منو سایت

استون مارتین فناوری سلول باتری را با Britishvolt توسعه خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استون مارتین فناوری سلول باتری را با Britishvolt توسعه خواهد داد

شرکت خودروسازی لوکس بریتانیایی استون مارتین یادداشت تفاهمی با Britishvolt در مورد فناوری باتری لیتیوم یون امضا کرده است. این شرکت ها برای توسعه فناوری سلول باتری برای وسایل نقلیه با عملکرد بالا با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

استون مارتین قصد دارد اولین خودروی الکتریکی خود را که با باتری کار می کند را در سال 2025 روانه بازار کند که انتظار می رود جایگزینی مستقیم برای یکی از خودروهای اسپورت فعلی این خودروساز باشد. این خودروساز همچنین قصد دارد تا سال 2026 یک گزینه درایو الکتریکی برای تمام خطوط تولید جدید ارائه کند، با هدف نشان دادن یک مجموعه هسته ای کاملاً الکتریکی تا سال 2030.

استون مارتین هنوز نقشه راهی برای برق رسانی کامل منتشر نکرده است.

یک تیم تحقیق و توسعه مشترک از استون مارتین و Britishvolt با هم بسته‌های باتری را طراحی، توسعه و صنعتی می‌کنند که شامل ماژول‌های سفارشی و سیستم‌های مدیریت باتری است. این شرکت‌ها بلافاصله به درخواست اطلاعات بیشتر درباره محل انجام این تحقیق و توسعه پاسخ ندادند، اما Britishvolt در حال کار بر روی سایت Gigaplant 45 گیگاوات ساعتی خود در کامبوج، نورثامبرلند است که انتظار می‌رود در سال 2027 به طور کامل عملیاتی شود و قادر به تولید باتری برای 450000 EV در سال.

در ژانویه، بریتیش ولت 2.3 میلیارد دلار از دولت بریتانیا برای این پروژه فراهم کرد، پولی که باعث می‌شود بریتیش ولت روی توسعه باتری‌های نیکل بالا و مواد انرژی بر بیشتر برای تقویت تولید انبوه تمرکز کند. ماه گذشته، این شرکت از سرمایه گذاری 54 میلیون دلاری غول کبالت Glencore خبر داد، پولی که سری C بریتیش ولت را راه اندازی کرد. این شرکت قصد دارد در مجموع حدود 264 میلیون دلار برای این مدار جمع آوری کند که بخشی از آن به کارخانه برنامه ریزی شده باتری و مرکز تحقیق و توسعه اختصاص خواهد یافت.

بریتیش ولت نیز ماه گذشته اعلام کرد که با چهار خودروساز قرارداد امضا کرده است که یکی از آنها خودروساز بریتانیایی لوتوس است. استون مارتین نیز ممکن است یکی از چهار مورد باشد، اما این شرکت تایید نکرده است.

به عنوان بخشی از نقشه راه استون مارتین برای برق رسانی، این شرکت قصد دارد تا اوایل سال 2024 اولین خودروی هیبریدی پلاگین خود، والهالا را حمل کند. این خودروساز نگفته است که آیا باتری های بریتیش ولت در والهالا گنجانده خواهد شد یا خیر.