منو سایت

استارت‌آپ هندی Skyroot آزمون کامل را با موفقیت به پایان رساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارت‌آپ هندی Skyroot آزمون کامل را با موفقیت به پایان رساند

Skyroot، اولین شرکت خصوصی هند که طراحی، ساخت و آزمایش درجه ای از پیشرانه موشک جامد را انجام داد، به مرحله کلیدی دیگری در توسعه پرتاب کننده Vikram-I خود رسیده است: آزمایش تمام قد مرحله سوم این موشک.

مرحله سوم که به افتخار دانشمند موشکی هندی و رئیس سابق APJ عبدالکلام، Kalam-100 نامگذاری شد، تنها بخشی از اولین موشک این شرکت است. Vikram-I شامل سه مرحله سوخت جامد به‌علاوه یک مرحله پرتاب سوخت مایع است که برای خدمت به بازار پرتاب ماهواره‌های کوچک طراحی شده است. این هواپیما برای حمل تا 480 کیلوگرم به مدارهای کم شیب طراحی شده است، و این شرکت در وب سایت خود می گوید که طراحی شده است تا در عرض 24 ساعت از هر سایت پرتابی مونتاژ و پرتاب شود.

Vikram-I یکی از سه موشکی است که Skyroot در حال توسعه است. Skyroot گفت که دو مورد دیگر، Vikram-II و Vikram-III، می‌توانند محموله‌های سنگین‌تری را با درج‌های مداری متعدد حمل کنند.

مدیر عامل پاوان کومار چاندانا در ایمیلی به TechCrunch گفت که پرتاب آزمایشی در مرحله موشک در یک سایت آزمایشی خصوصی در ناگپور هند انجام شد. این محدوده متعلق به سرمایه گذار Skyroot و سازنده مواد منفجره صنعتی، مهمات و سیستم های محرکه Solar Industries هند است.

چاندانا گفت که گام های بعدی عکس های آزمایشی برای مرحله 1 و مرحله 2 خواهد بود. بودجه موجود این شرکت، از جمله مدار 11 میلیون دلاری سری A و 4.5 میلیون دلاری مدار پل، بیشتر هزینه های آزمایش را پوشش می دهد. او گفت که Skyroot در حال افزایش سری B است تا این شرکت را به “پرتاب های مداری متعدد” برساند.

تمام این بودجه باید Skyroot را وادار کند تا یک پرتاب فناوری نمایشی را تا پایان سال جاری با اولین مأموریت مداری تجاری این شرکت در اوایل سال آینده راه اندازی کند. این پرتاب از فرودگاه فضایی هند در جزیره سریهاریکوتا انجام می شود و Skyroot را به اولین شرکت خصوصی هندی تبدیل می کند که موشک های خصوصی ساخته و پرتاب می کند.