منو سایت

استخراج ارزهای دیجیتال در حال نزدیک شدن به یک نقطه شکست کلیدی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استخراج ارزهای دیجیتال در حال نزدیک شدن به یک نقطه شکست کلیدی است

فضای حفاری کریپتو در حال نزدیک شدن به یک نقطه شکست کلیدی است. در حال حاضر دو مدرک غالب برای سکه های فعال وجود دارد، بیت کوین و اتریوم. قوانین اجماع بیت کوین بدون تغییر است و از نظر تاریخی توسط برخی از بزرگترین صرافی ها و استخراج کنندگان در فضا قابل تغییر نبوده است.

اتریوم دائما در حال تغییر است و بزرگترین تغییر ممکن است بلافاصله پس از سه ماهه دوم سال 2022 رخ دهد.

ETH 2.0 برای حفارهای رمزنگاری به چه معناست؟

انتظار می‌رود اتریوم از یک پروتکل اثبات اجماع مبتنی بر کار به یک پروتکل ضد PoS (PoS) حرکت کند، به این معنی که حفارهای کارت گرافیک دیگر برای افزودن بلاک‌ها به بلاک چین اتریوم مفید نخواهند بود.

با این حال، جامعه اتریوم از سال 2016 در مورد این انتقال بحث کرده است و دائماً به تعویق می افتد. در جلسه شماره 124 توسعه دهندگان اتریوم در 15 اکتبر، پیشنهادی برای راه اندازی “بمب سختی” دسامبر 2021 مورد بحث قرار گرفت.

با توجه به ماهیت تخصصی استخراج اتریوم، شرط می‌بندیم که این حفارها به طور کامل بازار را ترک خواهند کرد.

بمب سختی به طور تصاعدی دشواری حفاری را در ارتفاع مشخصی از بلوک افزایش می دهد و اساساً زنجیره را منجمد می کند و یک هارد فورک را مجبور می کند. اکنون اعتقاد بر این است که بمب دشواری در ژوئن 2022 اتفاق خواهد افتاد و بسیاری از افراد جامعه انتظار دارند که انتقال به اثبات شرط در نهایت انجام شود.

زمانی که این انتقال اتفاق بیفتد، برای ماینرهایی که در حال حاضر در حال حفاری اتریوم هستند، بسیار مخرب خواهد بود. این ماینرها باید کارت‌های گرافیک خود را برای حفر سکه‌های دیگری که با تجهیزاتشان سودآور هستند، انتقال دهند، و این سکه‌ها به‌طور قابل توجهی کوچک‌تر از اتریوم هستند، با این تفاوت که احتمالاً حفاری آنها سود کمتری دارند. بسیار محتمل است که اگر این انتقال به PoS اتفاق بیفتد، همانطور که اخیراً اعلام شد، بازار کارت‌های گرافیک پر از تراشه‌های ماینر دست دوم ارزان شود.

این به این معنی است که برای استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال، استخراج‌کنندگان اتریوم در معرض خطر بسیار بالایی هستند که ماشین‌هایشان یک شبه منسوخ شوند. جریان های نقدی آنها بلافاصله خشک می شود و ارزش فروش مجدد پردازنده های گرافیکی آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با دانستن این ریسک، بیشتر سرمایه سرمایه گذاری شده در استخراج ارزهای دیجیتال به ویژه به استخراج بیت کوین اختصاص می یابد.