منو سایت

اقتصاد ضعیف‌تر بحران استعدادهای فناوری را یک شبه حل نخواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اقتصاد ضعیف‌تر بحران استعدادهای فناوری را یک شبه حل نخواهد کرد

از آنجایی که به نظر می رسد اخبار بد اقتصادی هر روز انباشته می شود، ما نمی دانیم آینده چه چیزی در انتظار ماست جز اینکه تغییر در راه است. اگرچه در برخی از شرکت ها شاهد تعدیل نیرو و توقف استخدام هستیم، اما این لزوماً به معنای فروکش فوری بحران استعدادها نیست.

احتمالاً قبل از اینکه ببینیم بازار کار فشرده‌ای که در چند سال گذشته تجربه کرده‌ایم شروع به شل شدن کرده است، کمی تأخیر وجود خواهد داشت. حتی در آن زمان، حوزه‌های خاصی مانند مهندسی، علم داده و امنیت سایبری وجود دارد که شرکت‌های فناوری بزرگ و کوچک هنوز هم می‌توانند برای یافتن استعداد تلاش کنند، مهم نیست که محیط اقتصاد کلان چگونه به نظر می‌رسد.

در ماه گذشته شاهد افزایش تعداد اعلامیه های تعدیل نیرو در شرکت هایی مانند Cameo، On Deck و Robinhood بوده ایم. در همین حال، شرکت‌های بزرگی مانند نتفلیکس، متا و اوبر تعطیلی اجاره را اعلام کرده‌اند و سرویس استریم مصرف‌کننده نیز شامل برخی اخراج‌ها می‌شود.

علیرغم این حمله اخبار بد، تاکنون اکثر بنیانگذاران استارت آپ، سرمایه گذاران و متخصصان منابع انسانی، حداقل در آینده نزدیک، شاهد پیشرفت های جادویی در بازار کار برای استخدام بخش ها نیستند. این بدان معنی است که افرادی که مسئول استخدام هستند همچنان باید بوته های استعداد را تکان دهند.

مت هافمن، شریک و رئیس استعدادهای VC M13 و یک متخصص سابق منابع انسانی، به بسیاری گفت که تمایل به بخشی از چیزی و کمک به رشد آن، انگیزه‌ای قوی‌تر از پاداش و پرداخت است. این خبر خوبی برای استارت آپ هایی است که به دنبال استعداد هستند.

«من همیشه بر این باور بودم که مردم فقط برای منافع اقتصادی وارد یک شرکت نمی شوند. آنها برای فرصتی برای نفوذ و توسعه به هم می پیوندند. هافمن به من گفت، بنابراین در بسیاری از موارد، ممکن است زمان بهتری برای ریسک کردن در شرکت در مراحل اولیه باشد، زیرا می‌توانید روی آن افق بلندمدت تمرکز کنید و می‌توانید این فرصت را برای رشد و تأثیرگذاری داشته باشید.

او به کارمندان گفت که هنوز فرصت‌هایی در شرکت‌های خوب در هر شرایط اقتصادی وجود خواهد داشت، اما جذب استعداد همیشه به ایجاد یک مکان خوب برای کار بستگی دارد.

«حتی در تنگ‌ترین محیط اقتصادی – و ما هنوز آنجا نیستیم – همیشه تقاضای زیادی برای بهترین استعدادها وجود خواهد داشت. همیشه. بنابراین، کارهایی که برای جذب، مشارکت و حفظ این کارمندان باید انجام دهید، تغییر نمی کند.