منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اسپیس ایکس، نورثروپ گرومن، ایستگاه فضایی بین‌المللی را تا سال 2026 تامین خواهد کرد

اسپیس ایکس، نورثروپ گرومن، ایستگاه فضایی بین‌المللی را تا سال 2026 تامین خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اسپیس ایکس، نورثروپ گرومن، ایستگاه فضایی بین‌المللی را تا سال 2026 تامین خواهد کرد

ناسا به تازگی سفارش دیگری به اسپیس ایکس داده است.

این آژانس روز چهارشنبه گفت که طبق قرارداد Commercial Resupply Services-2 (CRS-2) شش مأموریت تدارکاتی اضافی را از این شرکت انجام داده است. ناسا همچنین شش ماموریت دیگر را با نورثروپ گرومن، نخست وزیر هوافضا، یکی دیگر از تامین کنندگان عمده خدمات تامین کننده ایستگاه بین المللی، انجام داده است.

ناسا به هر دو اسپیس ایکس و نورثروپ قراردادهایی برای تکمیل تجهیزات در سال 2016 برای خدمات تا سال 2024 اعطا کرده است. شرکت سیرا نوادا سومین تامین کننده انتخاب شد. CRS-2 حداقل شش ماموریت را برای هر فروشنده تضمین می کند، با گزینه ناسا برای سفارش ماموریت های اضافی در صورت نیاز. حداکثر ارزش بالقوه این سه قرارداد 14 میلیارد دلار است، اگرچه قیمت نهایی ناسا به تعداد سفارشات بستگی دارد.

این دستور تعداد کل ماموریت های تحت CRS-2 را به 32 افزایش می دهد که 14 ماموریت به Northrop، 15 به SpaceX و سه ماموریت به Sierra می باشد.

در حال حاضر اسپیس ایکس با این پروازها آشنایی زیادی دارد. این شرکت 20 ماموریت تحویل را طبق قرارداد قبلی CRS، CRS-1 انجام داد. به گفته بازرس کل ناسا، کل پرداختی اسپیس ایکس برای این ماموریت ها 3.04 میلیارد دلار یا حدود 152 میلیون دلار برای هر ماموریت است.

اسپیس ایکس از فضاپیمای باری Dragon و موشک فالکون 9 خود برای تامین تجهیزات ISS استفاده کرده است و از اولین ماموریت تدارکاتی خود به ایستگاه در سال 2012 این کار را انجام داده است.

SpaceX همچنین با کپسول Crew Dragon خود مأموریت های خدمه را به ایستگاه فضایی بین المللی ارائه می دهد.