منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • استارت‌آپ‌های اروپایی از تأخیر در تأمین مالی سرمایه‌گذاری خطرپذیر جهانی در سه ماهه اول سال 2022 اجتناب می‌کنند

استارت‌آپ‌های اروپایی از تأخیر در تأمین مالی سرمایه‌گذاری خطرپذیر جهانی در سه ماهه اول سال 2022 اجتناب می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارت‌آپ‌های اروپایی از تأخیر در تأمین مالی سرمایه‌گذاری خطرپذیر جهانی در سه ماهه اول سال 2022 اجتناب می‌کنند

بر اساس گزارش CB Insights و Crunchbase، بودجه VC در اروپا (از جمله بریتانیا) در سه ماهه اول سال 2022 افزایش یافت. به عبارت دیگر، این منطقه از کندی جهانی در سرمایه‌گذاری اولیه برای سه ماهه خارج شده است.

اما اروپا تنها جایی نیست که بودجه VC در آن کاهش نیافته است. همانطور که در اوایل این هفته اشاره کردیم، برخلاف ایالات متحده، آسیا و آمریکای لاتین، در آفریقا نیز چنین بود. اما وضعیت در اروپا شاید عجیب تر باشد. با این حال، این کشور به روسیه و جنگ آن علیه اوکراین نزدیک است.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


همچنین شایان ذکر است که اروپا سهم بسیار بیشتری از بودجه جهانی را نسبت به آفریقا به خود اختصاص داده است. همانطور که گزارش دادیم، استارت‌آپ‌های آفریقایی تنها 2 درصد از تراکنش‌ها را در سه ماهه گذشته به خود اختصاص داده‌اند، در حالی که همتایان اروپایی آنها معمولاً یک پنجم فعالیت‌های جهانی را هم از نظر تأمین مالی و هم از نظر حجم تراکنش‌ها تشکیل می‌دهند. Q1 2022 از این نظر تفاوتی نداشت.

شاید ارقام سه ماهه به سادگی نشان دهنده فعالیتی باشد که در ژانویه یا حتی در پایان سال 2021 به اوج خود رسید، زمانی که گزارش ها به دلیل تعطیلات به تعویق افتاد؟ قطعا یک فرصت است. به عنوان مثال، در روزهای اول سال، چندین مگا راند فرنچ تک اعلام شد.

اشتراک در TechCrunch +

با این حال، نشانه‌های اخیر خوش‌بینی نیز وجود دارد که در تضاد با فضای عمومی استارت‌آپ‌های آمریکا و آمریکای لاتین است. همین دیروز، شایعاتی شنیدیم مبنی بر اینکه رقیب اسپاتیفای، دیزر، می تواند از طریق SPAC عمومی شود. در توقف IPO فعلی و برخورد اسب شاخدار بد توصیه شده است؟ شاید نه.

به گفته بیلبورد، “ممکن است زمان بهتری برای برداشت پول برای سرمایه گذاران استریمر وجود نداشته باشد.” و در حالی که این در مورد شرایط خاص شرکت نیز صدق می کند، اما نشان می دهد که نگرانی ها در مورد خروج هنوز تا حدودی در ذهن وجود دارد – تا حدی به دلیل انعطاف پذیری غیرمنتظره Q1.

مشاهده داده ها

بر اساس گزارش CB Insights State of Venture، استارت آپ های اروپایی در سه ماهه اول سال 2022 26.8 میلیارد دلار سرمایه جذب کردند. این افزایش 20 درصدی نسبت به سه ماهه قبل و 33 درصد بیشتر از سه ماهه مشابه سال 2021 است.

بر اساس همین مجموعه داده ها، در اینجا نحوه تغییر حجم معاملات و دلار در برخی از کشورهای کلیدی بین سه ماهه چهارم 2021 و سه ماهه اول 2022 آمده است:

  • بریتانیا: 9.2 میلیارد دلار برای 538 معامله، به ترتیب 33 درصد و 9 درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 افزایش یافته است.
  • فرانسه: 4.8 میلیارد دلار در 264 معامله، 85 درصد و 6 درصد افزایش
  • آلمان: ۲.۹ میلیارد دلار در ۲۱۶ معامله، ۵۲ درصد و ۱ درصد کاهش
  • هلند: 891 میلیون دلار با 85 معامله افزایش 6 درصدی و کاهش 11 درصدی
  • سوئد: 775 میلیون دلار در معاملات 94، 5 درصد افزایش و 19 درصد کاهش