منو سایت

استارتاپ مصری MaaS Swvl با آخرین خرید وارد بازارهای ترکیه شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارتاپ مصری MaaS Swvl با آخرین خرید وارد بازارهای ترکیه شد

Swvl، یک استارت آپ مصری که خدمات حمل و نقل مشترک را برای سفرهای بین شهری و بین شهری ارائه می دهد، با خرید اخیر Volt Lines، یک اپراتور حمل و نقل B2B به عنوان یک سرویس، به ترکیه گسترش یافته است.

معامله عمده سهام، به ارزش حدود 40 میلیون دلار، به Swvl امکان دسترسی به فناوری Volt Lines و بیش از 110 قرارداد مشتری شرکتی آن را می دهد. این شرکت گفت که این حوزه به Swvl کمک می کند تا پیشنهادات شرکتی خود را بسازد، در حالی که خود را در ترکیه برای گسترش خدمات B2C و همچنین راه حل های حمل و نقل مرتبط، از جمله مدارس و کارخانه ها، مستقر می کند.

مدل اصلی کسب‌وکار Swvl شامل تغییر مسیر اتوبوس‌ها یا مینی‌ون‌های خصوصی، کم استفاده برای اهداف مختلف در طول روز، مانند حمل و نقل مسافران مسافت طولانی در مسیرهای ثابت، ارائه سفرهای بین‌شهری، و رانندگی کارکنان شرکت‌ها به محل کار یا جلسات است.

Volt به مشتریان شرکتی مانند ICBC، MetLife و بیمه Axa و کارمندان آنها یک جایگزین مقرون به صرفه برای حمل و نقل عمومی یا شبکه اتوبوس های مشترک هوشمند خود ارائه می دهد. این شرکت متعهد است تا سال 2030 100 درصد از شبکه اتوبوس های برقی خود را که با انرژی های تجدیدپذیر تغذیه می شوند، مدیریت کند.

Swvl که حدود یک ماه پیش از طریق ادغام خرید با هدف ویژه به بازارهای عمومی ملحق شد، گفت که خرید خطوط ولت 4.3 میلیون دلار اضافی سالانه به ترازنامه آن اضافه می کند. انتظار می رود این خرید که در آن تیم Volt Lines توسط Swvl استخدام شود، در سه ماهه دوم سال 2022 تکمیل شود.

Volt Lines چهارمین خرید Swvl از ماه اوت است که به این شرکت کمک می کند تا هم بازارهای محصول و هم بازارهای جغرافیایی خود را فراتر از امارات متحده عربی، مصر، عربستان سعودی، اردن، کنیا و پاکستان گسترش دهد. سال گذشته، Swvl یک پلت فرم حمل و نقل عمومی دیگر به نام Viapool را برای گسترش به آرژانتین و شیلی خریداری کرد و Shotl مستقر در اسپانیا، یک پلت فرم رزرو شاتل در صورت تقاضا، به شرکت اجازه ورود به اروپا را داد. اخیرا، Swvl قصد خود را برای خرید شرکت تحرک مستقر در برلین Door2door اعلام کرد. این شرکت می گوید اکنون در 115 شهر در 18 کشور و چهار قاره فعالیت می کند.

مصطفی قندیل، مدیرعامل و بنیانگذار Swvl، پیشتر به TechCrunch گفته بود که قصد دارد تا سال 2025 در 20 کشور در پنج قاره از جمله آمریکای شمالی کار کند، بنابراین می‌توانیم انتظار خریدهای بیشتری را در ماه‌های آینده داشته باشیم.