منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • از زباله های آبجو گرفته تا بسته بندی های پلاستیکی، Mi Terro 1.5 میلیون دلار کاهش می دهد تا جهان را زیست تخریب پذیرتر کند.

از زباله های آبجو گرفته تا بسته بندی های پلاستیکی، Mi Terro 1.5 میلیون دلار کاهش می دهد تا جهان را زیست تخریب پذیرتر کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
از زباله های آبجو گرفته تا بسته بندی های پلاستیکی، Mi Terro 1.5 میلیون دلار کاهش می دهد تا جهان را زیست تخریب پذیرتر کند.

یک کارآفرین زیرک به برنامه شتاب دهنده 100+ که توسط غول آبجوسازی AB Inbev و فروشگاه لوازم خانگی Unilever حمایت می شود، می پیوندد و متوجه یک مدل می شود. کارخانه های آبجوسازی هزاران غلات مصرف شده دارند و مواد مصرفی خانگی با پلاستیک مشکل دارند. پلی بین این دو مشکل بسازید و Mi Tero دارید، شرکتی که زباله های کشاورزی را می گیرد و آن را به پروتئین تبدیل می کند که می تواند به عنوان جایگزین پلاستیک، خوراک حیوانات و غیره استفاده شود. این شرکت به تازگی 1.5 میلیون دلار برای شروع افزایش تولید جمع آوری کرده است.

رابرت لو، بنیانگذار Mi Terro می گوید: “به Tide Pods فکر کنید – مواد ما بسیار شبیه به مواد پلی وینیل الکلی است که Tide Pods از آن ساخته شده است.” «به جز اینکه محصول ما برخلاف Tide Pods که امروزه استفاده می کنیم، حاوی میکروپلاستیک نیست. محصول ما محلول در آب است و می تواند در آب در دمای اتاق تجزیه شود. همچنین زیست تخریب پذیر است. داده های داخلی ما نشان می دهد که تخریب طبیعی حدود یک سال طول می کشد. در تاسیسات کمپوست صنعتی می تواند در عرض 180 روز تجزیه شود.

لو این شرکت را در سال 2018 با الهام از بازدید عمویش از مزرعه لبنیات چین راه اندازی کرد. مقدار زیادی شیر هدر می‌رفت و به این فکر می‌کرد که آیا می‌توان به جای دور انداختن شیر فاسد، کاری ارزشمند انجام داد؟ اولین محصولی که این شرکت تولید کرد یک الیاف نساجی بود که از ضایعات لبنیات ساخته شده بود. آنها این منسوجات را حدود 100000 دلار فروختند و هنوز هم در ژاپن مشتری دارند، اما مشخص شد که مدل B2C در این فضا بسیار دشوار است. او سپس به شتاب دهنده می پیوندد و متوجه می شود که کاربردهای صنعتی برای چنین فرآیندهایی وجود دارد.

ما با Budweiser در چین تماس گرفتیم و متوجه شدیم که آنها مقدار زیادی غلات استفاده شده دارند که ارزش بسیار کمی دارد. لو گفت: “آنها می خواستند راهی بهتر برای استفاده از آن بسازند تا اینکه آن را به عنوان یک ماده خام حیوانی برای گاوها در نظر بگیرند، که به طور غیرمستقیم به متان و گرم شدن کره زمین کمک می کند.” بنابراین، با استفاده از روشی که قبلا توسعه داده بودیم، توانستیم راه حل جدیدی ارائه کنیم که زباله های کشاورزی را به مواد بسته بندی قابل کمپوست تبدیل می کند. و این کاری است که من از سال 2020 انجام داده ام.

Astanor یک سرمایه گذار پیشرو در حلقه 1.5 میلیون دلاری Mi Terro است که ارزش شرکت را 10 میلیون دلار می کند. مدتی پیش، این سرمایه‌گذار سرمایه‌ای را با تمرکز بر مواد غذایی و فناوری کشاورزی جمع‌آوری کرد و به سرعت در این فضا با سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی مانند تراکتورهای خودمختار، حذف میکروپلاستیک‌ها، غذاهای گیاهی، تجزیه و تحلیل ریسک آب و هوا و – قبلاً نامی برای خود دست و پا کرد. این هفته – فناوری هوش مصنوعی برای گلخانه ها.

این شرکت در حال حاضر دارای یک تیم پنج نفره است که شامل تیمی از کارشناسان محصول در چین است، جایی که شرکت قصد دارد تولید خود را آغاز کند، و یک دفتر در ایالات متحده. این سرمایه گذاری تا حد زیادی برای افزایش تولید استفاده می شود، که به معنای ایجاد تغییراتی در روش انجام کارها در آزمایشگاه است.

از زباله های آبجو گرفته تا بسته بندی های پلاستیکی، Mi Terro 1.5 میلیون دلار کاهش می دهد تا جهان را زیست تخریب پذیرتر کند.

نمونه اولیه کپسول های شوینده Mi Terro در فیلم پلاستیکی ersatz زیست تخریب پذیر آن. اعتبار تصویر: Mi Tero

«برای گسترش، روش پردازش تغییر می کند و تجهیزات متفاوت می شود. و نکته دیگری که باید در نظر گرفت هزینه لجستیکی تحویل غلات استفاده شده از یکی از کارخانه های آبجوسازی به تاسیسات ما است. “ما باید بهترین مکان را برای مکان یابی پیدا می کردیم و اکنون باید این را در نظر بگیریم که به سمت افزایش مقیاس حرکت می کنیم. ما باید مراقب باشیم زیرا نمی خواهیم هزینه زیادی برای حمل و نقل کنیم.

فرآیند Mi Terro شامل دو مرحله است: استخراج پلیمرها از ضایعات کشاورزی – از جمله پروتئین، الیاف و نشاسته، و سپس، زمانی که پلیمرها جدا شدند، آنها را با پیوند اصلاح می‌کنند، که مونومرها را به پلیمرهایی متصل می‌کند که می‌توانند در تولیدات دیگر استفاده شوند. فرآیندها مواد حاصل را می توان اکسترود کرد – فرآیند مشابهی برای تهیه خمیر. فشار دادن مواد مایع مانند از طریق یک شکاف برای شکل دادن به آن – به این معنی که می توان از آن در بسیاری از کاربردها که امروزه از پلاستیک استفاده می شود استفاده کرد. این شرکت می تواند نی، ظروف و جعبه تولید کند. اولین محصولاتی که این شرکت تولید کرد فیلم‌های انعطاف‌پذیر بودند – مانند برچسب‌های آبجو، تاید پاد و سایر بسته‌بندی‌ها.

لو توضیح می‌دهد: «ما در حال حاضر در حال توسعه دو راه‌حل برای مشتریان خود هستیم، یکی محلول در آب برای کاربردهایی که مورد نظر است. دیگری ضد آب است.”