منو سایت

استارت آپ Robotaxi Pony.ai در حال حاضر 8.5 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارت آپ Robotaxi Pony.ai در حال حاضر 8.5 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است

چین و Pony.ai مستقر در ایالات متحده روز دوشنبه گفتند که برآورد آن از اولین پایان دور سرمایه گذاری سری D به 8.5 میلیارد دلار افزایش یافته است، که نشانه آن است که سرمایه گذاران همچنان به دنبال منطقه ای هستند که در آن ناوگان های خودمختار به طور گسترده مستقر هستند. برای سالها.

پونی که در سال 2016 تأسیس شد و توسط تویوتا پشتیبانی می‌شود، در میان گروهی از استارت‌آپ‌های روباتاکسی است که در چین و ایالات متحده حضوری آزمایشی و عملیاتی داشته است. سایر افرادی که این کار را انجام داده اند عبارتند از WeRide، Deeproute و AutoX. دومی در پایان سال 2020 5.3 میلیارد دلار برآورد شد.

قیمت جدید با توجه به برخی از موانعی که این شرکت در سال گذشته با آن روبرو بوده است قابل توجه است. پس از تصمیم مدیریتی نامحبوب برای ادغام تیم‌های کامیون و روباتیک Pony، چندین عضو کلیدی بخش کامیون‌های خودران آن را ترک کردند تا به شرکت‌های رقیب جدید بپیوندند. از آن زمان، شرکت کامیون سازی ایالات متحده منحل شد، اگرچه هنوز در حال توسعه تجارت خودرو خود در چین است.

در پیچ دیگری از رویدادها در دسامبر، کالیفرنیا مجوز آزمایش یک پونی بدون راننده را پس از یک برخورد به حالت تعلیق درآورد.

با تشدید کنترل نظارتی چین بر شرکت های فناوری خود، ظاهراً پونی مجبور شد برنامه های خود را برای فهرست شدن در ایالات متحده مدت کوتاهی پس از استخدام مدیر عامل سابق جی پی مورگان چیس به عنوان مدیر ارشد مالی خود به حالت تعلیق در آورد.

معروف است که ساخت روباتاکسی به پول زیادی نیاز دارد، اما پونی گفت که بودجه آن به خوبی تامین می شود. حمل و نقل کامیون نیز به طور گسترده ای به عنوان یک راه سریع تر برای راه اندازی وسایل نقلیه مستقل درآمدزا در مقایسه با روباتاکسی دیده می شود. پس از سری D-1، پونی گفت که اکنون نزدیک به 1 میلیارد دلار “نقدینگی ترازنامه” دارد.

پونی فاش نکرد که چه مقدار از این تزریق جمع آوری کرده است، اما گفت که وقتی کل دور تمام شود اطلاعات بیشتری را منتشر خواهد کرد.

پونی با یک تیم جهانی متشکل از بیش از 1000 کارمند، خودروهای خودران را در چهار شهر بزرگ چین (پکن، شانگهای، گوانگژو، شنژن) و همچنین فرمونت و ایروین در کالیفرنیا آزمایش می کند. روبات‌های او همچنین اجازه دارند در یک منطقه خلبانی در حومه پکن، همراه با ناوگان خودران بایدو، مسافران را شارژ کنند.

در رابطه با استفاده از درآمد، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران استارت آپ جیمز پنگ در بیانیه ای گفت: “توسعه فنی و قدرت تعادل ما دست به دست هم می دهد تا به ما امکان می دهد تا اشتغال خود را در سال 2022 به طور قابل توجهی گسترش دهیم و تعدادی جدید جهانی را باز کنیم. سایت های آزمایش و بهره برداری برای وسایل نقلیه خودران، پیشرفت در مشارکت های استراتژیک ما و رشد سریع ناوگان ما.