منو سایت

استیبل کوین‌ها برای ماندن در اینجا هستند، اما آیا پذیرفته‌تر خواهند شد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
استیبل کوین‌ها برای ماندن در اینجا هستند، اما آیا پذیرفته‌تر خواهند شد؟

سکه های پایدار، طبق تعریف، به معنای پایدار بودن هستند. اما رشد عرضه کل آنها در سال گذشته چیزی جز ثبات را نشان داده است، که برخی از فعالان بازار معتقدند مسیری بلندمدت برای موفقیت و نوآوری بیشتر برای استیبل کوین‌های موجود را نشان می‌دهد.

مارکو سانتوری، مدیر ارشد حقوقی در صرافی دارایی دیجیتال Kraken، به TechCrunch گفت: «من فکر می‌کنم این لحظه کامبرین را برای سکه‌های جامد می‌بینیم. آنها واقعاً خود را از نظر یافتن جای پایی در بازار تثبیت کرده اند.»

استیبل‌کوین‌هایی که در بلاک‌چین‌های عمومی در گردش هستند، تقاضا و مقیاس زیادی داشته‌اند، به طوری که عرضه فیات، ارزهای رمزپایه و استیبل کویل‌های الگوریتمی تا 26 آوریل به بیش از 180 میلیارد دلار رسیده است که 112 درصد نسبت به 85 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است. مسدود کردن.

بحث‌هایی بین مقامات دولتی، بخش خصوصی و بازیگران نهادی در مورد اینکه چگونه این طبقه فرعی از دارایی‌ها می‌تواند در کاربردهای فعلی خود به گسترش خود ادامه دهد – و شاید در طول زمان بیشتر باز شود، وجود داشته است.

بر اساس گزارش ژانویه 2022 توسط فدرال رزرو ایالات متحده، علیرغم تمرکز فزاینده بر روی سکه های پایدار، تعدادی از مسائل نیز توسط افراد بدبین که نگران ثبات گوه ها و حمایت از مصرف کننده هستند، در میان سایر عناصر مطرح شده است.

با نسبت 1: 1، ارزش استیبل کوین به یک اوراق قرضه خارجی مانند دلار آمریکا متصل می شود، اما می تواند به دارایی های دیگر نیز مرتبط شود، زیرا رقیب استیبل کوین US Terra (UST) با بیت کوین و بهمن (AVAX) است. فقط هر سکه پایدار در گردش با پشتوانه معادل 1 دلار ذخیره نسبی خود، خواه یک دلار آمریکا یا دارایی دیگر باشد.

بر اساس گزارش The Block، در حالی که اکثر استیبل کوین‌ها توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند، تحویل استیبل‌کوین‌های مبتنی بر رمزارز و الگوریتمی 255 درصد از 9.6 میلیارد دلار به 34.09 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است.

استیبل کوین های الگوریتمی اخیرا توجه بیشتری را به خود جلب کرده اند، زیرا برخلاف کوین های پایدار که توسط ارزهای فیات یا سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند، توسط کدهای کامپیوتری یا الگوریتم هایی پشتیبانی می شوند که به معامله گران انگیزه می دهد تا با سوزاندن یا ایجاد توکن هایی برای پایدار نگه داشتن توکن، قیمت خود را پایین نگه دارند. به گفته CoinMarketCap، UST بزرگترین کوین پشتیبانی شده و الگوریتمی پایدار از نظر ارزش بازار و سومین استیبل کوین بزرگ در کل است.

دو کون، بنیانگذار Terraform Labs که توکن های رمزنگاری LUNA و UST را ایجاد کرد، می گوید: «کوین های پایدار الگوریتمی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار هستند – دلارهای صادر شده توسط یک پروتکل به هر بلاک چین وارد می شود. توییت در 21 آوریل “افراد بد نمی توانند ببینند – ارزها در نهایت توسط اقتصادهایی که از آنها استفاده می کنند حمایت می شوند، و آینده به وضوح استفاده از یک سکه پایدار غیرمتمرکز و مطمئن را انتخاب می کند.”

اما همه طرفدار سکه های پایدار نیستند، زیرا آنها یک نوآوری نسبتاً جدید هستند که پتانسیل پیشرفت را دارند – به دو روش بسیار متفاوت.