منو سایت

استارلاینر بوئینگ بالاخره به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استارلاینر بوئینگ بالاخره به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

فضاپیمای CST-100 استارلاینر بوئینگ چندین سال سخت را پشت سر گذاشت، اما امروز بعدازظهر با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد، اولین ماموریت موفقیت‌آمیز خود در مدار. علیرغم چندین سکسکه، این پرتاب کم و بیش طبق برنامه پیش رفت و اگر کشتی بتواند سالم به زمین بازگردد، این یک دستاورد بزرگ برای شرکت هوافضای محاصره شده خواهد بود.

بدون خلاصه کردن تمام مشکلاتی که استارلاینر داشته است، کافی است بگوییم که تأخیر پس از تأخیر برخی را به این فکر انداخته است که آیا این کپسول هرگز به مدار خواهد رسید، چه رسد به سفرهای منظم خدمه.

اما پس از پرتاب موفقیت‌آمیز استارلاینر و پرتاب مداری دیروز و چیزی که امروز بعدازظهر شبیه یک روش پرش کتاب درسی به نظر می‌رسید، ممکن است شک‌ها مجبور باشند حداقل یک یا دو هفته زبان خود را مهار کنند. این عکس عالی از کپسول را در طی “تور ورودی” آن ببینید:

 

این بدان معنا نیست که هیچ مشکلی وجود ندارد. دو فشار دهنده مانور مداری و کنترل موقعیت (OMAC) که به همان اندازه مهم هستند که به نظر می رسند، به دلیل “افت فشار در محفظه” در حین سوختگی درج باید خاموش شوند. همچنین “رفتار مدار خنک کننده حرارتی غیر اسمی” وجود دارد.

طبیعتاً برای چنین مواردی کاهش و تحمل وجود دارد و استارلاینر به سفر شاد خود ادامه داد. اما آسیب رساندن به چند فشاردهنده چیزی نیست که بتوانید آن را رها کنید زیرا “فضا سخت است.” این نه اولین باری بود که کشتی در فضا بود و نه اولین بار بود که با مشکل کشش مواجه شد.

بهتر است باور کنیم که ناسا که هزینه های سخاوتمندانه ای را برای توسعه این تجهیزات به بوئینگ پرداخت کرده است، قبل از دادن یک پنی دیگر به این برنامه، از طریق میکروسکوپ الکترونی به این رویداد نگاه خواهد کرد.

با این وجود، فضاپیما ماموریت مداری رسمی خود – اولین ماموریت استارلاینر – را به پایان رسانده است و برای تحقق این امر باید کارهای زیادی به درستی انجام شود. این قطعا یک برد برای بوئینگ است و آنها واقعا به یکی از آنها نیاز داشتند.

به علاوه، آنها این منظره واقعا عالی را دارند که جعلی به نظر می رسد، اما قطعا واقعی است:

استارلاینر بوئینگ بالاخره به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

اعتبار تصویر: ناسا