منو سایت

افزایش HRI

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
افزایش HRI

می دانم که هنوز از هیجان انگیز بودنم در مورد رویداد بزرگ روباتیک در ماه جولای عصبانی هستم، اما این فقط به دلیل پنل هایی مانند پانل هایی است که اوایل این هفته معرفی کردیم. رادنی بروکس و کلارا وو برای ایجاد یک شومینه 2 به 1 با یکدیگر همکاری می کنند تا در مورد چهره در حال تغییر تعامل انسان و ربات صحبت کنند.

این یک موضوع بزرگ، گسترده و مهم است، زیرا روباتیک نقش فزاینده ای در زندگی ما بازی می کند. راستش را بخواهید، نمی‌توانستم دوتایی بهتر برای بحث درباره این موضوع بیابم (این یک چیز خوب در هنگام شروع برنامه‌نویسی رویداد است).

افزایش HRI

اعتبار تصویر: TechCrunch

بروکس یکی از بنیانگذاران و مدیر فنی شرکت نرم افزار رباتیک یادگیری عمیق Robust.AI است. او همچنین یکی از بنیانگذاران iRobot و شرکت cobot Rethink Robotics است و به مدت یک دهه به عنوان مدیر آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی موسسه فناوری ماساچوست (CSAIL) خدمت کرده است. Vu یکی از بنیانگذاران و مدیر فنی شرکت مشترک ایمنی روباتیک Veo و یکی از بنیانگذاران Harvest Automation است.

هر دو بروکس و وو در سال‌های گذشته در استیج TC Sessions: Robotics ظاهر شده‌اند، و من برای گفتگو با آنها این بار هیجان‌زده هستم. خوب، این هفته به اندازه کافی منتشر شد.

افزایش HRI

اعتبار تصویر: کوالکام

این هفته با کوالکام شروع می کنیم. جای تعجب نیست که این شرکت در این هفته جهشی جدید به دنیای رباتیک انجام می دهد و امیدوار است از فناوری 5G خود برای سیستم های رباتیک مستقل استفاده کند. پلتفرم Qualcomm Robotics RB6 کیت توسعه‌ای است که این هفته در اجلاس 5G این شرکت معرفی شد و سازنده تراشه‌های کالیفرنیای جنوبی به طور گسترده وب را با تمرکز بر هواپیماهای بدون سرنشین، ربات‌های تحویل‌دهنده، سیستم‌های همکاری و موارد دیگر پرتاب می‌کند.

Dev Singh از Qualcomm می گوید:

بر اساس رشد موفقیت آمیز و انسجام راه حل های روباتیک پیشرو Qualcomm Technologies، نقشه راه راه حل توسعه یافته ما به معرفی فناوری های هوش مصنوعی و 5G بهبود یافته برای پشتیبانی از نوآوری های هوشمندتر، ایمن تر و مدرن تر در رباتیک، هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین های هوشمند کمک می کند. ما نوآوری در رباتیک را با اتصال 5G و هوش مصنوعی لبه برتر تقویت می کنیم که تفکر و رویکرد ما را نسبت به چالش ها و انتظارات همیشه در حال تحول اقتصاد دیجیتال متحول می کند.

RB6 که بر روی پلت فرم Qualcomm Robotics ساخته شده است، با طراحی مرجع RB5 AMR برای کمک به راه اندازی توسعه سخت افزاری رباتیک که از اجزای این شرکت استفاده می کند، ارائه می شود. با توجه به رشد انفجاری اخیر اتوماسیون، واضح است که چرا شرکت هایی مانند کوالکام، انویدیا و اینتل در تلاش برای ورود به طبقه همکف توسعه هستند.

چند تحقیق سرگرم کننده از هانگژو، دانشگاه چینی ژیژانگ در این هفته. این مدرسه هواپیماهای بدون سرنشین را نشان می‌دهد که در یک محیط جنگلی برای ناوبری دشوار است. این 10 پهپاد توسط یک کامپیوتر مرکزی کنترل می شوند، در حالت پرواز هستند و سوژه های انسانی را دنبال می کنند، در حالی که از برخورد با درختان جلوگیری می کنند.

افزایش HRI

اعتبار تصویر: DJI

وقتی صحبت از برخورد با درختان شد، در حین آزمایش پهپادهای DJI سهم خود را از TechCrunch انجام دادیم. این شرکت نسخه جدیدی از Mini 3 Pro را دارد که وزن آن 249 گرم است. این دقیقاً یک گرم از محدودیت FAA است که کاربران پهپاد را ملزم به ثبت سیستم های خود می کند. تماشای این شرکت که خط تاشو Mavic را در چند سال گذشته تکرار می کند بسیار جذاب بود.

این چیزها از نظر اندازه به طرز چشمگیری قدرتمند می شوند، و از آنجایی که نوآوری های گوشی های هوشمند اجزایی را ایجاد کرده اند که چندین حوزه دیگر را راه اندازی کرده اند، به نظر می رسد که کارهای انجام شده در فضای پهپادهای مصرف کننده تأثیر عمیقی در زمینه گسترده تر اتوماسیون داشته باشد. اوه، و نسخه جدید Mini حتی از ویژگی‌های ایمنی بیشتری برخوردار است، که از نظر تئوری برخورد تصادفی با درختان را سخت‌تر می‌کند.

از نظر تئوری.

افزایش HRI

اعتبار تصویر: هیوندای

این یکی چند هفته پیش کاملا زیر رادار ما رفت. هیوندای با راه‌اندازی استودیوی نیوهورایزنز (NHS) با برخی از این کانسپت‌های وحشی وسایل نقلیه حرکتی نهایی (UMV) دوباره تعامل می‌کند. استودیو مونتانا مستقر در بوزمن بر روی تکرار برخی از این ایده ها با سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری در پنج سال آینده تمرکز خواهد کرد.

جان سو، مدیر عامل نیوهورایزن، در مورد اینکه چرا این شرکت مونتانا را انتخاب کرد، گفت: «مونتانا به سرعت در حال تبدیل شدن به قطبی برای شرکت‌های با فناوری پیشرفته و کارآفرینان با استعداد در حال رشد در مهندسی، تحقیق و علم است. بوزمن شهری پر رونق و از نظر اقتصادی خرد است. نزدیک به ده‌ها مسیر خارج از جاده با بیش از 150 مایل دسترسی به زمین و کوه برای آزمایش‌های UMV – این مکان عالی برای آزمایشگاه تحقیق و توسعه جدید ما است.

هیوندای در رابطه با مفاهیمی که تیم روی آن کار می‌کند، خاطرنشان می‌کند: «اولین ربات زمینی بدون سرنشین هوشمند در حال تغییر است (مشابه آنچه در نمایشگاه CES در سال 2021 رونمایی شد) که برای حمل انواع محموله‌ها در حین سفر در زمین‌های موذی طراحی شده است. دومی که با الهام از Elevate ساخته شده است، یک وسیله نقلیه بزرگتر (اندازه ATV برای دو نفر) با پاهای رباتیک است که می تواند موقعیت های رانندگی چالش برانگیز را مدیریت کند و به طور بالقوه به عنوان کمک اولیه در بلایای طبیعی جان انسان ها را نجات دهد.

بنیانگذاران رباتیک Eureka با کار ارشمیدس

اعتبار تصویر: اورکا رباتیک

این هفته در مورد اخبار واقعی بودجه کمی روشن بود، اما ما یک مورد اضافه داریم، درست زیر سیم: Eureka Robotics. این شرکت مستقر در سنگاپور در سال 2018 با ربات خود برای ساخت مبلمان Ikea یک هیجان آنلاین کوچک ایجاد کرد. معلوم شد که فناوری او به اندازه‌ای موفق است که 4.25 دلار «سری A مقدماتی» برای روبات‌هایی که می‌توانند حفاری، بازرسی، جمع‌آوری و انجام کارهای پیچیده دیگر را به دست آورند، به دست آورد.

این مدار که توسط Edge Capital Partners در دانشگاه توکیو هدایت می شود، برای پیاده سازی و تسریع توسعه کنترل کننده Eureka پیشرو در این شرکت استفاده خواهد شد. یکی از بنیانگذاران شرکت، دکتر فام کوانگ کونگ، به کاترین گفت: «در حالی که فناوری‌های اصلی بالغ هستند و در حال حاضر در جای خود هستند، ما می‌خواهیم استفاده از این فناوری‌ها را برای یکپارچه‌سازان سیستم بسیار آسان کنیم.» آسان کردن فناوری مدرن برای مهندسین غیر برنامه نویس در واقع دشوار است.

افزایش HRI

اعتبار تصویر: رباتیک ABB

این هفته ما را برای نمایش خوبی از ABB، از جمله رباتی برای رنگ آمیزی ماشین ها، می بندد. حاجی یادداشت می کند:

برای این ترفند روابط عمومی، این شرکت با کودک اعجوبه هشت ساله هندی Advait Kolarkar و تیم طراحی دیجیتال مستقر در دبی Illusorr کار می کند تا اولین ماشین هنری نقاشی شده با روبات در جهان را بسازد. این پروژه فناوری شرکت PixelPaint را نشان می دهد که در اصل یک چاپگر جوهرافشان با 1000 نازل نصب شده روی یک ربات صنعتی است.

افزایش HRI

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

این بازوی رباتیک را فعال کنید و در Actuator مشترک شوید.