منو سایت

استرالیا از طرح خود برای حفاظت از زیرساخت های حیاتی کشور رونمایی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استرالیا از طرح خود برای حفاظت از زیرساخت های حیاتی کشور رونمایی کرده است

استرالیا از یک طرح مدیریت ریسک جدید برای افزایش انعطاف پذیری و امنیت زیرساخت های حیاتی و خدمات ضروری با تمرکز بر امنیت سایبری استفاده می کند.

کلر اونیل، وزیر امور داخلی و امنیت سایبری استرالیا گفت: “قوانین جدید به کسب و کارها کمک می کند تا برای تهدیدات دارایی های حیاتی کشور آماده شوند و با آنها مقابله کنند.”

اونیل گفت: «زیرساخت های حیاتی در برابر بلایای طبیعی آسیب پذیر است و یک هدف جذاب برای دشمنان خارجی، مجرمان سایبری و سایر جنایتکارانی است که قصد آسیب رساندن به استرالیا را دارند.

این قوانین مدیریت ریسک، سومین و آخرین پادمانی است که به عنوان بخشی از اصلاحات جدید قانون امنیت زیرساخت های حیاتی استرالیا (2018) معرفی می شود.

طرح مدیریت ریسک زیرساخت های حیاتی دارای الزاماتی برای گزارش سالانه، رعایت قوانین و استانداردها، گزارش حوادث سایبری و اقدامات مختلف دیگر است.

این قوانین در 17 فوریه 2023 صادر شد و فرصتی 6 ماهه برای تهیه برنامه مدیریت ریسک برای دارایی های حیاتی به همراه یک بازه زمانی 12 ماهه برای رسیدن به مرحله اجرای کامل فراهم می کند.

در پاسخ به حملات سایبری مختلف که این کشور را در سال گذشته هدف قرار دادند، استرالیا اصلاحات امنیتی سایبری ویژه ای را اجرا کرد و پیشگام یک کارگروه جهانی ضد باج افزار متشکل از 37 کشور همفکر بود. این کشورها قصد دارند برای مقابله با حملات اخاذی دیجیتال در آینده، ایده ها و افکار مشترک را با یکدیگر تبادل کنند.

استراتژی تاب آوری زیرساخت های حیاتی

بر اساس تغییرات سیاست جدید، استرالیا در حال به روز رسانی استراتژی انعطاف پذیری زیرساخت های حیاتی خود است که شامل یک نقشه راه روشن برای حفاظت از دارایی ها و خدمات حیاتی، از جمله تامین کنندگان برق، آب، بهداشت و مواد غذایی است.

هدف از این استراتژی کمک به مالکان و اپراتورهای زیرساخت های حیاتی برای رسیدگی به خطرات سایبری است. این امر با توسعه رویکردهای مبتنی بر ریسک و پایدار که به ارتقای امنیت زیرساخت ها از طریق چارچوب های نظارتی و تقویت همکاری کمک می کند، به دست می آید. علاوه بر این، این طرح با هدف کمک به ایجاد راه حل های جدید از طریق همکاری بین صنعت و دولت است.

این استراتژی بیانگر تقویت همکاری نزدیک و مستمر بین صنعت و دولت موجود است “شبکه اشتراک گذاری اطلاعات مورد اعتماد” به اجرای آن کمک کرد.

به گفته اونیل: «ارتباطات فزاینده در زیرساخت‌های حیاتی آسیب‌پذیری‌هایی را آشکار می‌کند که می‌تواند پیامدهای مهمی برای امنیت، اقتصاد و حکومت استرالیا داشته باشد. ما باید مطمئن شویم که امنیت زیرساخت های حیاتی با تهدیدات رو به رشد همگام است و می توانیم خدماتی را که همه به آنها وابسته هستیم، بدون وقفه ارائه دهیم.”

منبع: bankinfosecurity