منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • استارت‌آپ‌های حشیش، فناوری جنسی و داروهای روان‌گردان سزاوار بیش از انگ هستند

استارت‌آپ‌های حشیش، فناوری جنسی و داروهای روان‌گردان سزاوار بیش از انگ هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارت‌آپ‌های حشیش، فناوری جنسی و داروهای روان‌گردان سزاوار بیش از انگ هستند

به TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی برای استارت آپ ها و بازارها خوش آمدید. الهام گرفته از TechCrunch روزانه + ستون جایی که نام خود را گرفته است. آیا می خواهید آن را هر شنبه در صندوق پست خود قرار دهید؟ ثبت نام اینجا.

شاهدانه، فناوری جنسی و روانگردان ها اغلب در دسته “معاونت” قرار می گیرند – ویژگی که بسیاری از VC ها را از سرمایه گذاری در این فضاها باز می دارد. اما آیا منطقی است؟ بیایید کاوش کنیم. – آنا

این (نه) گناه است

آیا حشیش در واقع شبیه قهوه، شراب و الکل نیست؟ این استدلالی است که امیلی پکسیا در فضای توییتر، میزبان TechCrunch + اوایل این هفته، برای بحث در مورد آخرین نظرسنجی ما از سرمایه گذاران شاهدانه در ایالات متحده بیان کرد.

با وجود موانع نظارتی، این چهار سرمایه گذار آمریکایی شاهدانه در حال کاشت بذر برای فردا هستند

Paxia، مدیر عامل صندوق تامینی متمرکز بر حشیش، Poseidon Asset Management، می‌گوید که محصولات ماری‌جوانا بیش از گروه «گناه» که اغلب در آن قرار می‌گیرند، با سلامتی ارتباط دارند.

«بند گناه» و «شرط معاون» عباراتی هستند که توسط سرمایه‌گذاران خطرپذیر برای نشان دادن ناتوانی آنها در سرمایه‌گذاری در دسته‌های تجاری خاص، از پورن و قمار گرفته تا الکل و دخانیات استفاده می‌شود. وقتی در اوایل سال جاری درباره استراتژی های جمع آوری کمک مالی برای فناوری های جنسی استارت آپ تحقیق کردم، متوجه شدم که این وتو معمولاً از شرکای محدود صندوق یا LP ها می آید.

قابل درک است که چرا سرمایه گذاران نمی خواهند پول خود را در انواع خاصی از تجارت سرمایه گذاری کنند، چه رسد به اینکه از آن آگاه باشند. اما مرز باریکی بین اخلاق و انگ وجود دارد.

آندریا باریکا به من گفت: «من اصلاً با کلمه «معاونت» همذات پنداری نمی کنم. باریکا موسس O.School است که از آن به عنوان یک پلت فرم رسانه ای برای سلامت جنسی یاد می کند. سلامتی یک اصطلاح محبوب در هر دو صنعت فناوری جنسی و حشیش است – زیرا البته آنها را خوشمزه تر می کند، اما همچنین به این دلیل که واقعاً منعکس کننده تأثیری است که کارآفرینان امیدوارند داشته باشند.

شایان ذکر است که شاهدانه فقط برای ارائه سرگرمی نیست. در اروپا، ما از سرمایه‌گذاران شنیده‌ایم که شاهدانه پزشکی بیشترین شتاب را دارد. این چشم انداز مزایای سلامتی است که بسیاری از کارآفرینانی را که سزاوار بهتر از خنده ارزان هستند، سوق می دهد.

به همین ترتیب، غواصی عمیق در روانگردان ها به من آموخت که این بسیار بیشتر از مواد مخدر و سرگرمی است. از آنجایی که سرمایه‌گذاران گاهی اوقات پس از سفرهای شخصی با افسردگی یا فرسودگی شغلی وارد این فضا می‌شوند و بنیان‌گذارانی که امیدوارند به بحران جهانی سلامت روان بپردازند، شوخی‌های ساده به سرعت بی‌موقع به نظر می‌رسند.

استارت‌آپ‌های روان‌گردان راهی طولانی برای رسیدن به بازارهای مصرف دارند، اما این 5 سرمایه‌گذار خطرپذیر در راه هستند.

گم شده

بند معاون فقط برای انواع خاصی از سرمایه گذاران اعمال می شود که این نیز مشکل ساز است. صندوقی که از حقوق بازنشستگی شما مراقبت می کند می تواند سرمایه گذاری را به حشیش منتقل کند، اما بسیاری از دفاتر خانواده این کار را نمی کنند. این بدان معناست که بازده این شرط‌بندی‌های بالقوه پرسود در دست افراد ثروتمند متمرکز می‌شود.

پاکسیا گفت که برخی از مدیران صندوق نیز به عنوان فردی سرمایه گذاری می کنند – و آنها هستند که سود خواهند برد. در همین حال، امانتداران به هر دلیلی از بازگشت و تأثیری که می توانند داشته باشند، غافل می شوند. بالاخره آنچه قانونی است همیشه اخلاقی نیست و بالعکس.

بارزترین پارادوکس این است که صنایع تنباکو، نیکوتین و الکل در واقع مراقب حشیش هستند و اینکه آیا مصرف می تواند تغییر کند یا خیر. آیا این تغییر یک منفی خالص برای جامعه خواهد بود؟ شاید نه. در مورد داروهای روانگردان، تحقیقاتی برای استفاده از مشتقات غیر توهم زا برای درمان وابستگی به مواد افیونی در حال انجام است. با افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد فنتانیل و مت آمفتامین در ایالات متحده، آیا این یک معضل است؟ من اینطور فکر نمی کنم. شما