیگر زمان‌های سال ندارند. این یک استراتژی عالی برای دنبال کردن است زیرا می توانید فرضیه خود را برای مخاطبان بسیار گسترده تری آزمایش کنید و برخی از نتایج را بگیرید. اما این رویکرد را به دوره Q5 محدود نکنید. از تکنیک های تبلیغاتی اثبات شده برای بهبود استراتژی بازاریابی خود در سال آینده استفاده کنید. اما چگونه آن را عملی می کنید؟

ما قبلاً فکر می کردیم که نمایش اینستاگرام ما بهترین تبلیغ برای ما است و اعتقاد نداشتیم که Reels هم کار کند. ما چندین بار این قرار دادن آگهی را آزمایش کردیم، اما به اندازه کافی موثر به نظر نمی رسید. بنابراین ما آن را کنار گذاشتیم و تصمیم گرفتیم آن را در بین مخاطبان زیادی در Q5 امتحان کنیم. در نهایت خوب معلوم شد. با ترافیک بسیار ارزان‌تر، ما نه تنها Reels را به عنوان یک تبلیغ موفق تأیید کردیم، بلکه یک استراتژی برای تبلیغات معمولی Reels اینستاگرام خود ایجاد کردیم.

معیارهای بازاریابی را از طریق دسترسی ارزان تر به مخاطبان گران قیمت بهبود بخشید

برنامه های کاربردی مدل اشتراک می توانند LTV (ارزش مادام العمر مشتری) خود را با به دست آوردن مخاطبان جدیدی که قبلاً در دسترس نبودند، افزایش دهند. چگونه کار می کند؟

فرض کنید معمولاً با 15 دلار CPM (هزینه در هزار) به کاربران دسترسی پیدا می کنید. شما می خواهید کاربرانی را با 25 دلار CPM دریافت کنید، اما آنها برای شما گران هستند. با کاهش قیمت ها در Q5، این مصرف کنندگان “گران قیمت” “مقرون به صرفه” می شوند.

اما چرا به جای دسترسی به کاربران خوب قدیمی خود با CPM 15 دلاری با قیمت بسیار کمتر، به کاربران گران تری نیاز دارید؟ زیرا هر چه CPM بالاتر باشد، قدرت خرید مصرف کنندگان بیشتر می شود. بنابراین، کاربران با CPM 25 دلار احتمال خرید آنها بیشتر از کسانی است که CPM 15 دلاری دارند. بنابراین مخاطبان گران‌تر پتانسیل بیشتری برای خرید اشتراک برنامه شما پس از دوره آزمایشی دارند و شانس بیشتری برای تمدید آن در یک ماه یا یک سال دارند.

همانطور که کاربران بیشتری با قدرت خرید بیشتر در برنامه خود دریافت می کنید، LTV افزایش می یابد. این رویکرد همچنین به شما کمک می‌کند تا یک حاشیه ایمنی برای دوره‌های نامطلوب بعدی برنامه خود ایجاد کنید.

اکنون که کاربران خود را بهتر می شناسید، بیشتر سفارشی کنید

حجم عظیمی از داده‌های خلاقان جدید، کاربران جدید و تکنیک‌های تبلیغاتی جدید، بینش‌های زیادی را به شما می‌دهد تا در سال بعد از سه ماهه پنجم استفاده کنید. بنابراین فرصت خود را برای به حداکثر رساندن این بینش از دست ندهید.

ابتدا با مشاهده رفتار مصرف کننده در این دوره تحلیل و نتیجه گیری کنید. رفتار آنها در فروشگاه شما، در حین ورود، روی دیوار پرداخت و در طول دوره آزمایشی چگونه بود؟ آیا ارتباطی بین خلاقیتی که کاربران از آن می آیند و رفتار آنها در برنامه وجود دارد؟ دوم، این بینش ها را به یک برنامه عملیاتی برای بهبود محصول خود و سفارشی سازی بیشتر تبدیل کنید.

این روش کار ما را بهبود بخشید: در سه ماهه پنجم، متوجه شدیم که تبلیغات ما در مورد خستگی تصمیم گیری یکی از بهترین عملکردها شد و بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل آن خریدار شدند. بنابراین ما دو فرضیه داشتیم: اول اینکه این موضوع برای کاربران ما بسیار مرتبط است و باید محتوای بیشتری برای آن ایجاد کنیم. دوم، کاربران طرح‌بندی خلاقیت را دوست دارند، بنابراین می‌توانیم از عنصر بصری آن برای صفحه ورودی استفاده کنیم. ما هر دو فرضیه را آزمایش کردیم، آنها را آزمایش کردیم و نتایج مثبت گرفتیم. در نتیجه، ما از هر دو رویکرد در برنامه خود استفاده می کنیم.

با استفاده از این روش‌ها، می‌توانید در طول سال به بینش‌های Q5 بازگردید تا استراتژی بازاریابی و محصول خود را بهبود ببخشید.