منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • استارت‌آپ میکروموبیلات اروپایی Reby پلیر House of Lithium را به مبلغ 100 میلیون دلار خریداری می‌کند

استارت‌آپ میکروموبیلات اروپایی Reby پلیر House of Lithium را به مبلغ 100 میلیون دلار خریداری می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارت‌آپ میکروموبیلات اروپایی Reby پلیر House of Lithium را به مبلغ 100 میلیون دلار خریداری می‌کند

شرکت تازه تاسیس میکروموبیل اروپایی Reby که در سال 2018 تأسیس شد، مسیر جالبی را در پیش گرفته است. او اسکوترهای الکترونیکی را در شهر ساراگوسا (اسپانیا) در طول همه‌گیری کووید-19 مستقر کرد، اما پلتفرم MaaS مبتنی بر SaaS (تحرک به عنوان یک سرویس) را نیز ایجاد کرد. او سپس 18 قرارداد با ادارات دولتی برای تحرک الکترونیکی در ایتالیا و اسپانیا به دست آورد که در مقایسه با بازیکنان بزرگ و دارای بودجه خوبی مانند Tier، Voi و Bolt، کمی پایین تر از رادار بود. به عبارت دیگر، بدون نیاز به تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی، انواع مجوزهای شهرداری اروپایی مورد نظر بازیگران خرد را ارائه کرده است.

Reby که توسط چهار کارآفرین (پپ گومز، کیران توماس، کریستینا کاستیلو و گیلم پیج) تأسیس شد، اکنون توسط House of Lithium، یک شرکت سهام خصوصی کانادایی که قبلاً سهامدار اصلی شرکت بود، خریداری می شود. این شرکت در نهادهای خصوصی و عمومی ثبت شده درگیر یا مرتبط با زنجیره ارزش تحرک الکتریکی سرمایه گذاری می کند. قیمت این معامله 100 میلیون دلار است. بنیانگذار این شرکت، پپ گومز، به همراه سایر اعضای تیم مدیریت، به مدیریت Reby ادامه خواهند داد. این شرکت گفت که سال را با حدود 15 میلیون دلار درآمد و تقریباً 3 میلیون دلار EBITDA به پایان رساند.

Rebbe در مجموع 17.9 میلیون دلار از EXOR، 14W Ventures، Neo Fund، Fuel Capital، Hard Yaka، Day One Ventures و برخی از فرشتگان مانند Simon Rothman (موسس eBay Motors و عضو هیئت مدیره Tesla و Lyft)، Marcelo Giliani APAX جمع آوری کرد. دیجیتال) و هوگو آروالو (Jobandtalent).

در بیانیه ای، کوین تیلور، رئیس خانه لیتیوم، گفت: “ترکیب فناوری IoT پیشرو Reby با یک مدل تجاری اثبات شده برای اشتراک گذاری سفر با دارایی های House of Lithium برای تولید، توزیع، تجارت الکترونیک و خرده فروشی به ایجاد یک پلت فرم حرکتی سرتاسری برای به حداکثر رساندن بهترین فرصت ها و نتایج نهایی.

ربی تصمیم گرفت وسایل نقلیه خود را بسازد و از اسکوترهای ساخت چین اجتناب کند. فقط تحت حقوق انحصاری با توافق با دفتر شهردار کار می کند. و تامین مالی سرمایه گذاری در وسایل نقلیه عمدتا با بدهی دارایی.

گومز افزود: “ظرفیت مالی و تجربه بازارهای سرمایه تیم خانه لیتیوم، این همکاری را با قدرت اضافی که Reby برای ادامه رشد خود به آن نیاز دارد، تبدیل کرده است… فرصتی بزرگ برای برنده شدن در یک بازار استفاده نشده متمرکز بر مقررات. زیرساخت ها. و توسعه تحقیق و توسعه امنیتی و اشغال فضای عمومی که برای شهرها ضروری است.

Reby دومین سرمایه گذاری برای گومز است که در سن 19 سالگی تنها بنیانگذار اپلیکیشن Fever experiences بود که تاکنون 298.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است و توسط Goldman Sachs، Accel Partners و Rakuten و دیگران حمایت شده است.