منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ال جی انرژی با سرمایه گذاری 1.4 میلیارد دلاری تولید باتری خود را در ایالات متحده افزایش می دهد

ال جی انرژی با سرمایه گذاری 1.4 میلیارد دلاری تولید باتری خود را در ایالات متحده افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ال جی انرژی با سرمایه گذاری 1.4 میلیارد دلاری تولید باتری خود را در ایالات متحده افزایش می دهد

شرکت انرژی ال‌جی کره جنوبی که باتری خودروهای الکتریکی را برای تسلا، لوسید موتورز، جنرال موتورز و پروتررا تامین می‌کند، روز پنجشنبه اعلام کرد که 1.4 میلیارد دلار (1.7 تریلیون KRW) برای ساخت یک کارخانه باتری استوانه‌ای در کوئین کریک، آریزونا سرمایه‌گذاری کرده است.

این حرکت نشانه آشکاری است که ال جی انرژی در حال افزایش حضور خود در ایالات متحده است. در ژانویه، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد 2.1 میلیارد دلار با جنرال موتورز برای ساخت سومین کارخانه مشترک باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی در ایالات متحده هزینه کند. سال گذشته، Stellantis همچنین قراردادی با LG برای تولید باتری ها و ماژول ها در آمریکای شمالی منعقد کرد.

سرمایه‌گذاری ال‌جی در آریزونا در زمانی انجام می‌شود که تقاضا برای سلول‌های استوانه‌ای و برنامه‌هایی که از باتری‌های استوانه‌ای استفاده می‌کنند، مانند ابزارهای برقی که نیاز به برق یا حرکت فوری دارند، مانند خودروهای برقی یا دوچرخه‌های الکترونیکی، در بازار آمریکای شمالی رو به افزایش است. به گفته سخنگوی ال جی، دلیل آن این است که این نوع باتری ها نسبتا کوچکتر هستند اما چگالی انرژی بالایی دارند.

بنا به گفته این شرکت، ساخت این تاسیسات 11 گیگاوات ساعتی قرار است در سه ماهه دوم سال 2022 آغاز شود و تولید انبوه آن در سال 2024 آغاز شود.

ال جی انرژی می گوید این کارخانه اولین کارخانه باتری استوانه ای در آمریکای شمالی خواهد بود که به سازندگان خودروهای الکتریکی تحویل داده می شود. بر اساس گزارش رویترز، سازندگان خودروهای الکتریکی مانند تسلا، لوسید و پروتررا می‌توانند مشتریان بالقوه آن باشند. ال‌جی می‌گوید قراردادهایی در دست کار دارد، اما از اعلام اینکه از طریق کارخانه آریزونا به کدام شرکت‌ها ارسال خواهد کرد، خودداری کرد.

ال‌جی انرژی می‌گوید در حال بررسی ظرفیت تولید بیشتر در ایالات متحده است. در ژانویه، ال‌جی انرژی بیش از 10 میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه عمومی خود جذب کرد.

NHK در فوریه گزارش داد که پاناسونیک ژاپن که محصولات باتری های تسلا را نیز تامین می کند، به دنبال سایت هایی برای ساخت کارخانه در اوکلاهما یا کانزاس است. تویوتا همچنین قصد دارد یک کارخانه باتری در ایالات متحده بسازد تا تولید آن در سال 2025 آغاز شود.

هجوم شرکت های باتری خارجی که در ایالات متحده باتری تولید می کنند، ممکن است محصول لایحه زیرساختی رئیس جمهور جو بایدن باشد که میلیاردها دلار را برای توسعه زنجیره تامین باتری ملی کنار گذاشته است.

ال جی به موقع برای تایید اینکه آیا واجد شرایط دریافت بودجه ایالات متحده برای راه اندازی چنین زنجیره های تامینی است یا خیر، پاسخ نداد.

جنرال موتورز می‌گوید که به دنبال بازیابی 1 میلیارد دلاری ضرر شوروی بولت از LG Chem است