منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • استارت آپ تحویل بدون راننده چینی Whale Dynamic بازار ایالات متحده را با بودجه 2.5 میلیون دلاری هدف قرار داده است.

استارت آپ تحویل بدون راننده چینی Whale Dynamic بازار ایالات متحده را با بودجه 2.5 میلیون دلاری هدف قرار داده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارت آپ تحویل بدون راننده چینی Whale Dynamic بازار ایالات متحده را با بودجه 2.5 میلیون دلاری هدف قرار داده است.

یکی از رقبای نوپای Nuro از چین، بازار عرضه ایالات متحده را هدف قرار داده است و به تازگی بودجه اولیه را برای توسعه جاه طلبی های خود جمع آوری کرده است.

Whale Dynamic مستقر در شنژن، یک شرکت تحویل مستقل که توسط دیوید چانگ کهنه کار بایدو تأسیس شده است، می گوید که دور اولیه حدود 2.5 میلیون دلار را بسته است. Qianchuang Capital، یک واسطه سرمایه گذاری مستقر در پکن که توسط کهنه کار موسسات مالی برجسته چین اداره می شود، با Shangbang Huizhong، یک صندوق چینی که توسط توسعه دهندگان املاک و مستغلات حمایت می شود، این دور را رهبری کرد.

Whale Dynamic که در سال 2018 تأسیس شد، در حال توسعه ون های تحویل بدون راننده مانند Nuro است که برای حذف فرمان و صندلی راننده طراحی شده اند. و مانند Nuro که چکمه های تحویل آن توسط BYD تولید می شود، با یک سازنده چینی برای تولید وسایل نقلیه خودران خود قرارداد بسته است که نامش هنوز فاش نشده است زیرا قرارداد نهایی نشده است.

چانگ که به عنوان مدیر محصول در گروه رانندگی هوشمند بایدو کار می کرد، می گوید: مزیت جزئی Whale Dynamic نسبت به Nuro در هزینه است. Nuro قطعات را در ایالات متحده مونتاژ می کند، در حالی که کل تولید خودروهای Whale Dynamic، از تولید تا مونتاژ، در چین انجام می شود که به آن برتری قیمتی نسبت به همتای آمریکایی خود می دهد. خودروهای او هر کدام حدود 20000 دلار قیمت دارند.

آخرین تزریق مالی به Whale Dynamic اجازه می دهد تا تیم فعلی 30 کارمند خود را گسترش دهد و استفاده از محصولات را در چین و ایالات متحده بررسی کند. این شرکت به رهبری Qi Wei، مدیر مهندسی مستقر در هواوی، قصد دارد اولین نمونه آزمایشی خودرو خود را در ماه می در برخی از شهرهای چین انجام دهد.

در چین، Whale Dynamic با رقابت غول‌های خرده‌فروشی مانند Meituan و JD.com مواجه است که آزمایش خودروهای خود را برای تحویل کالا از سال گذشته آغاز کردند. چانگ معتقد است که فناوری شرکتش که مسیر کندتر و گران‌تر تحقیق و توسعه و آزمایش خودروها را طی می‌کند، به‌جای ساخت مستقیم گیربکس، بهتر می‌تواند در آزمون زمان مقاومت کند.

استارت آپ تحویل بدون راننده چینی Whale Dynamic بازار ایالات متحده را با بودجه 2.5 میلیون دلاری هدف قرار داده است.

ناوگان آزمایشی Whale Dynamic با استفاده از اتومبیل

به هر حال، چانگ می‌خواهد شرکت خود را در ایالات متحده مستقر کند و روی خدمات تحویل سریع و سوپرمارکت‌ها در آنجا تمرکز کند. چانگ توضیح می دهد که چرا در چین شروع به کار کرد: «شما می توانید چیزها را با هزینه کمتر در چین بسیار سریعتر آزمایش کنید.

از آنجایی که رگولاتورها در چین و ایالات متحده کنترل شرکت های فناوری را برای خطرات بالقوه امنیت ملی تشدید می کنند، شرکت های مستقر در هر دو کشور باید از مقررات بزرگ تری پیروی کنند یا کشوری را انتخاب کنند. به گزارش رویترز، TuSimple، یک شرکت حمل و نقل خودمختار مستقر در کالیفرنیا با حمایت یکی از شرکت های تابعه غول رسانه های اجتماعی چینی سینا، به دنبال فروش بخش چینی خود است.

اکثر وسایل نقلیه TuSimple در ایالات متحده با ناوگان کوچکتر در چین کار می کنند. اما رگولاتورهای ایالات متحده در مورد منشاء چینی این شرکت و دسترسی به داده های دفتر چینی آن ابراز نگرانی کرده اند، که بنا بر گزارش ها منجر به تصمیم TuSimple برای تخلیه واحد چینی خود شده است.

چانگ گفت که رعایت الزامات امنیتی یک اولویت در Whale Dynamic است. هنگامی که این استارت آپ وارد بازار ایالات متحده شد، سرویس های ابری ایالات متحده مانند AWS و Google Cloud را انتخاب می کند. تیم چینی او فقط از توسعه سخت افزار مراقبت خواهد کرد. تامین کنندگان اصلی این شرکت نیز آمریکایی هستند – Oster برای لیدار (و Innoviz مستقر در اسرائیل که دفاتری در ایالات متحده دارد) و Nvidia و Intel برای تراشه ها. برخلاف Nuro که ناوگان خود را اداره می‌کند، Whale Dynamic قصد دارد فقط وسایل نقلیه و نرم‌افزار آماده را به عنوان خدمات ارائه دهد و بخش عملیاتی را به مشتریان خود واگذار کند، که باید میزان داده‌های حساسی را که یک استارت‌آپ می‌تواند جمع‌آوری کند، محدود کند.

JD.com، Meituan و Neolix برای آزمایش تجهیزات خودمختار در جاده های عمومی در پکن