منو سایت

اسپاتیفای خدمات خود را در روسیه به دلیل سرکوب آزادی بیان متوقف خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اسپاتیفای خدمات خود را در روسیه به دلیل سرکوب آزادی بیان متوقف خواهد کرد

اسپاتیفای دسترسی به سرویس‌های پخش خود در روسیه را با توجه به محدودیت‌های جدید و چشمگیر این کشور در آزادی بیان متوقف خواهد کرد.

در اوایل ماه مارس، پارلمان روسیه قانون جدیدی را تصویب کرد که به اشتراک گذاری آنچه دولت آن را “اطلاعات نادرست” در مورد عملیات روسیه در اوکراین می داند، جرم انگاری می کند. محدودیت‌های جدید همچنین هرگونه سخنرانی را که ارتش را تضعیف کند، مجازات می‌کند، از جمله توصیف جنگ در اوکراین به عنوان «جنگ».

خبرگزاری های غربی از جمله CNN، ABC و BBC در واکنش به این قانون، پخش و فعالیت خود را در روسیه متوقف کردند که ممکن است تا 15 سال حبس داشته باشد. در حالی که Spotify اساساً یک پلتفرم برای پخش موسیقی است، این شرکت به طور فزاینده‌ای در حال سرمایه‌گذاری در پادکست‌هایی است که سیاست و رویدادهای جاری را شامل می‌شود – مسیری که قبلاً آن را درگیر تعدادی از مناقشات کرده است.

سخنگوی اسپاتیفای به تک‌کرانچ گفت: «اسپاتیفای همچنان بر این باور است که تلاش برای عملیاتی نگه داشتن خدمات خود در روسیه برای ارائه اخبار و اطلاعات قابل اعتماد و مستقل در منطقه بسیار مهم است. متأسفانه، قوانین اخیر که دسترسی به اطلاعات را بیشتر محدود می کند، آزادی بیان را حذف می کند و انواع خاصی از اخبار را جرم انگاری می کند، ایمنی کارمندان Spotify و احتمالاً حتی شنوندگان ما را در معرض خطر قرار می دهد.

پس از در نظر گرفتن مسیرهای مختلف، Spotify تصمیم گرفت خدمات خود را در روسیه به طور کامل به حالت تعلیق درآورد، فرآیندی که تا اوایل آوریل و پس از تکمیل تدارکات مربوط به جابجایی شرکت، تکمیل خواهد شد. پیش از این، Spotify اشتراک های پریمیوم را در روسیه متوقف کرد، اگرچه نسخه رایگان برنامه همچنان در دسترس بود.

در حالی که بیشتر جهان با وحشت نظاره گر آن هستند، کرملین همچنان کنترل خود را بر جریان اطلاعات بیشتر می کند و به اشتباه اقدامات خود در ماه گذشته را به عنوان یک تلاش رهایی بخش به جای یک جنگ خونین انتخابی که جان غیرنظامیان را می گیرد، تغییر می دهد. این فشار و سرکوب قانونی همراه با آن، خطرات جدی را برای هر کسی در کشور که با این تهاجم که در تضاد با دولت روسیه است، موافق است، به همراه دارد.

واکنش صنعت فناوری به حمله روسیه به اوکراین

روسیه به یوتیوب هشدار داد که تبلیغات «ضد روسی» را متوقف کند

Alphabet تأیید می کند که روسیه Google News را محدود می کند