منو سایت

افراد معمولی هیچ شانسی با خانه هوشمند ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401


اگر اخیراً برای خرید یک دستگاه بزرگ خرید کرده اید، ممکن است متوجه شده باشید که همه چیز از اجاق گاز گرفته تا یخچال، تلویزیون، ماشین ظرفشویی و مایکروویو مجهز به Wi-Fi است. این روزها به قدری محبوب شده است که خرید لوازم خانگی دشوارتر شده است بدون عملکردهای هوشمند روی کشتی

دستگاه‌های هوشمند در همه جا وجود دارند و تقریباً در همه چیز تعبیه شده‌اند – اما در واقع، ایجاد یک خانه هوشمند که هماهنگ کار می‌کند، کابوسی است که افراد عادی به سختی می‌توانند به تنهایی از آن عبور کنند.

من خودم اخیراً به‌عنوان کسی که اولین خانه‌اش را خریده است، این را پیدا کرده‌ام، و مشتاق است که از این فناوری هوشمند بیشترین بهره را ببرم، اکنون که می‌توانم کلیدهای چراغ را پاره کنم و هر زمان که بخواهم دیوارهایم را سوراخ کنم. اگر در مورد چیزی که می‌خرید عمدی هستید، خانه هوشمند من میتوانم جادویی باشد و من حاضر بودم روی آن سرمایه گذاری کنم.

برنامه من این بود که چشمان خانه هوشمند را کاملاً باز کنم و برای خرید فقط وسایلی که مکمل یکدیگر هستند وقت بگذارم. می دانستم که از زمانی که استخدام کردم، مونتاژ یک دسته از دستگاه های هوشمند تصادفی بدون فکر زیاد به مرور زمان آزاردهنده تر شد. در چند ماه گذشته، قبل از اینکه پول خرج کنم، ساعت‌ها روی چیزهایی مانند چراغ‌های هوشمند، سنسورها و پرده‌ها تحقیق کرده‌ام.

اما حتی به عنوان فردی که در زمینه فناوری کار می کند، من از نحوه کار شگفت زده شدم مجتمع خانه هوشمند هنوز هم است: پر از اصطلاحات تخصصی و استانداردهای ناسازگار. قبل از خرید هر چیزی، افرادی که می‌خواهند وارد «خانه هوشمند» شوند، باید از ابتدا اکوسیستم و فناوری‌های خود را هوشمندانه انتخاب کنند یا سال‌ها این کار را انجام خواهند داد – اما هیچ سازنده دستگاهی از این موضوع آگاه نیست.

هدف اصلی هر کسی که یک خانه هوشمند می سازد باید این باشد: از طریق کدام دستگاه می خواهم اساساً این موارد را مدیریت کنم؟ برای اکثر مردم، بهترین مسیر احتمالاً از طریق یک بلندگوی هوشمند مانند Google Home، Amazon Alexa یا HomePod اپل است، که همه اینها به شما امکان می‌دهند این دستگاه‌ها را با صدای خود و همچنین یک برنامه واحد روی تلفن خود کنترل کنید.

با این حال، مشکل این است که نیاز به یک برنامه یا دستگاه برای مدیریت همه چیزهای هوشمند آشکار نیست تا زمانی که با چندین دستگاه مختلف روبرو شوید که جابه‌جایی بین برنامه‌های مختلف برای کنترل هر یک از لامپ‌های شما آزاردهنده است.

این بدان معناست که علاقه مندان به خانه های هوشمند معمولی باید به نحوی بفهمند که آیا کالایی که می خرند با Google Home و Amazon Alexa در صورت داشتن بلندگوهای هوشمند کار می کند یا خیر. سپس، اگر آنها صاحب آیفون هستند، باید بدانند اپل چیست HomeKit استاندارد است، که به آنها امکان می دهد از سیری و برنامه Home و iOS استفاده کنند (و ارزش تلاش برای ارائه یک برنامه که کل خانه شما را کنترل می کند را دارد).

تنظیم HomeKit Owen

تنظیم HomeKit Owen.

سپس، ممکن است متوجه شوند که می‌خواهند حسگرهایی برای خودکارسازی این دستگاه‌ها دریافت کنند، بنابراین برای انجام کارهایی مانند روشن کردن چراغ‌ها هنگام ورود به اتاق، احتمالاً باید در نظر بگیرند. موج Z یا زیگبی استانداردهایی که قفل خودکار را برای هر دستگاهی، صرف نظر از سازنده، باز می کند، اما اغلب برای عملکرد به یک هاب اضافی نیاز دارد.

همچنین مهم است، اما بلافاصله مشخص نیست، این است که آیا دستگاه مستقیماً به Wi-Fi شما متصل می شود یا از طریق هابی که باید به روتر شما وصل شود. در طول سال‌ها، متوجه شده‌ام که دومی بهتر است، اگرچه ممکن است خلاف واقع باشد، زیرا به این معنی است که با مناطق مرده وای‌فای، دستگاه‌هایی که بدون توضیح از شبکه‌تان ناپدید می‌شوند یا نیاز به اتصال مجدد هر یک از آنها سر و کار ندارید. اگر نام شبکه را در طول جاده تغییر دهید، برای روشنایی کلید. اما شش هاب مختلف برای دستگاه های هر سازنده وجود دارد هم کمی مسخره

مراکز هوشمند اوون در کمد

مرکزهای هوشمند به هم ریخته نویسنده در کمد انباشته شده است.

دیوانگان خانه های هوشمند به سرعت شما را به سمت پروژه های منبع باز مانند پل خانگی یا دستیار خانهکسانی که روی Raspberry Pi کار می کنند تا این اکوسیستم ها را به بسیاری از دستگاه ها متصل کنند، خواه سازندگان آنها واقعاً از آن پشتیبانی کنند یا نه. این پروژه ها چشمگیر هستند و امکان تنظیمات شگفت انگیز خانه هوشمند را فراهم می کنند، اما پیشنهاد این است چرند برای مردم عادی، با توجه به دشواری، و باید نشان دهد که چرا خانه هوشمند شکست خورده است.

هفته‌ها روی دستگاه‌ها تحقیق کردم تا در هنگام راه‌اندازی خانه جدیدمان تا حد ممکن از درد دوری کنم، و در نهایت روی مجموعه‌ای از مارک‌ها که در خانه به آن‌ها پایبند می‌مانم تصمیم گرفتم، زیرا می‌دانستم با Google Home، Amazon Alexa کار می‌کنند. و پلتفرم هوم کیت اپل. برای چراغ های هوشمند، تمام کلیدهای روشنایی خود را با آن تعویض کردم کاست لوترون، که به طور گسترده به عنوان “سنگ سخت” شناخته می شوند و من از معرفی برند دیگری از سوئیچ هوشمند خودداری کردم. همانطور که به یک خانه جدید بدون پرده نقل مکان کردیم، سرمایه گذاری هم کردیم Serena Shades of Lutron پرده های هوشمند که امکان اتوماسیون پرده های شما و اتصال به همان سیستم را فراهم می کند. در هر لامپ یا برای روشنایی برجسته، Philips Hue هدف من است و غیره

من از خطراتی که توضیح دادم مصون نیستم، از قضا: من قبلاً قبل از نقل مکان به خانه جدیدمان چندین دوشاخه هوشمند Kasa داشتم که با HomeKit سازگار نیستند و به این معنی است که نمی‌توانم آنها را در برنامه Apple Home به طور خودکار به کار ببرم. با دستگاه های دیگر من و خانه ما با یخچال و فر هوشمند سامسونگ آمد که آنها نیز سازگار نیستند.

بنابراین، علی‌رغم برنامه‌ریزی‌ام، همچنان شروع به راه‌اندازی Homebridge کردم تا به هر حال آنها را به کار هماهنگی برسانم، که پس از مدتی سرگرمی عالی عمل می‌کند و در نهایت همه را فریب داد تا طوری کار کنند که گویی به طور رسمی پشتیبانی می‌شود. اما من جرأت می کنم پیشنهاد کنم که ذکر یک فرمان ترمینال رزبری پای آغازی برای اکثر خریداران معمولی خانه های هوشمند نیست.

آنجا است امید در افق، با شرکت های بزرگ خانه های هوشمند سوار بر استاندارد جدیدی به نام موضوع، که وعده می دهد با اطمینان از اینکه همه آنها می توانند با یکدیگر صحبت کنند، صرف نظر از اینکه در چه اکوسیستمی هستید، “پایه ای برای چیزهای مرتبط” فراهم می کند. Matter که یک استاندارد منبع باز است، وعده می دهد که دستگاه های شما را در هر برنامه ای کار کند، مهم نیست چه کسی آنها را ساخته است. مهمتر از آن، حضور قدرتمندی از بزرگترین شرکت های موجود در فضا، از جمله آمازون، اپل، گوگل، سامسونگ، Wyze، Philips Hue و بسیاری دیگر است.

ویژگی های موضوع

ماده وعده می دهد که خانه هوشمند را متحد کند. اعتبار تصویر: موضوع

این ماده در واقع می تواند از طریق یک به روز رسانی نرم افزار به محصولات موجود اضافه شود، زیرا بر روی اتصالات موجود آنها از جمله Wi-Fi، بلوتوث یا استاندارد نخو به دستگاه ها اجازه می دهد که هم به صورت محلی، بدون اتصال به اینترنت و هم از راه دور زمانی که شما خارج از خانه هستید با یکدیگر صحبت کنند. این وعده می دهد که اتوماسیون بین همه دستگاه های شما به طور همزمان کار کند، مهم نیست که چه چیزی خریداری می کنید، اما همچنین به این معنی است که حرکت بین اکوسیستم ها، مانند الکسای آمازون تا Google Home، آسان تر است.

اگرچه ماتر امیدوارکننده است، اما درباره چیزها تصمیم نگرفته است بیشتر، و اکثر شرکت ها هنوز در حال کار بر روی اضافه کردن پشتیبانی برای این استاندارد هستند که زمان می برد – و هیچ تضمینی وجود ندارد که تولید کنندگان برای به روز رسانی دستگاه های موجود زحمت بکشند، زیرا آنها فقط با خرید کالای جدید درآمد کسب می کنند.

این بدان معناست که در آینده قابل پیش‌بینی، خانه هوشمند برای اکثر مردم فراتر از ابتدایی‌ترین تنظیمات، تکه تکه و گیج‌کننده باقی می‌ماند. تا زمانی که استانداردی مانند Matter حفره ادغام را بهبود نبخشد به طوری که برای هماهنگ کردن همه چیز مجبور به گفتن کلمات “رزبری پای” نباشد، به والدینم توصیه نمی کنم که روی چراغ های هوشمند سرمایه گذاری کنند.