استارت آپ ها از زمان حمله به اوکراین با مشکل مواجه هستند

استارت آپ ها از زمان حمله به اوکراین با مشکل مواجه هستند

به هفته نامه استارتاپ ها خوش آمدید، نگاهی تازه به اخبار و روندهای این هفته. برای دریافت این در صندوق پستی خود، در اینجا مشترک شوید.

من این هفته یک بولتن کوتاه تهیه می کنم زیرا می خواهم بیشتر انرژی خود را صرف توانمندسازی روزنامه نگاران شجاع در زمین کنم تا از این زمان وحشتناک گزارش دهند. همانطور که بسیاری گفته اند – بسیار شیواتر از من – حمله به اوکراین داستانی است که همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد، چه آنجا باشیم و چه نباشیم. و جشن گرفتن یک دور از بودجه زمانی که زمان ترسناک است، دشوار است.

همکاران باهوش من داستانی در مورد چگونگی واکنش صنعت فناوری به حمله روسیه به اوکراین جمع آوری کرده اند. از شما می خواهم که آن را بخوانید. اگرچه وضعیت هنوز ادامه دارد، اما واضح است که این یک داستان تکنولوژیکی است. و استارت‌آپ‌هایی مانند Grammarly، Ajax، People AI و Preply که توسط برخی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های خطرپذیر جهان پشتیبانی می‌شوند، در بحبوحه تهاجم برای حمایت از کارمندان و عملیات‌ها در تلاش هستند.

آنچه من از منابع می شنوم این است که بنیانگذاران شرکت های نوپا عمدتاً به کارمندانی که در اوکراین یا کشورهای همسایه هستند کمک مالی می کنند. پول باید به فرار از کشور کمک کند. گروه‌های واتس‌اپ نیز بین بنیان‌گذاران تشکیل می‌شوند تا ببینند بهترین اقدام کدام است. انتظار داشته باشید که مراکز اطلاعات پناهندگی یا منابع به دور و دراز گسترش یابند.

سپس استارت‌آپ‌هایی وجود دارند که می‌توانند بر نحوه دریافت یا اشتراک‌گذاری اطلاعات مشتریان در مواجهه با یک جنگ جدید تأثیر بگذارند. یکی از واکنش‌های قابل‌توجه، متیو پرنس، مدیر عامل کلودفلر بود که گفت این شرکت در پاسخ به جنگ جدید، «تمام مواد رمزنگاری کلودفلر را از سرورهای اوکراین حذف کرده است». این اقدام تلاشی برای محافظت از داده‌های مشتری در صورت به خطر افتادن مرکز داده است که در سال 2016 در کیف افتتاح شد.

مایکل سابل، رئیس Y Combinator، سوالی پرسید در ذهن همه: “راستش، اگر شرکت های فناوری ایالات متحده در حال حاضر با یکدیگر همکاری می کنند، چه کاری می توانند برای جلوگیری از تهاجم پوتین انجام دهند؟” همانطور که از پاسخ ها می بینید، هیچ پاسخ کاملی وجود ندارد.

همانطور که همکارم زک ویتاکر گفت، ماموریت ما در TechCrunch یکسان است. “ما هنوز یک میخانه اخبار فناوری با تمرکز بر تجارت، امور مالی و استارت آپ ها هستیم. ما هنوز هم این کار را روز به روز انجام می دهیم و تهاجم روی بسیاری از چیزها تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین، همانطور که در هر رویداد بزرگ دیگری انجام می دهید، ما لحن خود را تنظیم می کنیم و با گفتن آنچه که باید بدانند به مخاطبان خود به بهترین شکل ممکن خدمت می کنیم.

یادآوری: همیشه می توانید استراحت کنید، این بخش را ببندید و به خودتان لطف کنید. و مثل همیشه می توانید با به اشتراک گذاری این خبرنامه از من حمایت کنید من را در توییتر دنبال کنید یا در وبلاگ شخصی من مشترک شوید.

معامله هفته

گلوریا لین، مغز پشت ApplePay، راه اندازی جدیدی دارد: Siteline. گزارشگر ارشد مری آن آزودو، که خبرنامه فین‌تک را راه‌اندازی می‌کند، اولین نگاهی به شرکتی که می‌خواهد ساخت و ساز را با فین‌تک ترکیب کند، به خوانندگان انداخت.

به همین دلیل مهم است: صنایع منسوخ شده که باگ قدیمی فین‌تک را شناسایی می‌کنند، چیزی جز یک پدیده جدید هستند، اما زمانی که فردی با تجربه موفق باتوم را به دست می‌گیرد، همیشه یک سیگنال است. سوال این است که آیا لین می‌تواند درک خود از عادات فناوری فین‌تک مصرف‌کننده را به صنعتی با پیچیدگی‌هایی منتقل کند که هیچ شرکتی هنوز نتوانسته از آن عبور کند؟

تذکرات افتخاری:

  • آلیاژ اتوماسیون 20 میلیون دلار برای گسترش فناوری اتوماسیون تجارت الکترونیک خود جمع آوری می کند
  • Jambo 7.5 میلیون دلار از Coinbase، Alameda Research برای ساخت “اپلیکیشن سوپر وب 3” در آفریقا جمع آوری می کند.
  • اپلیکیشن Fireside Mark Cuban در حال مذاکره برای جمع آوری 125 میلیون دلار است

اعتبار تصویر: آندری اونوفرینکو (در یک پنجره جدید باز می شود) / گتی ایماژ

تحقق های بزرگ در استعفای بزرگ

برای Equity این هفته، من و الکس در مورد اثرات موجی استعفای بزرگ با تمرکز خاص بر کارمند صحبت کردیم. ما در مورد اینکه استارت‌آپ‌ها امروز از نظر بازار کار با چه چیزی روبرو هستند، چگونه تغییر کرده است و چگونه می‌توانند با دلارهای بزرگ Big Tech رقابت کنند، صحبت کردیم. در نهایت، آیا هیچ شرکتی می تواند متا را در رایانه شکست دهد؟ احتمالا نه.

به همین دلیل مهم است: به نظر می رسد نیروهایی که سرمایه های خطرپذیر بیشتری را در مراحل اولیه به سمت شرکت ها هدایت می کنند، چندان دور از علل کمبود نیروی کار نیستند. همه چه از کارشان چه از سرمایه شان به دنبال بازگشت هستند. و این به معنای بازار استخدام سختگیر و کارگران حساس است.

از مزایای قابل حمل استفاده کنید:

  • WorkWhile دیدگاه جدیدی در مورد آنچه کارگران از کار انعطاف پذیر می خواهند دارد
  • PerchPeek 11 میلیون دلار برای جذب “کارمندان مستعفی بزرگ” با جابجایی آسان جمع آوری می کند.
  • اولین استخدامی استارتاپ ما یک مدیر کنترل از راه دور جزئی بود
  • و اگر هفته گذشته استارتاپ ویکلی را از دست دادید: استخدام کنید، سپس با بازخورد تماس بگیرید

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

در طول هفته

ما این فرصت را داریم که به صورت حضوری بنشینیم! به زودی! Techcrunch Early Stage 2022 در 14 آوریل است که به آن نزدیک است و در سانفرانسیسکو است. برای نشست یک روزه بنیانگذاران با تری برنز از جی وی، گلن ایوانز از گریلاک و آیدان سنکات از فلیسیس به ما بپیوندید. تیم TC در تلاش بود شخصاً برگردد، بنابراین اگر پنل‌ها کمی تندتر از حد معمول هستند تعجب نکنید.

در اینجا دستور کار کامل است و بلیط های خود را برای شروع از اینجا تهیه کنید.

همچنین، همکار عزیز و بهترین دوست من در اولین کار، کریس گیتس به سراغ گزینه های دیگر می رود. تمام هفته چشمانم متورم شده بود، زیرا هیچ چیز شبیه رابطه بین یک مجری و یک تهیه کننده نبود. از اینکه پست‌ها و لایک‌ها را ویرایش کردید و به من این احساس را دادید که چیز مهمی برای گفتن دارم متشکرم. برای کسانی که می خواهند قدم بعدی کریس را دنبال کنند، او را در توییتر دنبال کنید و هفته آینده اپیزودی را تماشا کنید که در آن سفر او را طی خواهیم کرد (و مرحله عظیمی از سهام را جشن خواهیم گرفت).

در TechCrunch دیده می شود

تلفن Android شما ممکن است دارای نرم افزار آزار و اذیت باشد، در اینجا نحوه حذف آن آورده شده است

پشت شبکه stalkerware، انتشار داده های تلفن شخصی به صدها هزار نفر

افراد معمولی هیچ شانسی با خانه هوشمند ندارند

Waymo برای مخفی نگه داشتن جزئیات ایمنی روباتاکسی، قوانین دادگاه

SEC تحقیقاتی را علیه ایلان ماسک به دلیل معاملات احتمالی خودی آغاز کرده است

در TechCrunch + دیده می شود

VCها آینده اروپا را در بازار فناوری عمیق حیاتی هدف قرار می دهند

سوفی عزیز: اخبار ویزای راه اندازی، استعلام در مورد H-1B و STEM OPT

14 سرمایه گذار در فناوری های اقلیمی استراتژی های خود را برای نیمه اول سال 2022 به اشتراک می گذارند

تا دفعه بعد،

n