منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • استارت‌آپ کریپتو Argent می‌خواهد با کیف پول Layer 2 به هزینه‌های بنزین پایان دهد

استارت‌آپ کریپتو Argent می‌خواهد با کیف پول Layer 2 به هزینه‌های بنزین پایان دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارت‌آپ کریپتو Argent می‌خواهد با کیف پول Layer 2 به هزینه‌های بنزین پایان دهد

Argent راه حل Layer 2 خود را رسماً راه اندازی کرد. این شرکت zkSync را به عنوان پیاده سازی مقیاس پذیر لایه 2 خود انتخاب کرد. قرار است تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تری را بدون به خطر انداختن امنیت ارائه دهد.

اگر با Argent آشنایی ندارید، این یک کیف پول هوشمند اتریوم برای iOS و Android است که چندین سال است که در دسترس است. این یک کیف پول بدون محافظ است، به این معنی که شما مسئول سرمایه خود هستید و هر کاری که انجام می دهید در بلاک چین ثبت می شود.

در چند سال گذشته، بزرگترین نقطه دردناک در تراکنش های اتریوم، هزینه های گاز بوده است. اگر با ارزهای رمزنگاری شده شروع کنید و کیف پولتان به شما بگوید که برای تأیید تراکنش باید 30، 45 دلار یا حتی 60 دلار هزینه بنزین بپردازید، می تواند بسیار دلسرد کننده باشد.

به همین دلیل چندین تیم در حال کار بر روی راه هایی برای حل این مشکل هستند. برای کاهش کارمزد تراکنش ها، تراکنش ها را می توان خارج از بلاک چین اصلی اتریوم (لایه 1) پردازش کرد. و به این پروژه ها راه حل های سطح 2 می گویند.

برخی افراد بر این باورند که زنجیره های بلاک (یا زنجیره های جانبی) زیادی وجود خواهند داشت که مزایا و معایب مختلفی را ارائه می دهند. بلاک چین هایی مانند Polygon (سابق Matic) یا Avalanche با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار هستند، به این معنی که برای جابجایی از یک بلاک چین به بلاکچین دیگر، کار زیادی لازم نیست.

برخی دیگر معتقدند که برخی از تراکنش ها خارج از بلاک چین اصلی اتریوم پردازش می شوند. در اصل، تراکنش ها به گره های لایه 2 ارسال می شوند تا بتوان آنها را پردازش و با هم گروه بندی کرد.

هنگامی که تراکنش های کافی وجود دارد، گروهی از تراکنش ها به بلاک چین اصلی اتریوم ارسال می شود. هنگامی که در بلاک چین اصلی اتریوم هستید، این تراکنش ها قابل تغییر نیستند.

پیاده‌سازی‌های دانش صفر انبوه مانند zkSync به ویژه مقرون به صرفه هستند، زیرا اثبات اعتبار بر اساس صدها تراکنش ایجاد می‌شود. سپس این اثبات اعتبار در بلاک چین اصلی اتریوم منتشر می شود و تراکنش های لایه 2 قابل تغییر نیستند زیرا با اثبات اعتبار مطابقت ندارند.

و این همان چیزی است که Argent به عنوان راه حل مقیاس بندی خود انتخاب کرد. «به همین دلیل است. ما گزینه‌های کوتاه‌مدت زیادی را از دست دادیم تا مصالحه نکنیم. وی افزود: به همین دلیل رویکرد ما کمی مستقل تر است.

این شرکت برای تراکنش های لایه 2 هزینه گاز را وعده می دهد که باید به ازای هر تراکنش 1 دلار باشد. از زمانی که Argent شروع به کار روی حساب های سطح 2 کرد، 500000 نفر در لیست انتظار ثبت نام کرده اند.

Leswis گفت: “از دوشنبه زندگی خود را در L2 شروع خواهید کرد، رمزارز را در L2 خریداری خواهید کرد.” کیف پول های Argent موجود از لایه 1 ناپدید نمی شوند، اما کیف پول پیش فرض نخواهند بود. آنها “Sefi” نامیده می شوند تا این واقعیت را منعکس کنند که آنها برای افراد ثروتمند با دارایی های رمزنگاری به ارزش میلیون ها دلار هستند.

با این حرکت، آرجنت امیدوار است که مخاطبان جدیدی از علاقه مندان به کریپتو را جذب کند. در پایان، Argent می خواهد چیزی مانند یک برنامه فوق العاده مالی برای web3 و DeFi ایجاد کند. Leswis گفت: “Revolut واقعاً مخترع برنامه فوق العاده مالی است و ما فکر می کنیم می توانیم فراتر از آن برویم.”

کاربران می توانند ارزهای رمزنگاری شده را مستقیماً از برنامه با کارت نقدی یا حواله بانکی خریداری کنند. این شرکت با Ramp و MoonPay در تراکنش‌های فیات به کریپتو شریک شده است.

سپس کاربران می توانند ارزهای دیجیتال را در یک صرافی غیرمتمرکز در برنامه مبادله کنند. Argent از ParaSwap به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز برای یافتن بهترین جفت برای تجارت بر اساس آنچه می‌فروشید و خرید می‌کنید، استفاده می‌کند.

Argent همچنین به شما این امکان را می دهد که از طریق پروتکل های DeFi از شرکای مختلف مانند Yearn، Lido، Aave و Gro سود دارایی های رمزنگاری خود را کسب کنید. “ما آن را محدود کردیم زیرا تجربه لایه 2 بسیار ساده تر است. لوئیس گفت: هر چه تقاضا متمرکزتر باشد، هزینه ها کمتر می شود.

لایه 2 شروع جدیدی برای Argent است. علاوه بر کارمزدهای پایین تراکنش، این شرکت معتقد است که تجربه فعلی با سبد بدون حضانت، به ویژه به دلیل مفهوم عبارات باز، چندان عالی نیست.

Leswis گفت: “این مدل قدیمی با یک کلید و یک تکه کاغذ در کشوی شما هرگز راهی برای مدیریت پول نخواهد بود.” Argent هیچ عبارت آغازینی ندارد. می توانید با حساب iCloud خود یا با معلمان از کیف پول خود محافظت کنید. دوستان شما می توانند به عنوان نگهبان عمل کنند و به شما در بازیابی کیف پول خود کمک کنند.

اما Lesuisse همچنین به خوبی می‌داند که اکثر مردم فقط به Coinbase می‌روند و برخی ارزهای دیجیتال را خریداری می‌کنند. با به روز رسانی امروز، این چیزی است که شرکت می خواهد تغییر دهد. وی گفت: بزرگترین سبد غیر ذخیره سازی متامسک است، اما رقیب اصلی ما صرافی های متمرکز است.

اپلیکیشن کیف پول Buzzy Ethereum Argent از مخفی کاری خارج شده است