منو سایت

استودیوهای بازی برای توسعه صنعت در آفریقا گرد هم می آیند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

ده استودیوی بازی سازی آفریقایی تحت یک چتر، گروه بازی پان آفریقا (PAGG) گرد هم آمده اند تا بخش بازی در حال حاضر از هم پاشیده این قاره را متحد کنند. علاوه بر این، انتظار می رود این انجمن ورود بازی ها به این قاره را تحریک کند و استعداد توسعه دهندگان را توسعه دهد.

این اعلامیه امروز با پس‌زمینه هفته بازی‌های آفریقایی 2022 که در کیپ تاون، آفریقای جنوبی برگزار می‌شود، اعلام شد. PAGG گفت که به دنبال رشد این صنعت دو بار در سال است و آفریقا را “در نقشه صنعت بازی جهانی” قرار می دهد.

استودیوهای بازی در لابی جدید عبارتند از Sea Monster در آفریقای جنوبی، Kayfo Games در سنگال، Kiro’o Games در کامرون، Leti Arts در غنا، Digital Mania در تونس، Qene Games در اتیوپی، Usiku Games در کنیا، Khanga Rue در تانزانیا. ،
انتظار می‌رود که DopeApps از رواندا و بازی‌های Messeka به زودی با موارد بیشتری به آن بپیوندند. در مجموع، اعضای فعلی بیش از 50 بازی توسعه داده اند.

PAGG بازی های توسعه یافته توسط اعضای خود را برای انتشار در Gara، یک فروشگاه بازی آفریقایی، و AfroComix، یک مرکز محتوایی برای کارهای خلاقانه Afrocentric گرد هم می آورد. این کانال‌ها به توزیع محتوا و تولید درآمد اجازه می‌دهند و گزینه‌های پرداخت محلی، از جمله پول تلفن همراه و صورت‌حساب زمان پخش را ممکن می‌سازند. آنها همچنین قصد دارند تعداد توسعه دهندگان بازی های نسل بعدی را در آفریقا از طریق آموزش و جوجه کشی افزایش دهند، ویژگی که قبلاً در کنیا در مرکز توسعه بازی در نایروبی آغاز شده است.

یکی از ارزش‌های اصلی ما فقط ساخت مجموعه‌ای از بازی‌ها نیست، بلکه رشد صنعت بازی فردا در آفریقا است. در حال حاضر استعدادهای شگفت انگیز زیادی در این قاره وجود دارد که هر ساله فارغ التحصیلان دبیرستانی بیشتری فارغ التحصیل می شوند. با این حال، اکثر فارغ التحصیلان به دلیل کمبود فرصت های بازی محلی به کار از راه دور برای مشتریان خارج از کشور منتقل شده اند. ایرام تاویا، مدیرعامل Leti Arts گفت: ما آن را برطرف خواهیم کرد.

تصاویر پس زمینه از جولای 1401

بنیانگذاران PAGG امیدوارند دو بار در سال صنعت بازی را در آفریقا توسعه دهند. اعتبار تصویر: PAGG

لابی توسط هیئتی از بنیانگذاران متشکل از کارآفرینان برتر در بازی‌های قاره اداره می‌شود و پیتر کیهارا (پیتر کیهارا (گلدمن ساکس و PWC سابق) که به عنوان مدیر مالی گروه و جیک مانیون، نامزد مدیر بفتا خواهد بود، به آن ملحق خواهند شد. و مدیر سابق بازی در Aardman Animation در بریتانیا، به عنوان مدیر خلاق گروه.

هر استودیوی بازی استقلال خود را حفظ خواهد کرد، اما در رای گیری پیشنهادات یا قطعنامه های ارائه شده توسط شورا شرکت خواهد کرد. دیویت آبراهام، مدیر عامل شرکت Qene Games (اتیوپی)، سخنگوی PAGG خواهد بود.

انتظار می رود صنعت قمار در آفریقا به دلیل علاقه فزاینده در بین جوانان و با اتصال افراد بیشتری به اینترنت، به طور تصاعدی رشد کند. بر اساس گزارش اقتصاد موبایل GSMA در سال 2021، 303 میلیون نفر، یعنی حدود 28 درصد از جمعیت کشورهای جنوب صحرای آفریقا، به اینترنت تلفن همراه متصل هستند که انتظار می رود این تعداد تا سال 2025 به 474 میلیون افزایش یابد و بازار بزرگتری برای بازی ایجاد کند. صنعت.

طبق گزارش Games Industry Africa، آفریقای جنوبی با 24 میلیون نفر (تقریبا نیمی از جمعیت) بیشترین اشباع گیمرها را در سراسر آفریقا دارد. سایر بازارهای اصلی عبارتند از غنا، نیجریه، کنیا و اتیوپی. در سال 2021، آفریقای جنوبی بیشترین درآمد سالانه بازی را به دست آورد – 290 میلیون دلار، پس از آن نیجریه (185 میلیون دلار)، غنا (42 میلیون دلار)، کنیا (38 میلیون دلار) و اتیوپی (35 میلیون دلار) قرار گرفتند.