منو سایت

از Aurora، Nvidia و Waymo درباره دو مسیر رانندگی خودران در TC Sessions: Mobility بشنوید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
از Aurora، Nvidia و Waymo درباره دو مسیر رانندگی خودران در TC Sessions: Mobility بشنوید

مسیر تجاری سازی فناوری وسایل نقلیه خودران برای انسان ها به دو قسمت تقسیم شده است.

در یک اردو، توسعه دهندگانی مانند Argo AI، Aurora، Cruise، Motional، Waymo و Zoox مستقیماً برای استقلال کامل تلاش می کنند – سیستمی که می تواند هر گونه رانندگی را تحت شرایط خاص و بدون انتظار کنترل کنترل کند. به عبارت دیگر مسافر می تواند بخوابد یا با گوشی خود بازی کند.

سپس برخی از خودروسازان، به ویژه تسلا، هستند که رویکردی را اتخاذ می کنند که به مرور زمان به سمت خودمختاری بهبود می یابد. در این موارد، سیستم کمک راننده پیشرفته ممکن است عملکردهای مستقل محدودی را با این طرح ارائه دهد که سطح بالاتری از خودمختاری را می توان در طول زمان به دست آورد.

میلیاردها دلار در این مسیرهای مختلف سرمایه گذاری شده است – هر کدام با مجموعه ای از مؤمنان واقعی خود. و در وسط Nvidia قرار دارد، غول تراشه‌ای که خودروسازان و توسعه‌دهندگان AV را توسعه داده و ابزارهای مورد نیاز برای پیاده‌سازی فناوری مستقل را فراهم می‌کند.

ما مشتاقیم اعلام کنیم که سه کارشناس از Aurora، Nvidia و Waymo که بر روی فناوری AV کار می کنند، در صحنه TC Sessions: Mobility 2022 به ما خواهند پیوست تا به ما در تجزیه و تحلیل چالش ها و فرصت های هر رویکرد کمک کنند و ارزیابی کنیم که چه کسی می تواند در مقیاس اول باشد.

سخنرانان ما Yanbing Lee، معاون ارشد مهندسی در Aurora هستند. Sasuat Panigrahi، معاون استراتژی، مدیریت محصول و علم داده Waymo. و سارا طارق، معاون نرم افزار رانندگی خودران در Nvidia.

لی، پانی گراهی و طارق چندین دهه در این زمینه تجربه دارند.

لی توسعه همه نرم‌افزارهای Aurora از جمله خودمختاری، حقیقت زمینی، نقشه‌برداری، شبیه‌سازی، زیرساخت ابری و پلتفرم داده را رهبری می‌کند. او قبل از Aurora معاون تولید و مهندسی گوگل بود و پلتفرم خدمات سازمانی (ESP) را در Google Cloud رهبری می کرد.

او همچنین توسعه محصول، مهندسی و استراتژی بازاریابی را در VMware رهبری می کند و برای Synopsys در نقش های مختلف رهبری در تحقیق، توسعه و مهندسی کار کرده است. او دارای مدرک دکترا از دانشگاه پرینستون، مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه کرنل و مدرک لیسانس از دانشگاه Tsinghua (پکن) در مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر است.

Panigrahi که در سال 2016 به Waymo پیوست، نقشه‌های راه مهندسی و تجاری را در خطوط تجاری خود برای حمل و نقل، حمل‌ونقل از راه دور و تحویل محلی مدیریت می‌کند. قبل از Waymo، او یک مدیر ارشد محصول در گوگل بود و روی گوگل کروم، کروم بوک و اندروید کار می کرد.

قبل از گوگل، او به عنوان توسعه دهنده نرم افزار، مدیر محصول و مدیر ارشد در اریکسون در کانادا، چین و سوئد کار می کرد. او همچنین به عنوان محقق در دانشگاه مک گیل کار می کرد. پانی گراهی دارای مدرک لیسانس مهندسی برق از موسسه فناوری هند (IIT) در کانپور، مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه مک گیل در کانادا و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از IMD در سوئیس است.

طارق به هدایت تلاش های انویدیا برای ایجاد و توسعه پلت فرم AV خود به نام Nvidia Drive کمک می کند. تیم او مسئول ارائه برخی از اجزای اصلی نرم افزار این پلتفرم، از جمله درک، بومی سازی، نقشه برداری، پیش بینی و برنامه ریزی، و پشته های کنترل است.

طارق قبل از پیوستن به انویدیا، شش سال را در Zoox گذراند و بر روی پشته درک، رهبری تیم‌های بینایی و ادراک کار کرد. قبل از آن، او یک دهه را در زمینه‌های مختلفی از جمله شبیه‌سازی و تصویربرداری بلادرنگ، بهینه‌سازی عملکرد برای محاسبات با کارایی بالا و ابررایانه‌ها و بینایی کامپیوتر گذراند.

TC Sessions: Mobility 2022 سر و صدا را می شکند و فراتر از سرفصل ها می رود تا کشف کند که چگونه ادغام فناوری و حمل و نقل بر طیف گسترده ای از صنایع، شهرها و افرادی که در آنها کار و زندگی می کنند تأثیر می گذارد. ثبت نام امروز، قبل از افزایش قیمت، 15 مه!

(function () {var func = function () {var iframe = document.getElementById (‘wpcom-iframe-510ff73453ca1cfd3308b3e324b3ea6c’) if (iframe) {iframe.onload = function () {iframe_iframe-‘postills ‘ wpcom-iframe-510ff73453ca1cfd3308b3e324b3ea6c ‘}، “https: / / tcprotectedembed.com”); }} // = اندازه خودکار تابع iframe. createElement (‘a’); origin.href = e.origin; // اگر (‘tcprotectedembed.com’! == origin.host) بازگشت، مبدا پیام را بررسی کنید. // اگر (‘object’! == typeof e.data || undefined === e.data.msg_type) برگردد، بررسی کنید که پیام در قالبی باشد که ما انتظار داریم. سوئیچ (e.data.msg_type) case ‘poll_size: answer’: var iframe = document.getElementById (e.data._request .frame_id); if (iframe && ” === iframe.width) iframe.width = “100%”; if (iframe && ” === iframe.height) iframe.height = parseInt (e.data.height); برگشت؛ پیش فرض: بازگشت; }} if (‘function’ === typeof window.addEventListener) {window.addEventListener (‘message’, funcSizeResponse, false); } else if (‘function’ === typeof window.attachEvent) {window.attachEvent (‘onmessage’, funcSizeResponse); }} if (document.readyState === ‘تکمیل شد’) {func.apply (); / * سازگاری برای اسکرول بی نهایت * /} other if (document.addEventListener) {document.addEventListener (‘DOMContentLoaded’, func, false); } else if (document.attachEvent) (document.attachEvent) (‘onreadystatechange’, func); }}) ();